О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области"О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 34-1
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 9 октября 2023 года № 11-1
Таскалинский районный маслихат Западно–Казахстанской области РЕШИЛ:
1Внести в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 34-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
доходы – 5 056 574 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 129 955 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 881 819 тысяч тенге;
затраты – 5 203 181 тысяча тенге;
чистое бюджетное кредитование – 79 312 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 938 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
дефицит (профицит) бюджета – -225 919 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 222 919 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 155 250 тысяч тенге;
погашение займов – 75 938 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 146 607 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2023 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
целевые трансферты и кредиты из республиканского бюджета – 845 800 тысяч тенге, в том числе на:
строительство культурно-оздоровительного центра в с. Мерей Таскалинского района ЗКО – 235 786 тысяч тенге;
строительство водопровода в с.Бирлик Таскалинского района – 348 482 тысячи тенге;
строительство здания музея по адресу микрорайон Самал села Таскала Таскалинского района ЗКО – 106 282 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 155 250 тысяч тенге;
целевые трансферты из областного бюджета – 2 236 584 тысячи тенге, в том числе на:
государственная адресная социальная помощь – 27 082 тысячи тенге;
государственный социальный пакет - 4 282 тысячи тенге;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан - 24 384 тысячи тенге;

Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2023 жылғы 9 қазандағы № 11-1 шешімі
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 056 574 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 129 955 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 29 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 881 819 мың теңге;
2) шығындар – 5 203 181 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 79 312 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 938 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 225 919 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 225 919 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 938 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 146 607 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер – 845 800 мың теңге, соның ішінде:
БҚО Тасқала ауданы Мерей ауылында мәдени-сауықтыру орталығының құрылысы – 235 786 мың теңге;
Тасқала ауданы, Бірлік ауылында сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы – 348 482 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Самал шағындауданы мекен-жайындағы мұражай ғимаратының құрылысы – 106 282 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 155 520 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 2 236 584 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу – 27 082 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 4 282 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдар құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 24 384 мың теңге;

субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью – 1 035 тысяч тенге;
развитие продуктивной занятости – 308 252 тысячи тенге;
развитие системы квалификаций - 104 тысячи тенге;
краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 4 531 тысяча тенге;
проект "Контракт поколений" - 576 тысяч тенге;
предоставление жилищных сертификатов – 3 000 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения в селе Талдыбулак Таскалинского района ЗКО – 8 100 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Оян Таскалинского района, ЗКО – 1 040 293 тысячи тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Актау Таскалинского района ЗКО – 32 909 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной автодороги к селу Бирлик Таскалинского района ЗКО – 40 540 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Достык Таскалинского района, ЗКО – 33 094 тысячи тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог села Мерей Таскалинского района ЗКО – 239 403 тысячи тенге;
Капитальный ремонт автомобильных дорог улиц села Актау, Таскалинского района, ЗКО – 351 016 тысяч тенге;
Газификация детского сада "Айголек" с установкой АИТ (автономного источника тепла) с. Мерей Таскалинского района ЗКО – 35 306 тысяч тенге;
строительство водопровода в с.Бирлик Таскалинского района – 82 677 тысяч тенге.
субвенции – 954 150 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

мүгедектігі бар адамдар жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 308 252 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға – 104 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту – 4 531мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына - 576 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беру – 3 000 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Талдыбұлақ ауылында кешенді-блок модуль орнату – 8 100 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Оян ауылына кіреберіс жолын күрделі жөндеу – 1 040 293 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Ақтау ауылына кірме жолының күрделі жөндеу - 32 909 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Бірлік ауылына кірме жолының күрделі жөндеу – 40 540 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Достық ауылына кіреберіс жолды күрделі жөндеу – 33 094 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Мерей ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 239 403 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Ақтау ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 351 016 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Мерей ауылындағы автономды жылу көзін орнату арқылы "Айгөлек" бөбек жайын газбен қамту – 35 306 мың теңге;
Тасқала ауданы, Бірлік ауылында сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы – 82 677 мың теңге.
3) субвенциялар – 954 150 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

43 826,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
26 613,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
26 613,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
64 578,0
6
Земельные отношения
26 905,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26 905,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 839,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 066,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
37 673,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37 673,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37 673,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42 660,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42 660,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
42 660,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областн
38 975,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 685,0
12
Транспорт и коммуникации
1 232 171,0
1
Автомобильный транспорт
1 214 171,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 214 171,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
65 832,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 148 339,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
18 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18 000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
18 000,0
13
Прочие
868 134,0
9
Прочие
868 134,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

43 826,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
26 613,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 613,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
64 578,0
6
Жер қатынастары
26 905,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
26 905,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 839,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 066,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
37 673,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37 673,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
37 673,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42 660,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42 660,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
42 660,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөнінде
38 975,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 685,0
12
Көлiк және коммуникация
1 232 171,0
1
Автомобиль көлiгi
1 214 171,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 214 171,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
65 832,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 148 339,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
18 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
18 000,0
13
Басқалар
868 134,0
9
Басқалар
868 134,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі