О бюджете сельских округов Таскалинского района на 2024-2026 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 16-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов Таскалинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1-27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 530 227 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 82 967 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 604 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 343 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 427 313 тысяч тенге;
2) затраты – 563 351 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -33 124 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 33 124 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 124 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.11.2024 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Поступления в бюджет сельских округов на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан от 5 декабря 2023 года "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы".
4. Учесть в бюджете сельских округов на 2024 год следующие поступления из районного бюджета:
1) субвенции – 377 937 тысяч тенге, в том числе:
Актаускому сельскому округу - 35 969 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу - 42 509 тысяч тенге;
Достыкскому сельскому округу - 37 082 тысячи тенге;
Казахстанскому сельскому округу - 35 396 тысяч тенге;
Косщинскому сельскому округу - 39 778 тысяч тенге;
Мерейскому сельскому округу – 37 610 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеті тиісінше 1-27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 530 227 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 82 967 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 604 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 343 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 427 313 мың теңге;
2) шығындар – 563 351 мың теңге;
3) Таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -33 124 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 33 124 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 124 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 28-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетіне түсімдер Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабы назарға және басшылыққа алынсын.
"4. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен келесі түсімдер ескерілсін:
1) Субвенциялар – 377 937 мың теңге, оның ішінде:
Ақтау ауылдық округіне – 35 969 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 42 509 мың теңге;
Достық ауылдық округіне – 37 082 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округіне – 35 396 мың теңге;
Қосшы ауылдық округіне – 39 778 мың теңге;
Мерей ауылдық округіне – 37 610 мың теңге;

Мерекенскому сельскому округу – 38 271 тысяча тенге;
Таскалинскому сельскому округу – 76 515 тысяч тенге;
Чижинскому сельскому округу – 34 807 тысяч тенге.
2) трансферты районного бюджета в сумме 46 940 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.11.2024 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Ж. Бисенгалиева
Приложение 1
к решению Таскалинского
районного маслихата

Мереке ауылдық округіне – 38 271 мың теңге;
Тасқала ауылдық округіне – 76 515 мың теңге;
Шежін ауылдық округіне – 34 807 мың теңге.
2) аудандық бюджеттің нысаналы трансферттері 46 940 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 28-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Ж. Бисенғалиева
Тасқала аудандық мәслихатының