О внесении изменений и дополнений в решение Чингирлауского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 34-2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16 августа 2023 года № 8-1
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 34-2 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 7 524 664 тысячи тенге:
налоговые поступления – 724 564 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 15 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 780 100 тысяч тенге;
2) затраты – 7 888 424 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 500 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 103 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -467 260 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 467 260 тысяч тенге:
поступление займов – 103 500 тысяч тенге;
погашение займов – 56 317 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 420 077 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 20 871 тысяча тенге:
на реконструкция водопровода в селе Карагаш Чингирлауского района – 20 871 тысяча тенге.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 5 098 717 тысяч тенге:";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"на сурдотехнические средства – 3 721 тысяча тенге;";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"на тифлотехнические средства – 4 256 тысяч тенге;";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 346 тысяч тенге;";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 32 530 тысяч тенге;";
абзац двадцать пятый изложить в следующей редакции:
"на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 0-10 км "Подъезда в село Алмазное" Чингирлауского района – 433 704 тысяч тенге;";
абзац двадцать восьмой изложить в следующей редакции:

Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 тамыздағы № 8-1 шешімі
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-2 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және
3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 524 664 мың теңге:
салықтық түсімдер – 724 564 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 700 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 780 100 мың теңге;
2) шығындар – 7 888 424 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 103 500 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 103 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 467 260 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 467 260 мың теңге:
қарыздар түсімі – 103 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 317 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 420 077 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
"Аудандық бюджетте 2023 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық Қордан қарастырылған даму нысаналы трансферттерінің жалпы сомасы 20 871 мың теңге ескерілсін:
Шыңғырлау ауданы Қарағаш ауылының су құбырын қайта жаңарту –
20 871 мың теңге.";
5-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аудандық бюджетте 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 5 098 717 мың теңге ескерілсін:";
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"сурдотехникалық құралдарға – 3 721 мың теңге;";
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"тифлотехникалық құралдарға – 4 256 мың теңге;";
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 4 346 мың теңге;";
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 32 530 мың теңге;";
жиырма бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шыңғырлау ауданының 0-10 км "Алмазное ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 433 704 мың теңге;";
жиырма сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 – 362 468 тысяч тенге;";
абзац двадцать девятый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Целинная, Победа, Ю.Гагарина, М.Утемисова в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 207 917 тысяч тенге;";
абзац тридцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Казахстанская, С.Датова, Луговая, Аксайская, А.Молдагуловой, К.Рахимова, С.Искалиева в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 290 486 тысяч тенге;";
абзац тридцать первый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Д.Хамитова, М.Маметова, Г.Муратбаева, Амангельды в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 369 686 тысяч тенге;";
абзац тридцать второй изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Кунакай, Д.Бесчасова, М.Жукова, Казимова в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 394 056 тысяч тенге;";
дополнить абзацами тридцать пятым и тридцать шестым следующего содержания:
"на реконструкция водопровода в селе Карагаш Чингирлауского района – 31 666 тысяч тенге;
на протезно – ортопедические средства – 211 тысяч тенге;".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 362 468 мың теңге;"
жиырма тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Целинная, Победа, Ю.Гагарина, М.Өтемісов көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 207 917 мың теңге;";
отызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Қазақстан, С.Датов, Луговая, Ақсайская, Ә.Молдағұлова, Қ.Рахимов, С.Искалиев көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 290 486 мың теңге;";
отыз бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Д.Хамитов, М.Мәметова, Ғ.Мұратбаев, Амангелді көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 369 686 мың теңге;";
отыз екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Кунакай, Д.Бесчасов, М.Жуков, Казимов көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 394 056 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы отыз бесінші және отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Шыңғырлау ауданы Қарағаш ауылының су құбырын қайта жаңарту – 31 666 мың теңге;
протездік-ортопедиялық құралдарға – 211 мың теңге;".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

33 772
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
889
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90 810
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
31 392
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
59 378
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
78 746
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75 746
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 564
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 164
021
Капитальные расходы государственного органа
8 177
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 050
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 791
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
451 999
1
Жилищное хозяйство
173 941
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 437
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 437
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
170 504
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
170 504
2
Коммунальное хозяйство
246 288
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37 263
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
37 263
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
209 025
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
209 025
3
Благоустройство населенных пунктов
31 770
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

33 772
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
889
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90 810
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
31 392
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
59 378
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
78 746
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75 746
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 564
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 164
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 177
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 050
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 791
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
451 999
1
Тұрғын үй шаруашылығы
173 941
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 437
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 437
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
170 504
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
170 504
2
Коммуналдық шаруашылық
246 288
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37 263
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
37 263
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
209 025
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
209 025
3
Елді - мекендерді көркейту
31 770
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі