О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII "О бюджете города Астаны на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Астаны от 7 марта 2024 года № 148/19-VIII
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны "О бюджете города Астаны на 2024-2026 годы" от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 001 026 207 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 748 140 892 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 378 472 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 088 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 243 418 843 тысяч тенге;
2) затраты – 941 260 370,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 974 906 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 730 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 755 094 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 41 485 575 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 41 485 575 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 14 305 355,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – (-14 305 355,7) тысяч тенге;
7) поступление займов – 7 621 038 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-46 905 897) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 24 979 503,3 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

"Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 113/15-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 7 наурыздағы № 148/19-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласы мәслихатының "Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 113/15-VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 001 026 207 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 748 140 892 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 3 378 472 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 6 088 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 243 418 843 мың теңге;
2) шығындар – 941 260 370,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3 974 906 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 4 730 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 755 094 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 41 485 575 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 41 485 575 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 14 305 355,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – (-14 305 355,7)мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 7 621 038 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-46 905 897) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 24 979 503,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2024 год в сумме 12 038 000 тысяч тенге.".
Приложения 1,4,6,9,12,15,18 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6,7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 7 марта 2024 года № 148/19-VIII
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Бюджет города Астаны на 2024 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

"4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 12 038 000 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1,4,6,9,12,15,18-қосымшалары осы шешімнің 1,2,3,4,5,6,7-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 7 наурыздағы
№ 148/19-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

567 858,0
004
Капитальные расходы государственного органа
4 979,0
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
316 673,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
316 673,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
701 231,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
89 008,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 799,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
607 424,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 766 000,0
061
Развитие объектов государственных органов
1 766 000,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
436 776,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
434 969,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 807,0
02
Оборона
4 418 061,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
540 134,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
540 134,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 179 846,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
1 179 846,0
516
Управление мобилизационной подготовки и территориальной обороны города республиканского значения, столицы
2 698 081,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки и территориальной обороны
89 000,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
542 129,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
858 862,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
1 207 090,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
24 067 979,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 434 663,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 434 663,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
21 596 715,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

567 858,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 979,0
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
316 673,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
316 673,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
701 231,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 008,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 799,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
607 424,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 766 000,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1 766 000,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
436 776,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
434 969,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 807,0
02
Қорғаныс
4 418 061,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
540 134,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
540 134,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 179 846,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
1 179 846,0
516
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы және аумақтық қорғаныс басқармасы
2 698 081,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы және аумақтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 000,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
542 129,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
858 862,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
1 207 090,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
24 067 979,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
2 434 663,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 434 663,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
21 596 715,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

11 699,0
029
Методическая работа
772 094,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
44 907 745,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 000 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
83 144 078,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
3 383 267,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 474 871,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
130 827 398,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4 937 079,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
2 645,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
125 887 674,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
11 428 770,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
11 428 770,0
05
Здравоохранение
18 178 843,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
17 951 384,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
452 826,0
006
Услуги по охране материнства и детства
763 688,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
154 743,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
167 419,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 075 392,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
132 409,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 600 053,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
237 022,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 670,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 617 340,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
772 094,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
44 907 745,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 000 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
83 144 078,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
3 383 267,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 474 871,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
130 827 398,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 937 079,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
2 645,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
125 887 674,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
11 428 770,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
11 428 770,0
05
Денсаулық сақтау
18 178 843,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
17 951 384,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
452 826,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
763 688,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
154 743,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
167 419,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 075 392,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
132 409,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 600 053,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
237 022,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 670,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 617 340,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

639 948,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 106 874,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
227 459,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
227 459,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
38 435 098,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
37 049 107,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
563 256,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 041 444,0
003
Программа занятости
5 859 550,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 281 263,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 361 440,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7 070 307,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
2 756 927,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 841 399,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
591 194,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 105 293,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 700 000,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 211 631,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

639 948,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 106 874,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
227 459,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
227 459,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
38 435 098,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
37 049 107,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
563 256,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 041 444,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
5 859 550,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 281 263,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 361 440,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
7 070 307,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
2 756 927,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2 841 399,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
591 194,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 105 293,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 700 000,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 211 631,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

643 926,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
12 038 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
12 038 000,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
270 892,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
270 892,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 620 758,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 620 758,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
236 436,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
236 436,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
325 143,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
325 143,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
285 428,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
285 428,0
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
194 454,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
194 454,0
14
Обслуживание долга
3 239 005,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 239 005,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 232 534,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
6 471,0
15
Трансферты
76 406 737,3
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
76 406 737,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
65 350,8
007
Бюджетные изъятия
74 680 101,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
32 381,0
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
143 389,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

643 926,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
12 038 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
12 038 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
270 892,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
270 892,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 620 758,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 620 758,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
236 436,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
236 436,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
325 143,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
325 143,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
285 428,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
285 428,0
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
194 454,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
194 454,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 239 005,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 239 005,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 232 534,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
6 471,0
15
Трансферттер
76 406 737,3
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
76 406 737,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
65 350,8
007
Бюджеттік алып коюлар
74 680 101,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
32 381,0
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
143 389,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
010
Развитие ливневой канализации
018
Развитие благоустройства города
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
015
Развитие объектов спорта
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
019
Строительство Национального пантеона
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц

005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
010
Нөсер кәрізін дамыту
018
Қаланы абаттандыруды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
015
Cпорт объектілерін дамыту
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
019
Ұлттық пантеон салу
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту