О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 июля 2017 года № 399 "Об утверждении Правил организации финансовой и хозяйственной деятельности в Вооруженных Силах Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 19 февраля 2024 года № 162
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 июля 2017 года № 399 "Об утверждении Правил организации финансовой и хозяйственной деятельности в Вооруженных Силах Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15598) следующие изменения и дополнения:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.";
в Правилах организации финансовой и хозяйственной деятельности в Вооруженных Силах Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Личному составу финансового подразделения дополнительные функции и задачи, не регламентированные настоящими Правилами, за исключением выполнения воинской службы в период введения военного положения и в военное время не возлагаются.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Обязательные профессиональные пенсионные взносы планируются работникам, профессии которых определены Перечнем производств, работ, профессий работников, занятых на работах с вредными условиями труда, в пользу которых агентами по уплате обязательных профессиональных пенсионных взносов за счет собственных средств осуществляются обязательные профессиональные пенсионные взносы, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 170 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32568).";
часть первую пункта 40 изложить в следующей редакции:
"40. Планирование расходов на приобретение молока осуществляется начальником продовольственного подразделения по штатным должностям работников, работа которых связана с вредными условиями труда. Своевременность и качество планирования данных расходов обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Планирование на приобретение канцелярских товаров и прочих запасов осуществляется начальником вещевого подразделения (в случаях отсутствия по штату – должностное лицо, ответственное за материальное-техническое обеспечение). Своевременность и качество планирования данных расходов обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.";
часть первую пункта 43 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде қаржылық және шаруашылық қызметті ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 29 шілдедегі № 399 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 19 ақпандағы № 162 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде қаржылық және шаруашылық қызметті ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 29 шілдедегі № 399 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15598 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде қаржылық және шаруашылық қызметті ұйымдастыру қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қаржы бөлімшесінің лауазымды адамдарына соғыс жағдайы енгізілген кезеңде және соғыс уақытында әскери қызметті атқаруды қоспағанда, осы Қағидаларда регламенттелмеген қосымша функциялар мен міндеттер жүктелмейді.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Міндетті кәсіптік зейнетақы жарнасы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 170 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32568 болып тіркелген) бекітілген Өндірістердің, жұмыстардың, пайдасына міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі агенттер меншікті қаражаты есебінен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын жүзеге асыратын, еңбек жағдайлары зиянды жұмыстармен айналысатын жұмыскерлер кәсіптерінің тізбесінде айқындалған жұмыскерлерге жоспарлануда.";
40-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Сүт сатып алуға шығысты жоспарлауды азық-түлік бөлімшесінің бастығы жұмысы зиянды еңбек жағдайымен байланысты жұмыскерлердің штаттық лауазымы бойынша жүргізеді. РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары осы шығысты уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Кеңсе тауары мен өзге де қорды сатып алуды жоспарлауды мүлік бөлімшесінің бастығы (штат бойынша болмаған жағдайда – материалдық-техникалық қамтамасыз етуге жауапты лауазымды адам) жүзеге асырады. РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары осы шығысты уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.";
43-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"43. Планирование транспортных услуг, за исключением транспортных услуг, планируемых в централизованном порядке, осуществляется начальником автомобильного подразделения по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам. Своевременность и качество планирования данных расходов обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Планирование работ и услуг по изготовлению бланочной продукции (полиграфические услуги), табличек осуществляется подразделениями штаба, определенными курирующим заместителем руководителя РГУ, в соответствии с расчетом (анализом) потребности товаров, работ и услуг по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Своевременность и качество планирования данных расходов обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.";
часть первую пункта 46 изложить в следующей редакции:
"46. Планирование услуг по заправке азотом, кислородом, пропаном осуществляется соответствующими подразделениями материально-технического обеспечения, определенными курирующим заместителем руководителя РГУ, в соответствии с расчетом по приобретению товаров, работ и услуг по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Своевременность и качество планирования данных расходов обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.";
часть первую пункта 47 изложить в следующей редакции:
"47. Планирование услуг по дератизации, дезинсекции и дезинфекции осуществляется соответствующими подразделениями, определенными курирующим заместителем руководителя РГУ в соответствии с расчетом по приобретению товаров, работ и услуг по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Своевременность и качество планирования данных расходов обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Планирование услуг по утилизации медицинских отходов осуществляется начальником медицинского подразделения по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам. Своевременность и качество планирования данных расходов обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.
Планирование расходов осуществляется на основании данных журнала ежедневного учета медицинских отходов за истекший трехлетний период, установленной формы согласно приложению 5 Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения", утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 августа 2020 года № ҚР ДСМ-96/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21080).";
часть первую пункта 50 изложить в следующей редакции:

"43. Орталықтандырылған тәртіппен жоспарланатын көрсетілетін көлік қызметін қоспағанда, көрсетілетін көлік қызметін жоспарлауды автомобиль бөлімшесінің бастығы осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырады. РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары осы шығысты уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Бланктік өнімін (көрсетілетін полиграфиялық қызметті), тақтайша дайындау жұмысы мен көрсетілетін қызметті жоспарлауды РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары айқындайтын штаб бөлімшесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар, жұмыс пен көрсетілетін қызмет қажеттілігі есебіне (талдауына) сәйкес жүзеге асырады. РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары осы шығысты уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.";
46-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Азотпен, оттегімен, пропанмен толтыру бойынша көрсетілетін қызметті жоспарлауды РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары тағайындайтын тиісті материалдық-техникалық қамтамасыз ету бөлімшесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарды, жұмыс пен көрсетілетін қызметті сатып алу жөніндегі есепке сәйкес жүзеге асырады. РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары осы шығысты уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.";
47-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Дератизациялау, дезинсекциялау мен дезинфекциялау бойынша көрсетілетін қызметті жоспарлауды РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары тағайындайтын тиісті бөлімше осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарды, жұмыс пен көрсетілетін қызметті сатып алу жөніндегі есепке сәйкес жүзеге асырады. РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары осы шығысты уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Медициналық қалдықты кәдеге жарату бойынша көрсетілетін қызметті жоспарлауды медициналық бөлімше бастығы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырады. РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары осы шығысты уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.
Шығысты жоспарлау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 тамыздағы № ҚР ДСМ -96/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21080 болып тіркелген) бекітілген "Денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы медициналық қалдықты күн сайын есепке алу журналының өткен үш жыл кезеңдегі деректері негізінде жүзеге асырылады.";
50-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"50. Планирование услуг по взлет-посадке осуществляется инженерно-авиационным подразделением в соответствии с расчетом услуг по взлет-посадке по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам. Своевременность и качество планирования данных расходов обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.";
часть первую пункта 52 изложить в следующей редакции:
"52. Планирование услуг по получению метеорологической информации осуществляет начальник метеорологического подразделения в соответствии с расчетом по приобретению товаров, работ и услуг по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Своевременность и качество планирования данных расходов обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.";
часть первую пункта 53 изложить в следующей редакции:
"53. Планирование услуг по заправке картриджей, а также по техническому обслуживанию и ремонту организационной техники осуществляется подразделениями штаба, определенными курирующим заместителем руководителя РГУ, в соответствии с расчетом по приобретению товаров, работ и услуг по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Своевременность и качество планирования данных расходов обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.";
часть вторую пункта 54 изложить в следующей редакции:
"План командировок формируется начальником структурного подразделения, определенного первым заместителем руководителя РГУ, на основании плана основных мероприятий и поданных предложений от начальников подразделений. Своевременность и качество планирования Плана командировок обеспечивает первый заместитель руководителя РГУ.";
часть первую пункта 55 изложить в следующей редакции:
"55. Планирование платы за эмиссии в окружающую среду осуществляется должностным лицом, отвечающим за экологическую безопасность. Своевременность и качество планирования данных расходов обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.";
часть четвертую пункта 89 изложить в следующей редакции:
"Соблюдение исполнения мероприятий, предусмотренных Планом командировок, обеспечивает курирующий заместитель руководителя РГУ.";
часть первую пункта 92 изложить в следующей редакции:
"92. Структурные подразделения МО РК и РГУ до 10 числа предшествующего месяца представляют заявки с документами и расчетами, аналогичными планированию бюджетной заявки, пояснительной запиской ОИМБП для составления последними заявки на рассмотрение бюджетной комиссии по перераспределению денежных средств по форме согласно приложению 21-1 к настоящим Правилам и заявки на изменение ИПФ на следующий месяц по обеспечению приоритетной потребности по своим направлениям. В пояснительной записке указывается:";

"50. Ұшып шығу-қону бойынша көрсетілетін қызметті жоспарлауды инженерлік-авиациялық бөлімше осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұшып шығу-қону бойынша көрсетілетін қызмет есебіне сәйкес жүзеге асырады. РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары осы шығысты уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.";
52-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Метеорологиялық ақпарат алу бойынша көрсетілетін қызметті жоспарлауды метеорологиялық бөлімше бастығы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарды, жұмыс пен көрсетілетін қызметті сатып алу жөніндегі есепке сәйкес жүзеге асырады. РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары осы шығысты уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.";
53-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Картриджді толтыру, сондай-ақ ұйымдастыру техникасына техникалық қызмет көрсету мен жөндеу бойынша көрсетілетін қызметті жоспарлауды РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары тағайындайтын штаб бөлімшесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарды, жұмыс пен көрсетілетін қызметті сатып алу жөніндегі есепке сәйкес жүзеге асырады. РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары осы шығысты уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.";
54-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Іссапар жоспарын РММ басшысының бірінші орынбасары тағайындайтын құрылымдық бөлімше бастығы негізгі іс-шаралар жоспары мен бөлімше бастықтары және бөлімше берген ұсыныстар негізінде қалыптастырады. РММ басшысының бірінші орынбасары іссапар жоспарын уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.";
55-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемді жоспарлауды экологиялық қауіпсіздікке жауапты лауазымды адам жүзеге асырады. РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары осы шығысты уақтылығы және сапалы жоспарлауды қамтамасыз етеді.";
89-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"РММ басшысының жетекшілік ететін орынбасары іссапар жоспарында көзделген іс-шаралардың орындалуын қадағалауды қамтамасыз етеді.";
92-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"92. ҚР ҚМ-ның құрылымдық бөлімшелері мен РММ алдыңғы айдың 10-ына дейін ББІОЖ-ға өз бағыты бойынша басым қажеттілікті қамтамасыз ету бойынша келесі айға қаражатты қайта бөлу бойынша қарауына осы Қағидаларға 21-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім және ҚЖЖ-ға өзгерістер енгізуге өтінім ұсыну үшін бюджеттік өтінімді жоспарлауға ұқсас құжаттар мен есебі, түсіндірме жазбасы бар өтінімді ұсынылады. Түсіндірме жазбада:";

подпункт 2) пункта 93 изложить в следующей редакции:
"2) заявку на рассмотрение бюджетной комиссии по перераспределению денежных средств по форме согласно приложению 21-1 к настоящим Правилам и заявку на изменение ИПФ в ДЭФ с приложением всех обосновывающих документов.";
пункт 111 изложить в следующей редакции:
"111. В случаях формирования РГУ, а также при занесении данных впервые информации по личному составу (воинские звания, фамилия, имя, отчество (при его наличии) по занимаемым должностям заносятся в РПВ согласно штату РГУ, выпискам из приказов и книге штатно-должностного учета личного состава РГУ (далее – ШДК).";
часть вторую пункта 122 изложить в следующей редакции:
"По гражданскому персоналу подшиваются следующие документы:
табеля;
выписки из приказов о приеме на работу на основании заключенных трудовых договоров с указанием фамилии, имени и отчества (при его наличии) принимаемого работника, занимаемой должности, квалификационной категории или тарифного разряда, даты начала работы, срока трудового договора и испытательного срока, если данное условие предусмотрено в трудовом договоре;
выписки из приказов об увольнений;
выписки из приказов на выплату компенсации за неиспользованный отпуск, компенсации отпуска при сокращении штата;
выписки из приказов об убытии и прибытии с отпусков;
расчеты по исчислению средней заработной платы при убытии в оплачиваемые отпуска, в том числе за неиспользованный отпуск и при сокращении штатов;
выписки из приказов об убытии и прибытии с временной нетрудоспособности;
оригиналы листков о временной нетрудоспособности;
расчеты по исчислению пособия по временной нетрудоспособности.";
часть четвертую пункта 130 изложить в следующей редакции:
"Расчетный бухгалтер своевременно обеспечивает личный состав денежными средствами пособия для оздоровления, еженедельно докладывает начальнику финансового подразделения сведения по количеству и суммам не вышедших по графику отпусков работников, а также по образовавшимся суммам экономии помесячно за текущий квартал.";
пункт 169 изложить в следующей редакции:
"169. Начальником финансового подразделения, а также постоянно действующими внутренними проверочными комиссиями (далее – внутренняя проверочная комиссия) проверяется полнота и своевременность исчисления, удержания и перечисления налогов, социальных платежей и платежей в бюджет.";
пункт 175 изложить в следующей редакции:
"175. Для определения суммы платы за эмиссии в окружающую среду за прошедший квартал до 10 числа первого месяца текущего квартала эколог РГУ (в случаях отсутствия по штату – должностное лицо, определенное руководителем РГУ) представляет в финансовое подразделение сведения по количеству выбросов и сбросов, а начальник подразделения горюче-смазочных материалов – сведения по количеству потребления видов топлива.";
часть вторую пункта 176 изложить в следующей редакции:

93-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) барлық негізделген құжатты қоса беріп, ЭҚД-ға бюджеттік комиссияның ақшалай қаражатты қайта бөлу бойынша қарауына осы Қағидаларға 21-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді және ҚЖЖ-ға өзгерістер енгізуге өтінімді жібереді.";
111-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"111. РММ құрылған, сондай-ақ деректер алғаш рет енгізген жағдайда атқаратын лауазымы бойынша жеке құрам бойынша ақпарат (әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болғанда) ЕТВ-ға РММ штатына, бұйрықтар көшірмесіне және РММ-ның жеке құрамды штаттық-лауазымдық есепке алу кітабына (бұдан әрі – ШЛК) сәйкес енгізіледі.";
122-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық персонал бойынша мынадай құжаттар:
табель;
жасалған еңбек шарты негізінде қабылданатын жұмыскердің тегі, аты мен әкесінің аты (болғанда), атқаратын лауазымы, біліктілік санаты немесе тарифтік разряды, жұмыс басталған күн, еңбек шартының мерзімі және еңбек шартында көзделген болса, сынақ мерзімі көрсетіліп жұмысқа қабылдау туралы бұйрық көшірмесі;
қызметтен шығару туралы бұйрық көшірмесі;
пайдаланбаған демалысы үшін өтемақы, штат қысқарған кездегі демалыс өтемақысын төлеу туралы бұйрық көшірмесі;
демалысқа кету және одан келу туралы бұйрық көшірмесі;
ақылы демалысқа кеткен кездегі, сондай-ақ пайдаланбаған демалысы үшін және штат қысқарған кездегі демалыс өтемақысына орташа жалақыны санау бойынша есеп;
уақытша еңбекке жарамсыздыққа кету және одан келу туралы бұйрық көшірмесі;
уақытша еңбекке жарамсыздық парағының түпнұсқасы;
уақытша еңбекке жарамсыздық бойынша жәрдемақы санау бойынша есеп тігіледі.";
130-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Есеп бухгалтері жеке құрамды сауықтыруға арналған жәрдемақысын қаражатпен уақтылы қамтамасыз етеді, апта сайын қаржы бөлімшесінің бастығына демалыс кестесі бойынша шықпаған жұмыскер саны мен сомасы, сондай-ақ ағымдағы тоқсанға ай бойынша қалыптасқан үнемдеу сомасы бойынша мәлімет береді.";
169-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"169. Қаржы бөлімшесінің бастығы, сондай-ақ тұрақты әрекет ететін ішкі тексеру комиссиясы (бұдан әрі – ішкі тексеру комиссиясы) салықты, әлеуметтік төлем мен бюджетке төленетін төлемнің толық және уақтылы саналуын, ұстап қалуын және аударылуын тексереді.";
175-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"175. Өткен тоқсан үшін қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы сомасын айқындау үшін ағымдағы тоқсанның бірінші айының 10-ына дейін РММ экологы (штат бойынша болмаған жағдайда – РММ басшысы тағайындаған лауазымды адам) қаржы бөлімшесіне шығарынды және төгінді мөлшері бойынша мәліметті, ал жанар-жағармай материалы бөлімшесінің бастығы отын түрін жұмсау бойынша мәліметті береді.";
176-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"После проверки бухгалтера соответствия представленных сведений к отчетным данным, эколог РГУ (в случаях отсутствия по штату – должностное лицо, определенное руководителем РГУ) исчисляет плату за эмиссии в окружающую среду в соответствии с расчетом эмиссии по форме согласно приложению 28 к настоящим Правилам, сдает налоговую декларацию в орган государственных доходов ежеквартально не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом (при этом налоговая декларация за четвертый квартал сдает до 20 января следующего года), а также представляет налоговую декларацию в финансовое подразделение в течение трех рабочих дней после сдачи для сверки.";
часть первую пункта 178 изложить в следующей редакции:
"178. Руководитель РГУ осуществляет организацию проведения государственных закупок, подписывает лично своей ЭЦП на веб-портале изменения и (или) дополнения в годовой план государственных закупок, технические спецификации к пунктам годового плана государственных закупок, договора о государственных закупках, отчеты о государственных закупках из одного источника путем прямого заключения договора о государственных закупках, акты приема-передачи товаров и выполненных работ (оказанных услуг) в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.";
пункт 179 изложить в следующей редакции:
"179. Руководитель РГУ ежегодно в начале января для осуществления процедур организации и проведения государственных закупок РГУ издает приказ о назначении офицера финансового подразделения (в случаях, когда по штату не предусмотрено структурное подразделение, осуществляющее координацию государственных закупок) ответственным должностным лицом за государственные закупки.";
дополнить пунктом 188-1 следующего содержания:
"188-1. В случаях предоставления поставщиком обеспечения исполнения и обеспечения аванса договора о государственных закупках в виде денег, находящихся в электронном кошельке, банковской гарантии, договора страхования гражданско-правовой ответственности поставщика соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан о государственных закупках и полнота сумм проверяется структурным подразделением, осуществляющим координацию государственных закупок.
Сохранность бумажной банковской гарантии, договора страхования гражданско-правовой ответственности поставщика обеспечивается в данном структурным подразделений.";
часть шестую пункта 206 изложить в следующей редакции:
"Вышестоящий ОВУ обеспечивает достоверность и необходимость переноса денежных средств, в дальнейшем проводит мониторинг обоснованности выделения дополнительных денежных средств по тем мероприятиям Плана командировок, которые были перенесены и (или) отменены.";

"Бухгалтер ұсынылған мәліметтердің есептік мәліметтерге сәйкестігін тексергеннен кейін РММ экологы (штат бойынша болмаған жағдайда – РММ басшысы тағайындаған лауазымды адам) осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша эмиссия есебі негізінде қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақыны санайды, салық декларациясын мемлекеттік кіріс органына тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірілмей тапсырады (бұл ретте төртінші тоқсанға салық декларациясы келесі жылдың 20 қаңтарына дейін тапсырылады), сондай-ақ салық декларациясын қаржы бөлімшесіне тексеру үшін тапсырғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде береді.";
178-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"178. РММ басшысы мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды жүзеге асырады, Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген мерзімде веб-порталда жылдық мемлекеттік сатып алу жоспарына өзгерістерге және (немесе) толықтыруларға, жылдық мемлекеттік сатып алу жоспарының тармақтарына техникалық ерекшелікке, мемлекеттік сатып алу туралы шартқа, мемлекеттік сатып алу туралы шартты тікелей жасау арқылы бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу туралы есепке, тауарды және орындалған жұмысты (көрсетілген қызметті) қабылдау-тапсыру актісіне өзінің ЭЦҚ-мен қол қояды.";
179-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"179. РММ басшысы жыл сайын қаңтар айының басында РММ-ның мемлекеттік сатып алуын ұйымдастыру және жүргізу рәсімін жүзеге асыру үшін қаржы бөлімшесінің офицерін (штат бойынша мемлекеттік сатып алуды үйлестіруді жүзеге асыратын құрылымдық бөлімше көзделмеген жағдайда) мемлекеттік сатып алуға жауапты лауазымды адам етіп тағайындау туралы бұйрық шығарады.";
мынадай мазмұндағы 188-1-тармақпен толықтырылсын:
"188-1. Өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және мемлекеттік сатып алу туралы шарт авансын қамтамасыз етуді электрондық әмияндағы ақша, банк кепілдігі, өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты түрінде ұсынған жағдайда Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасы талаптарына сәйкестігі және соманың толықтығы мемлекеттік сатып алуды үйлестіруді жүзеге асыратын құрылымдық бөлімше тексереді.
Қағаз түріндегі банк кепілдігінің, өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының сақталуы осы құрылымдық бөлімшеде қамтамасыз етіледі.";
206-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғарғы ӘБО қаражатты аударудың нақтылығы мен қажеттілігін қамтамасыз етеді, одан әрі ауыстырылған және (немесе) тоқтатылған Іссапар жоспарының іс-шаралары бойынша қосымша қаражаттың бөліну негізділігіне мониторинг жүргізеді.";

подпункт 1) пункта 239 изложить в следующей редакции:
"1) от других РГУ – наряд по форме согласно приложению 31 (далее – наряд), письменное распоряжение (телеграмма) ОВУ (органа обеспечения), аттестат РГУ по форме согласно приложению 32 (далее – аттестат РГУ), разнарядка по форме согласно приложению 33 к настоящим Правилам;";
часть вторую пункта 267 изложить в следующей редакции:
"Технические документации (паспорта, формуляры), а также документы, подтверждающие имущественные права к нематериальным активам передаются начальникам соответствующих подразделений. Записи в формулярах (паспортах) осуществляются своевременно без помарок, заместителями руководителя РГУ по курирующим направлениям обеспечивается правильность и своевременность их заполнения.";
подпункт 1) пункта 275 изложить в следующей редакции:
"1) другой РГУ – наряд, письменное распоряжение (телеграмма) ОВУ (орган обеспечения), аттестат РГУ, а при передаче нескольким РГУ (получателям) разнарядка по форме согласно приложению 33 к настоящим Правилам;";
пункт 277 изложить в следующей редакции:
"277. Руководитель РГУ документы на передачу (основание) военного имущества направляет на исполнение начальнику соответствующего подразделения в зависимости от вида передаваемого военного имущества.";
часть первую пункта 278 изложить в следующей редакции:
"278. При передаче запасов начальник соответствующего подразделения РГУ обеспечивает составление накладных на отпуск запасов на сторону формы № 434-с Альбома форм в трех экземплярах.";
пункт 295 изложить в следующей редакции:
"295. Основанием для отпуска (выдачи) военного имущества со склада РГУ является:
1) при отпуске (выдаче) внутри одной РГУ – заявка с соответствующим решением руководителя РГУ, нормы обеспечения, письменный приказ руководителя РГУ;
2) при выдаче приобретенных призов и ценных подарков – письменный приказ соответствующего командира (начальника) о награждении.
При отпуске (выдаче) внутри складов (баз, арсеналов) основанием также является наряд ОВУ (органа обеспечения).";
пункт 372 изложить в следующей редакции:
"372. Начальник финансового подразделения проводит мониторинг своевременного представления отчетов о наличии и движении военного имущества и первичных учетных документов.";
пункт 377 изложить в следующей редакции:
"377. Организация и обеспечение работы инвентаризационной комиссии в рамках проведения инвентаризации в РГУ осуществляется первым заместителем руководителя РГУ.";
часть вторую и третью пункта 385 изложить в следующей редакции:
"После получения решения правоохранительного органа начальник юридического подразделения (в случае его отсутствия – лицо, назначенное руководителем РГУ) проводит работу по осуществлению переписки с юридическими и физическими лицами по вопросам возмещения материального ущерба, причиненного государству, а в случае отказа возмещения ущерба в добровольном порядке направляет исковое заявление в суд о возмещении причиненного ущерба государству в течение месяца, следующего за месяцем получения решения. К исковому заявлению прилагается решение правоохранительного органа.
Материалы (переписка) по вопросам возмещения ущерба представляется в финансовое подразделение ежеквартально до 5 числа первого месяца, следующего за отчетным периодом.";
приложения 1, 2 и 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;

239-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) басқа РММ-дан – осы Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша наряд (бұдан әрі – наряд), ӘБО-ның (қамтамасыз ету органының) жазбаша өкімі (жеделхаты), 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша РММ аттестаты (бұдан әрі – РММ аттестаты), 33-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бөлу қағазы;";
267-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Техникалық құжаттама (паспорт, формуляр), сондай-ақ материалдық емес активке мүліктік құқығын растайтын құжаттар тиісті бөлімше бастықтарына беріледі. Формулярдағы (паспорттағы) жазба уақтылы түзетусіз жүзеге асырылады, жетекшілік ететін бағыт бойынша РММ басшысының орынбасарымен олардың дұрыс және уақтылы толтырылуын қамтамасыз етеді.";
275-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) басқа РММ-ға – наряд, ӘБО-ның (қамтамасыз ету органының) жазбаша өкімі (жеделхаты), РММ аттестаты, ал бірнеше РММ (алушыға) берген кезде осы Қағидаларға 33-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бөлу қағазы;";
277-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"277. РММ басшысы әскери мүлікті беруге арналған құжаттарды (негіздемені) берілетін әскери мүлік түріне байланысты орындауға тиісті бөлімше бастығына жібереді.";
278-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"278. Қорды берген кезде тиісті РММ бөлімшесінің бастығы үш данада Нысандар альбомының № 434-с нысаны жағына қорды беруге арналған жүкқұжаттың жасалуын қамтамасыз етеді.";
295-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"295. Әскери мүлікті РММ қоймасынан босату (беру) үшін мынадай құжаттар негіз болып табылады:
1) бір РММ ішінде босату (беру) кезінде – РММ басшысының тиісті шешімі бар өтінім, қамтамасыз ету нормалары, РММ басшысының жазбаша бұйрығы;
2) сатып алынған жүлде мен бағалы сыйлықты беру кезінде – тиісті командирдің (бастықтың) наградтау туралы жазбаша бұйрығы.
Қойма (база, арсенал) ішінде босатқан (берген) кезде ӘБО-ның (қамтамасыз ету органының) наряды негіз болып табылады.";
372-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"372. Қаржы бөлімшесінің бастығы әскери мүліктің қолда бары мен қозғалысы туралы есептің және бастапқы есепке алу құжаттарының уақтылы ұсынылуына мониторинг жүргізеді.";
377-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"377. РММ-да түгендеу жүргізу шеңберінде түгендеу комиссиясының жұмысын ұйымдастыру мен қамтамасыз етуді РММ басшысының бірінші орынбасары жүзеге асырады.";
385-тармақтың екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқық қорғау органының шешімін алғаннан кейін заң бөлімшесінің бастығы (болмағанда – РММ басшысы тағайындаған адам) мемлекетке келтірілген материалдық залалды өтеу мәселелері бойынша заңды және жеке тұлғалармен хат алмасуды жүзеге асыру жұмысын жүргізеді, ал залалды ерікті тәртіппен өтеуден бас тартқан жағдайда шешімді алған айдан кейінгі ай ішінде мемлекетке келтірілген залалды өтеу туралы сотқа талап-арыз жібереді. Талап-арызға құқық қорғау органының шешімі қоса беріледі.
Залалды өтеу мәселелері жөніндегі материалдар (хат алмасу) қаржы бөлімшесіне тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі бірінші айдың 5-іне дейін ұсынылады.";
1-қосымшаға орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложения 10, 11, 12, 13 ,14 ,15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 изложить в новой редакции согласно приложениям 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 к настоящему приказу;
дополнить приложением 21-1 согласно приложению 17 к настоящему приказу;
приложения 22, 23, 24, 25, 26, 27 и 28 изложить в новой редакции согласно приложениям 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 к настоящему приказу;
приложения 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 и 38 изложить в новой редакции согласно приложениям 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 и 33 к настоящему приказу.
2. Департаменту экономики и финансов Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня его подписания на казахском и русском языках в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33059);
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней после дня первого официального опубликования настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан генерал-полковник
Р. Жаксылыков
Приложение 1 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 1 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Расчет (анализ) потребности товаров, работ и услуг
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
*Положено по норме
Имеется в наличии на 1 января текущего года (согласно бухгалтерского учета)
Планируется приобрести в текущем году
Подлежит списанию в текущем году
Имеется в наличии с учетом приобретаемого и списываемого в текущем году (графа 5+графа 6–графа 7)
Необходимо приобрести (графа 4–графа 8)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
Планируемый период
20___ год (1-й год планируемого периода)
20___ год (2-й год планируемого периода)
20___ год (3-й год планируемого периода)
Количество
Цена (в тенге)
Сумма (графа 10 *графа 11/1000) (в тысяч тенге)
Количество
Цена (в тенге)
Сумма (графа 13* графа 14/1000) (в тысяч тенге)
Количество
Цена (в тенге)
Сумма (графа 16* графа 17/1000) (в тысяч тенге)
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Примечание: * - указывается нормативный правовой акт по утверждению натуральной нормы (наименование нормативного правового акта, дата и номер).
Начальник подразделения __________________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 2 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 2 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Согласовано
Заместитель руководителя РГУ
(по курируемому направлению)
____________________________
(воинское звание, подпись,
фамилия и инициалы)
"__"___________20___года
Расчет по приобретению товаров, работ и услуг
№ п/п
Наименование товаров, работ и услуг
Краткая характеристика
Единица измерения
Количество
Цена за единицу (в тенге)

8-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11-қосымшаға орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
12, 13, 14, 15, 16, 17 және 18-қосымшалар осы бұйрыққа 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
19-қосымшаға орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
20 және 21-қосымшалар осы бұйрыққа 15 және 16-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
21-1-қосымша осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес толықтырылсын;
22-қосымша осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
23-қосымшаға орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
24, 25, 26, 27 және 28-қосымшалар осы бұйрыққа 20, 21, 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 және 38-қосымшалар осы бұйрыққа 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Экономика және қаржы департементі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiн жүргiзу қағидалары 10-тармағының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) талаптарына сәйкес осы бұйрықты қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі генерал-полковник
Р. Жақсылықов
Бұйрыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Келісілді
РММ басшысының орынбасары
(жетекшілік ететін бағыт
бойынша)
__________________________
(әскери атағы, қолы, тегі мен
инициалдары)
20___жылғы "__" ___________
Тауарды, жұмыс пен көрсетілетін қызметті сатып алу есебі
Р/с
Тауардың, жұмыс пен көрсетілетін қызметтің атауы
Қысқаша сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлік үшін бағасы (теңге)

Сумма (в тысяч тенге) (графа5*графа 6/1000)
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Итого:
Начальник подразделения (по направлению) ___________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 3 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 3 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Руководителю РГУ
Согласовано
Заместитель руководителя РГУ
(по курируемому направлению)
____________________________
(воинское звание, роспись,
фамилия и инициалы)
"__" ___________20___года
Заявка на приобретение товаров, работ и услуг
В рамках формирования бюджетной заявки на 20__ - 20__ годы (указывается трех летний период) в целях обеспечения жизнедеятельности _____ (указывается РГУ либо подразделение) прошу Вас включить в бюджетную заявку РГУ приобретение ______ (указывается общее наименование товаров, работ или услуг) согласно приложению.
Приложение:
1) расчеты товаров, работ и услуг на __ листах;
2) анализ потребности товаров, работ и услуг на __ листах;
3) пояснительная записка на __ листах;
4) ценовые предложения на __ листах.
Начальник подразделения _____________________________ (подпись, фамилия и инициалы) Исполнитель _____________________________ (фамилия и инициалы, номер телефона)
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 4 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 8 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Расчеты по потребности молока
№ п/п
Наименование
должности
Количество работников
(по штату)
Планируемое
количество рабочих дней
Стоимость молока 0,5 литра (тенге)

Сомасы (мың теңге) (5-баған* 6-баған/1000)
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Жиыны:
Бөлімше бастығы (бағыт бойынша) _____________________________ (қолы, тегі мен инициалдары) Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
Бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
РММ басшысына
Келісілді
РММ басшысының орынбасары
(жетекшілік ететін бағыт
бойынша)
__________________________
(әскери атағы, қолы, тегі мен
инициалдары)
20___жылғы "__" ___________
Тауар, жұмыс пен қызмет сатып алуға өтінім
20__ – 20__ жылдарға бюджеттік өтінімді қалыптастыру шеңберінде (үш жылдық кезең көрсетіледі) _____ (РММ немесе бөлімше көрсетіледі) тіршілік етуін қамтамасыз ету мақсатында Сізден қосымшаға сәйкес РММ бюджеттік өтініміне ______ сатып алуды (жалпы тауар, жұмыс пен қызмет атауы көрсетіледі) қосуды сұраймын.
Қосымша:
1) тауар, жұмыс пен көрсетілетін қызмет есебі ___ парақта;
2) тауарға, жұмыс пен көрсетілетін қызметке қажеттілікті талдау __ парақта;
3) түсіндірме жазба __ парақта;
4) баға ұсынысы __ парақта.
Бөлімше бастығы _____________________________ (қолы, тегі мен инициалдары) Орындаушы ______________________________ (тегі мен инициалдары, телефон нөмірі) Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Сүтке қажеттілік есебі
Р/с
Лауазым атауы
Қызметкер саны
(штат бойынша)
Жоспарланған жұмыс күнінің саны
0,5 литр сүт бағасы (теңге)
Жалпы сомасы (мың теңге)

Общая сумма (в тысяч тенге) (графа 3*4*5/1000)
1
2
3
4
5
6
1
2
Итого:
Примечание: Расчеты подписываются начальником продовольственного подразделения и курирующим заместителем руководителя республиканского государственного учреждения.
Приложение 5 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 10 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Планирование транспортных услуг, за исключением транспортных услуг, планируемых в централизованном порядке
Вид транспорта
Количество
Единица измерения услуги (месяц, сутки, час)
Стоимость услуги за единицу (в тенге)
Потребность услуг в год (количество)
Общая сумма расходов (в тысяч тенге) (графа 4*графа 5/1000)
1
2
3
4
5
6
Итого:
Примечание: Заявка на транспортные услуги подписывается исполнителем и курирующим заместителем руководителя республиканского государственного учреждения.
Приложение 6 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 11 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Планирование услуг по утилизации медицинских отходов
Наименование медицинских отходов
Единица измерения
Среднее годовое количество
Стоимость утилизации за единицу
(в тенге)
Общая сумма расходов
(в тысяч тенге)
класс А
класс В
….
Итого:
Примечание: Заявка подписывается исполнителем и начальником медицинского подразделения.
Приложение 7 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 12 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Расчет услуг по взлет-посадке
Тип самолета
Взлетная масса
Количество взлет-посадок
Стоимость за единицу (в тенге)
Общая сумма расходов
(в тысяч тенге)
Итого:
Примечание: Заявка подписывается исполнителем и курирующим заместителем руководителя республиканского государственного учреждения.
Приложение 8 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 13 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Расчет услуг по заправке картриджей
Марка и формат картриджей
Наличие картриджей, с учетом приобретения в текущем году (указывается количество)
Документооборот за прошлый год (фактическое количество листов исходящих и внутренних документов с учетом вторых и третьих экземпляров)
Прогнозное количество планируемой к закупу бумаги, согласно данным бюджетной заявки на следующий год (пачки либо упаковки необходимо перевести в количество листов)
Прогнозное количество листов, которое способен распечатать один заправленный картридж (согласно характеристики)
1
2
3
4
5
Итого:

(3-баған*4-баған*5-бағаг/1000)
1
2
3
4
5
6
1
2
Жиыны:
Ескертпе: Есепке азық-түлік бөлімшесінің бастығы және жетекшілік ететін бағыт бойынша республикалық мемлекеттік мекеме басшысының орынбасары қол қояды.
Бұйрыққа 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Орталықтандырылған тәртіппен жоспарланған көлік қызметін қоспағанда, көлік қызметін жоспарлау
Көлік түрі
Саны
Көрсетілген қызметтің өлшем бірлігі
(ай, тәулік, сағат)
Көрсетілген қызметтің бір бірлігі үшін баға (теңге)
Жылына көрсетілетін қызметке қажеттілік
(саны)
Жалпы шығыс сомасы
(мың теңге)
(4-баған* 5-баған/1000)
1
2
3
4
5
6
Жиыны:
Ескертпе: Көлік қызметіне өтінімге орындаушы және жетекшілік ететін бағыт бойынша республикалық мемлекеттік мекеме басшысының орынбасары қол қояды.
Бұйрыққа 7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Ұшу-қону бойынша көрсетілетін қызмет есебі
Ұшақ түрі
Ұшу салмағы
Ұшу-қону саны
Бір бірлік үшін бағасы
(теңге)
Жалпы шығыс сомасы
(мың теңге)
Жиыны:
Ескертпе: Өтінімге орындаушы мен жетекшілік ететін бағыт бойынша республикалық мемлекеттік мекеме басшысының орынбасары қол қояды.
Бұйрыққа 8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Картриджді толтыру бойынша көрсетілетін қызмет есебі
Картридж маркасы мен форматы
Ағымдағы жылы сатып алуды ескеріп, картридждің бар болуы (саны көрсетіледі)
Өткен жылғы құжат айналымы (екінші және үшінші дананы ескеріп, шығыс және ішкі құжат парақтарының нақты саны)
Келесі жылға арналған бюджеттік өтінім деректеріне сәйкес сатып алу жоспарланған қағаздың болжамды саны (байламды немесе буманы парақ санына аудару қажет)
Бір толтырылған картридж басып шығаратын болжамды парақ саны (сипаттамасына сәйкес)
1
2
3
4
5
Жиыны:
Жылына толтыру қажеттілігі (саны)

Потребность заправок в год (количество) (графа 4/графа 5)
Стоимость одной заправки (в тенге)
Общая сумма расходов (в тысяч тенге)
(графа 6*графа 7/1000)
6
7
8
Примечание:
1. В графах 2 и 3 указывается информация для аналитического анализа.
2. Заявка подписывается исполнителем и курирующим заместителем руководителя республиканского государственного учреждения.
Приложение 9 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 14 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
План служебных командировок внутри страны
№ п/п
Наименование мероприятий
Основание
Место (пункт) проведения
Месяц проведения
Количество дней
Количество командируемых лиц
Количество МРП по найму жилого помещения
всего
в пути
обеспечиваются жильем
не обеспечиваются жильем
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Расходы (в тенге)
жилье
суточные
проезд (в оба конца)
итого на 1-го человека (обеспеченный жильем)
итого на 1-го человека (не обеспеченный жильем)
Всего
11
12
13
14
15
16
Курирующий заместитель руководителя республиканского государственного учреждения
________________________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Примечание: МРП – месячный расчетный показатель.
Приложение 10 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 15 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Расчет платы за эмиссии в окружающую среду
№ п/п
Наименование подразделения
Единица измерения
Вид горюче-смазочных материалов
Ставка за 1 тонну использованного топлива (МРП)
Количество (тонн)
Сумма
(тысяч тенге) (графа 5*графа 6/1000)
1
2
3
4
5
6
7
Всего:
* Плата за эмиссию в окружающую среду, в том числе:
за выбросы не этилированного бензина и дизельного топлива
1
РГУ
тонна
бензин
МРП х 0,33
тонна
дизельное топливо
МРП х 0,45
Итого:
Примечание:
1)*ставки платы определяются исходя из размера МРП на первое число налогового периода, с учетом ставок в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан;
2) для не этилированного бензина – МРП * 0,33 (ставка за 1 тонну использованного топлива);
3) для дизельного топлива – МРП * 0,45 (ставка за 1 тонну использованного топлива);
4) РГУ – республиканское государственное учреждение;
5) МРП – месячный расчетный показатель.
Приложение 11 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 16 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Утверждаю
Руководитель РГУ
____________________________
(воинское звание, подпись,
фамилия и инициалы)
"____" _____________ 20__года
План-ведомость №_______ работ текущего ремонта летного поля аэродрома
___________________________________ (номер по генеральному плану и наименование)
№ п/п
Наименование работ
Номер сборника единичной расценки
Единица измерения
Утверждено к выполнению
Выполнено
Количество
Цена за единицу
Сумма
Количество
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего:
Начальник инженерно-аэродромного подразделения РГУ
_____________________________________________
(воинское звание, фамилия и инициалы, подпись)
"____" _____________20___ года
С утвержденными объемами работ ознакомлен:
Начальник аэродромно-эксплуатационного подразделения
___________________________________________________
(воинское звание, фамилия и инициалы, подпись)
"____" _____________20___ года
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 12 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 17 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Утверждаю
Руководитель РГУ
____________________________
(воинское звание, подпись,
фамилия и инициалы)
"____" ____________ 20__года
Расчет потребности ремонтно-строительных материалов на утвержденный объем работ текущего ремонта летного поля аэродрома ______________________
(приложение к плану-ведомости №_____)
Наименование материалов
Единица измерения работ
Объем работ
Норма расхода на единицу работ
Потребное количество материалов
Обоснование нормы расхода материалов
1
2
3
4
5
6
Начальник инженерно-аэродромного подразделения РГУ
_____________________________________________
(воинское звание, фамилия и инициалы, подпись)
"____" _____________20___ года
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 13 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 18 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Утверждаю
____________________________
(должность, воинское звание,
подпись, фамилия и инициалы)
"____" ____________ 20__года
Годовой план работ и затрат на содержание, эксплуатацию и текущий ремонт аэродрома РГУ на 20__год
Наименование работ и затрат
Номер строки
Единица измерения
1
2
3

(4-баған/5-баған)
Бір рет толтыру құны (теңге)
Жалпы шығыс сомасы (мың теңге) (6-баған*7-баған/1000)
6
7
8
Ескертпе:
1. 2 және 3-бағандарда аналитикалық талдау үшін ақпарат көрсетіледі.
2. Өтінімге орындаушы және жетекшілік ететін бағыт бойынша республикалық мемлекеттік мекеме басшысының орынбасары қол қояды.
Бұйрыққа 9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Ел ішіндегі қызметтік іссапар жоспары
Р/с
Іс-шара атауы
Негізі
Өткізілетін жері (пункті)
Өткізілетін ай
Күн саны
Іссапарға жіберілетін адам саны
Тұрғын үйді жалдау бойынша АЕК көлемі
барлығы
жолда
тұрғын үймен қамтамасыз етіледі
тұрғын үймен қамтамасыз етілмейді
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Шығыс (теңгемен)
тұрғын үй
тәуліктік шығыс
жол шығысы (екі жаққа)
Барлығы 1 адамға (тұрғын үймен қамтамасыз етілген)
Барлығы 1 адамға
(тұрғын үймен қамтамасыз етілмеген)
Барлығы
11
12
13
14
15
16
Жетекшілік ететін бағыт бойынша республикалық мемлекеттік мекеме басшысының орынбасары _____________________________________ (әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары) Ескертпе: АЕК – айлық есептік көрсеткіш.
Бұйрыққа 10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем есебі
Р/с
Бөлімше атауы
Өлшем бірлігі
Жанар-жағармай материалының түрі
Пайдаланылған отынның 1 тоннасы үшін мөлшерлеме (АЕК)
Саны (тоннамен)
Сомасы
(мың теңге) (5-баған*6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
*Қоршаған ортаға эмиссия төлемі, оның ішінде:
ауаға этилденбеген бензин және дизель отыны қалдығының шығарындысы үшін
1
РММ
тонна
бензин
АЕК х 0,33
тонна
дизель отыны
АЕК х 0,45
Жиыны:
Ескертпе:
1)*төлем мөлшерлемесі Қазақстан Республикасының Салық кодексіне сәйкес мөлшерлемені ескеріп, салық кезеңінің бірінші күніне АЕК көлемі негізінде белгіленеді;
2) этилденбеген бензин үшін – АЕК * 0,33 (пайдаланылған отынның 1 тоннасына мөлшерлеме);
3) дизель отыны үшін – АЕК * 0,45 (пайдаланылған отынның 1 тоннасына мөлшерлеме);
4) РММ – республикалық мемлекеттік мекеме;
5) АЕК – айлық есептік көрсеткіш.
Бұйрыққа 11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Бекітемін
РММ басшысы
___________________________
(әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
20__жылғы "__" ______
Әуеайлақтың ұшу алаңын ағымдағы жөндеу жұмысының жоспар-ведомосы №_______
___________________________________ (бас жоспар бойынша нөмірі мен атауы)
Р/с
Жұмыс атауы
Бірлік бойынша баға жинағының нөмірі
Өлшем бірлігі
Орындау үшін бекітілгені
Орындалды
Саны
Бірлік үшін бағасы
Сомасы
Саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы:
РММ инженерлік-әуеайлақ бөлімшесінің бастығы
_____________________________________________
(әскери атағы, тегі мен инициалдары, қолы)
20___ жылғы "____" _____________
Бекітілген жұмыс көлемімен таныстым:
Әуеайлақтық-пайдалану бөлімшесінің бастығы
___________________________________________________
(әскери атағы, тегі мен инициалдары, қолы)
20___ жылғы "____" _____________
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Бекітемін
РММ басшысы
___________________________
(әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
20__жылғы "__" ________
______________________ әуеайлағының ұшу алаңын ағымдағы жөндеу жұмысының бекітілген көлеміне жөндеу-құрылыс материалдары қажеттілігінің есебі
(№_____ жоспар-ведомосқа қосымша)
Материал атауы
Жұмыстың өлшем бірлігі
Жұмыс көлемі
Жұмыстың бірлігі үшін шығыс нормасы
Қажетті материал саны
Материалдың шығыс нормасына негіздеме
1
2
3
4
5
6
РММ инженерлік-әуеайлақ бөлімшесінің бастығы _________________________
(әскери атағы, тегі мен инициалдары, қолы)
20___ жылғы "____" _____________
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Нысан
Бекітемін
__________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
20__жылғы "____" _______________
20__жылға РММ-ның әуеайлақты күтіп-ұстау, пайдалану мен ағымдағы жөндеу жұмысының және шығынының жылдық жоспары
Жұмыс пен шығыс атауы
Жол нөмірі
Өлшем бірлігі
1
2
3

1. Текущий ремонт летного поля всего:
В том числе перечисляются запланированные для выполнения работы по текущему ремонту применительно к их наименованиям, указанным в перечне основных работ по текущему ремонту и расходов по содержанию аэродромов. При этом учитываются также работы, по которым не имеется фактических затрат (ремонт сопряжений, перекладка просевших плит).
2. Содержание аэродрома всего:
В том числе указываются запланированные затраты, применительно к разделу 2 перечня основных работ по текущему ремонту и затрат по содержанию аэродромов.
3. Содержание и текущий ремонт аэродромно-эксплуатационной техники всего:
В том числе указываются запланированные затраты применительно к разделу 3 перечня основных работ по текущему ремонту и затрат по содержанию аэродромов.
Всего (по разделам 1, 2, 3):
Представлено на утверждение
Утверждено
Количество
стоимость работ
Количество
стоимость работ
По единичным расценкам
По фактическим затратам
По единичным расценкам
По фактическим затратам
4
5
6
7
8
9
Источники, всего ____________ тысяч тенге, в том числе:
1) денежные средства по видам _____ бюджетной статьи;
2) материалы по централизованным поставкам (согласно прилагаемому перечню) ____________ тысяч тенге;
3) материалы от самозаготовки и повторного использования ________тысяч тенге;
4) сверхнормативный остаток материалов на начало года __________тысяч тенге;
5) прочие источники _______тысяч тенге.
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 14 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 19 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Утверждаю
____________________________
(должность, воинское звание,
подпись, фамилия и инициалы)
"____" _____________ 20__года
Сводный план работ и затрат на содержание, эксплуатацию и текущий ремонт аэродромов на 20____год
Наименование работ и затрат
Номер строки
Единица измерения
Количество
Стоимость работы
Примечание
по единичным расценкам
по фактическим затратам
1
2
3
4
5
6
7
1.Текущий ремонт летного поля, аэродрома
2. Содержание аэродромов
3. Содержание и текущий ремонт аэродромно-эксплуатационной техники
Всего (по разделам 1, 2, 3):
Примечание: Заполняются по данным планов работ по текущему ремонту и затрат по содержанию состоящих на довольствии аэродромов.
Источники, всего ____________ тысяч тенге, в том числе:
1) денежные средства по видам _____ бюджетной статьи;
2) материалы от самозаготовки и повторного использования ________тысяч тенге;
3) сверхнормативный остаток материалов на начало года __________тысяч тенге;
4) прочие источники _______тысяч тенге.
Приложение 15 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 20 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Расчет текущих жилищных выплат по ________________________________________________ (наименование РГУ)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) военнослужащего нуждающегося в жилье
Количество членов семьи с учетом военнослужащего нуждающегося в жилье (в человеках)
Площадь положенного жилища (графа 3*18 квадратных метров) (в квадратных метрах)
Стоимость аренды 1 квадратного метра жилища в регионе по данным уполномоченного органа по статистике по состоянию на январь текущего года (в тенге)
1
2
3
4
5
Итого сумма по военнослужащему на 1 год (положенные текущие жилищные выплаты за один месяц умножаются на 12 месяцев) (в тенге):
Итого сумма по государственному учреждению (в тенге):
Сумма текущей жилищной выплаты в месяц, предусмотренной пунктом 1 статьи 101-2 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" (графа 4*графа 5) (в тенге)
Сумма текущей жилищной выплаты в месяц, предусмотренной пунктом 7 статьи 101-2 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" ((графа 5*графа 6)/2) (в тенге)
6
7
Руководитель РГУ _______________________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Начальник финансового подразделения РГУ_________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"____" ______________ 20 ___ года
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 16 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 21 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Расчет единовременных жилищных выплат по
____________________________________________
(наименование РГУ)
№ п/п
Наименование подразделения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) нуждающегося в жилище военнослужащего (полностью)
Состав семьи
Площадь положенного жилища (в квадратных метрах)
Период начисления единовременной жилищной выплаты (месяцы)
Стоимость аренды/приобретения 1 квадратного метра жилища в регионе по данным уполномоченного органа в области статистики за январь текущего года (в тенге)
Сумма единовременной жилищной выплаты, предусмотренная частью 1 пункта 5 статьи 101-2 Закона* (графа 6 * графа 7 * графа 8) (в тенге)
Сумма единовременной жилищной выплаты, предусмотренная частью 2 пункта 5 статьи 101-2 Закона* (графа 6 * графа 7 * графа 8) (в тенге)

1. Барлығы ұшу алаңын ағымдағы жөндеу:
Оның ішінде ағымдағы жөндеу жөніндегі негізгі жұмыс пен әуеайлақты күтіп-ұстау жөніндегі шығыс тізбесінде көрсетіледі, атауына қатысты ағымдағы жөндеу жұмысын орындау үшін жоспарланған жұмыс есептеледі. Сонымен қатар, нақты шығын жоқ жұмыс (жанасуды жөндеу, отырған плитаны қайта салу) ескеріледі.
2. Барлығы әуеайлақты күтіп-ұстауға:
Оның ішінде негізгі ағымдағы жөндеу жұмысы мен әуеайлақты күтіп-ұстау шығыны тізбесінің 2-бөліміне қатысты жоспарланған шығын көрсетіледі.
3. Барлығы әуеайлақтық-пайдалану техникасын ұстау мен ағымдағы жөндеу:
Оның ішінде негізгі ағымдағы жөндеу жұмысы мен әуеайлақты күтіп-ұстау шығыны тізбесінің 3-бөліміне қатысты жоспарланған шығын көрсетіледі.
Барлығы (1, 2, 3-бөлімдер бойынша):
Бекітуге ұсынылғаны
Бекітілгені
Саны
жұмыс құны
Саны
жұмыс құны
Бірлік бағасы бойынша
Нақты шығыс бойынша
Бірлік бағасы бойынша
Нақты шығыс бойынша
4
5
6
7
8
9
Көздері, барлығы ____________ мың теңге, оның ішінде:
1) _______ бюджеттік құжат түрі бойынша қаражат;
2) орталықтандырылған жеткізу бойынша материалдар (қосымша тізім бойынша) _________ мың теңге;
3) өзіндік даярлық және қайта пайдаланудан алынған материалдар ________ мың теңге;
4) жылдың басына материалдардың нормадан артық қалдығы __________ мың теңге;
5) өзге де көздер _______ мың теңге.
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Ағымдағы тұрғын үй төлемінің есебі ________________________________________________ (РММ атауы)
Р/с
Тұрғын үйге мұқтаж әскери қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (болса)
Тұрғын үйге мұқтаж әскери қызметшіні есепке алып, отбасы мүшелерінің саны
(адам саны)
Тиісті тұрғын үй ауданы (3-баған*18 шаршы метр)
(шаршы метрмен)
Ағымдағы жылдың қаңтар айына статистика саласындағы уәкілетті органның деректері бойынша өңірдегі тұрғынжайдың 1 шаршы метр жалдау/сатып алу құны (теңге)
1
2
3
4
5
1 жылға әскери қызметші бойынша сома жиыны (бір айға тиесілі ағымдағы тұрғын үй төлемі 12 айға көбейтіледі) (теңгемен):
Мемлекеттік мекеме бойынша сома жиыны (теңгемен):
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 101-2-бабының 1-тармағында көзделген ағымдағы тұрғын үй төлемінің бір айдағы сомасы (4-баған*5-баған) (теңгемен)
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 101-2-бабының 7-тармағында көзделген ағымдағы тұрғын үй төлемінің бір айдағы сомасы (5-баған*6-баған)/2) (теңгемен)
6
7
РММ басшысы _______________________________ (қолы, тегі мен инициалдары) РММ қаржы бөлімшесінің бастығы _______________________________ (қолы, тегі мен инициалдары) 20 ___ жылғы "____" ______________
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
21-қосымша
Нысан
Нысан
___________________________________________ бойынша (РММ атауы) біржолғы тұрғын үй төлемінің есебі
Р/с№
Бөлімше атауы
Тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (болса толық)
Отбасы құрамы
Тиесілі тұрғын үй ауданы (шаршы метрмен)
Біржолғы тұрғын үй төлемін есептеу кезеңі (ай)
Ағымдағы жылғы қаңтардағы статистика саласындағы уәкілетті органның деректері бойынша өңірде тұрғын үйдің 1 шаршы метрін жалға алу/сатып алу құны (теңгемен)
Заңның* 101-2-бабы
5-тармағының 1-бөлігінде көзделген біржолғы тұрғын үй төлемінің сомасы (6-баған *
7-баған *
8-баған) (теңгемен)
Заңның* 101-2-бабы
5-тармағының
2-бөлігінде көзделген біржолғы тұрғын үй төлемінің сомасы (6-баған * 7-баған * 8-баған) (теңгемен)

Приложение 21-1 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Перераспределение бюджетных средств _____________________________
(ответственный за исполнение мероприятий бюджетных программ)
тысяч тенге
Программа, подпрограмма
На отзыв
Потребность
Основание
Сумма
Сумма и наименование мероприятий
Сумма
Сумма и наименование мероприятий
Итого:
Руководитель РГУ _________________________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати "___" ______________ 20 ___ года
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 18 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 22 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
График прогнозного исполнения мероприятий (освоения) в случае выделения денежных средств в рамках уточнения (корректировки) республиканского бюджета
№ п/п
Наименование мероприятий
Сумма (тысяч тенге)
Внесение изменений в план государственных закупок
Вид закупа
Срок проведения закупа
Принятие обязательств
1
2
3
4
5
6
7
Всего:
Срок исполнения договора
Оплата
Итого времени
8
9
10
Начальник финансового подразделения РГУ____________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Ответственное должностное лицо, за организацию государственных закупок РГУ
_______________________________________________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Начальник юридического подразделения РГУ__________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Руководитель РГУ _________________________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"____" ______________ 20 ___ года
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 19 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 23 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Информация по расходам _______ на 20____ год согласно решению Республиканской бюджетной комиссии №____ от ______
№ п/п
Наименование (программа, подпрограмма, специфика, мероприятие)
20___ год
сумма поддержанных расходов Республиканской бюджетной комиссией, в тысяч тенге
Всего:
в том числе:
Приложение 20 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 24 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Денежный аттестат
_________________________________________________________________________,
(наименование органа или условное наименование РГУ, выдавшей аттестат, почтовый адрес)
удостоверяет, что ________________________________________________________________
(воинское звание) (фамилия, имя, отчество полностью (при его наличии)
1. Удовлетворен (-а) следующими видами выплат из расчета:
1) должностным окладом _________________________ тенге по _________20__ года;
2) окладом по воинскому званию __________________ тенге по _________20__ года;
3) надбавкой за классную квалификацию ____________ тенге по _________20__ года;
4) надбавкой за работу с секретными документами ______ тенге по ______20__ года;
5) надбавкой за особые условия службы _____________ тенге по ________20__ года;
6) надбавкой за шифровальную работу ______________ тенге по ________20__ года;
7) экологической доплатой ________________________ тенге по _________20__ года;
8) компенсации за жилищно-коммунальные услуги ______ тенге по ______20__ года;

21-1-қосымша
Нысан
Нысан
_________________________ бюджет қаражатын қайта бөлу (бюджеттік бағдарлама іс-шараларының орындалуына жауапты)
мың теңге
Бағдарлама, кіші бағдарлама
Қайтару
Қажеттілік
Негіздеме
Сомасы
Іс-шара атауы мен сомасы
Сомасы
Іс-шара атауы мен сомасы
Жиыны:
РММ бастығы _____________________________________________________ (қолы, тегі мен инициалдары) Мөр орны 20 ___ жылғы "___"______________
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
22-қосымша
Нысан
Республикалық бюджетті нақтылау (түзету) шеңберінде қаражат бөлінген жағдайда іс-шараларды болжамды орындау (игеру) кестесі
Р/c
Іс-шара атауы
Сомасы (мың теңге)
Мемлекеттік сатып алу жоспарына өзгерістер енгізу
Сатып алу түрі
Сатып алу мерзімі
Міндеттемені қабылдау
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
Шартты орындау мерзімі
Төлем
Уақыт жиыны
8
9
10
РММ қаржы бөлімшесінің бастығы ______________________________
(қолы, тегі мен инициалдары)
РММ мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруға жауапты лауазымды адам
______________________________
(қолы, тегі мен инициалдары)
РММ заң бөлімшесінің бастығы_______________________________
(қолы, тегі мен инициалдары)
РММ басшысы _______________________________
(қолы, тегі мен инициалдары)
20 ___ жылғы "____" ______________
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
24-қосымша
Нысан
Ақшалай аттестат
______________________________________________________________________________, (аттестат берген органның атауы немесе РММ-нің шартты атауы, пошталық мекенжайы) __________________________________________________________________ куәландырады. (әскери атағы) (толығымен тегі, аты, әкесінің аты (болса)
1. Төлем түрімен мынадай есепте қамтамасыз етілді:
1) лауазымдық айлықақы – 20__ жылғы _______ бойынша ______________ теңге;
2) әскери атағы үшін айлықақы – 20__ жылғы _____ бойынша ____________ теңге;
3) сыныптық біліктілік үстемеақысы – 20__ жылғы _____ бойынша________ теңге;
4) құпия құжаттармен жұмыс үстемеақысы – 20__ жылғы _____ бойынша ________ теңге;
5) ерекше қызмет жағдайы үшін үстемеақысы – 20__ жылғы ______ бойынша _____________________ теңге;
6) шифрлау жұмысы үшін үстемеақысы – 20__ жылғы ______ бойынша ____ теңге;
7) экологиялық қосымша ақы – 20__ жылғы _______ бойынша ____________ теңге;
8) тұрғын үй-коммуналдық қызмет өтемақысы – 20__ жылғы _____ бойынша ____ теңге;

9) жилищными выплатами ________________________ тенге по _________20__ года;
10) _____________________________________________________________________
Всего _______________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами, прописью)
2. Стаж службы, дающий право на установление должностного оклада (с учетом государственной службы) на 1 _______ 20__ года составляет: ____ лет, ____ месяцев, ____ дней.
3. Социальные отчисления произведены по "___" _______ 20__ года.
4. Отпуск за 20__ год _______________________________________________________
(указать использованное количество суток / прописать не использовал)
Пособие для оздоровления __________________________________________________
(указать выплаченную сумму и за какое количество месяцев)
5. Сведения об удержаниях:
1) алименты по решению ___________________________________________________
(наименование суда, выдавшего решение суда/исполнительный документ)
______________________________ от "___" _______ ____ года № ______________________ в размере (долях) ________ от дохода в сумме _______________________________________
_______________________________________________________________________________
(сумма цифрами, прописью)
в пользу _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН, текущий/карт-счет, наименование банка /
подробный адрес получателя) удержаны по "___" _______ 20__ года.
Задолженность по алиментам на "___" ___ ____ года
________________________________________________________________________________
(сумма цифрами, прописью)
Конечный срок удержания алиментов "___" _______ ____ года;
Отметка о подтверждении: __________________ ___________ ____________________
(должность) (подпись) (фамилия и инициалы)
Место печати "___" _______ 20__ года
Оборотная сторона приложения 24
2) остаток непогашенной задолженностей (удержания) __________________________
__________________________________, ежемесячно подлежит удержанию в размере (доле)
(сумма цифрами, прописью)
_________ от дохода в сумме ______________________________________________________
(сумма цифрами, прописью)
в пользу _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН, текущий счет, наименование банка /
подробный адрес получателя)
на основании ___________________________________________________________________
(наименование суда, выдавшего решение суда, судебного исполнителя, выдавшего постановление)
6. На основании ___________________________ получил (-а) единовременные
(реквизиты приказа) жилищные выплаты "___" _______ 20__ года,
_________________________________________ получил (-а)
(дата счет к оплате) (реквизиты приказа)
денежную компенсацию согласно ПП РК № 50 от 12.02.2018 года "___" _______ 20__ года.
(дата счет к оплате)

9) тұрғын үй төлемі – 20__ жылғы ______ бойынша __________________ теңге;
10) _____________________________________________________________________.
Барлығы ___________________________________________________________ теңге.
(сомасы цифрмен, жазбаша)
2. 20__ жылғы 1 _______ лауазымдық айлықақыны белгілеуге құқық беретін еңбек өтілі (мемлекеттік қызметті ескеріп) құрайды: ____ жыл, ____ ай, ____ күн.
3. Әлеуметтік аударым 20__ жылғы "___" _______ дейін жүргізілді.
4. 20__ жылға негізгі демалыс ______________________________________________
(пайдаланылған тәулік саны көрсетіледі/пайдаланылмағаны жазылады)
Сауықтыруға арналған жәрдемақы __________________________________________
(төленген сома және қанша айға төленгені көрсетіледі)
5. Ұсталым туралы мәліметтер:
1)____ жылғы "___" _______ № __________________ __________________________
(сот шешімін/атқарушылық құжатты берген сот атауы)
_____________________ шешімі бойынша алимент табыстың ________ көлемінде (үлесінде)
____________________ (сомасы цифрмен, жазбаша) сомасында _________________________
_________________________________________________________________________________
(алушының тегі, аты, әкесінің аты (болса), ЖСН, банк атауы, ағымдағы/карт-шот/толық мекенжайы)
__________________ пайдасына 20__ жылғы "___" _______ дейін ұсталды.
___ жылғы "___" _______ алимент бойынша қарыз ___________________________ құрайды.
Алиментті ұстау 20__ жылғы "___" (сомасы цифрмен, жазбаша) _______ аяқталады.
Растау туралы белгі: _________________________ ___________ ___________________
(лауазымы) (қолы) (тегі мен инициалдары)
Мөр орны 20__ жылғы "___" _______ 24-қосымшаның сыртқы жағы
2) өтелмеген берешек (ұстау) қалдығы _____________ (сомасы цифрмен, жазбаша) ________________,
ай сайын табыстың ______ көлемінде (үлесінде) ________________ (сомасы цифрмен, жазбаша)
сомасында______________________________________________________________________
(алушының тегі, аты, әкесінің аты (болса), ЖСН, ағымдағы шот, банк атауы/толық мекенжайы) пайдасына
____________________________________________________________
(сот шешімін берген сот, қаулы берген сот орындаушысы атауы)
_______________________________________________ негізінде ұсталуға тиіс.
6. ___________________________ негізінде
20__ жылғы "__" _______ бір реттік (бұйрық деректемесі) (төлем шот күні) тұрғын үй төлемін,
______________ негізінде 20__ жылғы "__" _____ 2018 (бұйрық деректемесі) (төлем шот күні)
жылғы 12.02. № 50 ҚР ҮҚ сәйкес ақшалай өтемақы алды.

7. За текущий финансовый год получал (-а) материальную помощь по:
1) _______________________________________________________________________
(причина, дата свершения случая)
2) _______________________________________________________________________
8. Тарифный разряд/категория составлял _______________________
9. Находится (-лась) в распоряжении с "___" _______ 20__ года в связи с
_______________________________________________________________________________
Основание: _____________________________________________________________________
10. Реквизиты военнослужащего (-ей): ________________________________________
(ИИН, ИИК карт-счета и наименование банка, специальный счет и наименование банка)
_______________________________________________________________________________
11. На проезд до станции _____________________ выданы воинские перевозочные документы форма 1 № _____ __________ на ______ человека.
На перевозку домашних вещей выдан воинские перевозочные документы форма 2 № _____ __________.
12. Оформлено извещение (форма № 280) № _____ от "___" _______ 20__ года на сумму ______________ тенге.
13. Аттестат выдан в связи с ________________________________________________
_______________________________________________________________________________
"___" ________ 20____ года _______________________________________________________
(наименование населенного пункта)
Место печати Подписи:
1. ___________ ___________________________
2. ___________ ___________________________
Правильность записей, указанных в аттестате, подтверждаю _______ ______________
(подпись) (фамилия и инициалы)
Отметка о подтверждении: __________________ ___________ ____________________
(должность) (подпись) (фамилия и инициалы)
Место печати "___" _______ 20__ года
Примечание:
1. РГУ – республиканское государственное учреждение.
2. ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
3. ИИК – индивидуальный идентификационный код.
4. ПП РК – постановление Правительства Республики Казахстан.
5. В денежном аттестате расчет выплат пишется за полный месяц с указанием обеспеченности по какое число включительно.
Приложение 21 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 25 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Денежный аттестат
__________________________________________________________________________
(наименование органа или условное наименование РГУ, выдавшей аттестат, почтовый адрес)
удостоверяет, что ________________________________, с ним__________________________
(воинское звание) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(количество цифрами, прописью)

7. Ағымдағы қаржы жылында мынадай жағдай бойынша материлдық көмек алды:
1)_______________________________________________________________________
(жағдай себебі, болған күн)
2)_______________________________________________________________________
8. Тарифтік разряд/санат – _______________________.
9. 20__ жылғы "___" _______ бастап __________________ _____________________
байланысты өкімде тұр.
Негіз: __________________________________________________________________
10. Әскери қызметшінің деректемесі: _______________________________________
(ЖСН, банк атауы және карт шот ЖСК, банк атауы және арнайы шот)
________________________________________________________________________
11. _____________ станциясына дейін жол жүруге _____ адамға № _____ ________
1 нысан әскери тасымалдау құжаттары берілді.
Үй заттарын тасымалдауға № _____ __________ 2 нысан әскери тасымалдау құжаттары берілді.
12. 20__ жылғы "__" _____ сомасы ________ теңгеге № __ хабарлама (№ 280 нысан) ресімделді.
13. Аттестат _______________ _______________________________________ байланысты берілді.
20__ жылғы "__" _______ _______________ (елді мекен атауы)
Мөр орны
Қолтаңба:
1. ___________ ___________________________
2. ___________ ___________________________
Аттестатта көрсетілген деректердің дұрыс екенін растаймын _______________ ____________
(қолы) (тегі мен инициалдары)
Растау туралы белгі: _________________________ ___________ ___________________
(лауазымы) (қолы) (тегі мен инициалдары)
Мөр орны 20__ жылғы "___" _______
Ескертпе:
1. РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
2. ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
3. ЖСК – жеке сәйкестендіру коды.
4. ҚР ҮҚ – Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы.
5. Ақшалай аттестатта төлем есебі қай күнге дейін қосумен қамтамасыз етілгенін көрсетіп, толық айға жазылады.
Бұйрыққа 21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
25-қосымша
Нысан
Ақшалай аттестат
______________________________________________________________________________
(аттестат берген органның атауы немесе РММ-нің шартты атауы, пошталық мекен-жайы)
_______________________________________________, онымен_____________________
(әскери атағы) (толық тегі, аты, әкесінің аты (болса) (сомасы цифрмен және жазбаша) мынаны куәландырады.

1. Удовлетворены следующими видами выплат из расчета:
1) должностным окладом _________________________ тенге по _________20__ года;
2) почтовыми расходами _________________________ тенге по _________20__ года.
Всего ____________________________________________________________________
(сумма цифрами, прописью)
2. Стаж службы, дающий право на установление должностного оклада на 1 _______ 20__ года составляет: ____ лет, ____ месяцев, ____ дней.
3. Удержаны обязательные пенсионные взносы____________________________ тенге по _________20__ года.
4. Тарифный разряд/категория составлял _______________________
5. Находились в распоряжении с "___" _______ 20__ года в связи с _______________
_______________________________________________________________________________
Основание: _____________________________________________________________________
6. На проезд до станции _________________ выданы воинские перевозочные документы форма 1 № _____ __________ на ______ человека, до станции _________________ выданы воинские перевозочные документы форма 1 № _____ ___________ на ______ человека.
7. Оформлено извещение (форма № 280) № _____ от "___" _______ 20__ года на сумму ______________ тенге.
8. Аттестат выдан в связи с __________________________________________________
_______________________________________________________________________________
"___" ________ 20____ года _________________________________________________
(наименование населенного пункта)
Место печати Подписи:
1. ___________ ___________________________
2. ___________ ___________________________
Отметка о подтверждении: ___________________ ___________ ___________________
(должность) (подпись) (фамилия и инициалы)
Место печати "___" _______ 20__ года
Оборотная сторона приложения 25
9. Реквизиты военнослужащих:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ИИН
ИИК
Банк второго уровня
Отметка о подтверждении: ___________________ ___________ ___________________
(должность) (подпись) (фамилия и инициалы)
Место печати "___" _______ 20__ года
Примечание:
1. РГУ – республиканское государственное учреждение.
2. ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
3. ИИК – индивидуальный идентификационный код.
Приложение 22 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 26 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
_____________________________________________
(наименование РГУ)
Ведомость учета исполнительных документов за _________ 20___года
№ п/п
Фамилия и инициалы должника
Фамилия и инициалы (данные) взыскателя
Дата поступления и входящий номер исполнительного документа
Реквизиты взыскателя (ИИН (БИН), ИИК, наименование банка)
Реквизиты Исполнительного документа (когда и кем выдан)
Реквизиты постановления судебного исполнителя
1
2
3
4
5
6
7
Размер удержания (%, тенге)
Остаток задолженности на начало месяца
Удержано в текущем месяце
Остаток задолженности на конец месяца
Отметка о перечислении (номер и дата документа)
8
9
10
11
12
Исполнитель ______________________________________________________________
(должность, подпись, фамилия и инициалы)
Начальник финансового подразделения _______________________________________
(должность, подпись, фамилия и инициалы)
Примечание:

1. Төлем түрімен мынадай есепте қамтамасыз етілді:
1) лауазымдық айлықақы – 20__ жылғы _______ бойынша ______________ теңге;
2) пошталық шығыс – 20__ жылғы _______ бойынша ___________ теңге.
Барлығы ___________________________________________________________ теңге.
(сомасы цифрмен және жазбаша)
2. 20__ жылғы 1 _______ лауазымдық айлықақыны белгілеуге құқық беретін еңбек өтілі:
____ жыл, ____ ай, ____ күн.
3. Міндетті зейнетақы жарнасы 20__ жылғы "__" ______ дейін _________ теңге ұсталды.
4. Тарифтік разряд/санат – _______________________.
5. 20__ жылғы "___" _______ бастап ________________________ байланысты өкімде тұр.
Негіз: _____________________________________________________________________
6. _____________________ станциясына дейін жол жүруге ______ адамға
№ ____ ______ 1-нысан әскери тасмалдау құжаттары, __________ станциясына дейін жол жүруге ____ адамға
№ ____ __________ 1-нысан әскери тасмалдау құжаттары берілді.
7. 20__ жылғы "___" _______ сомасы ______________ теңгеге
№ _____ хабарлама (№ 280 нысан) ресімделді.
8. Аттестат _____________________________ байланысты берілді.
20__ жылғы "_" _______ ______________ (елді мекен атауы)
Мөр орны
Қолтаңба:
1. ___________ ___________________________
2. ___________ ___________________________
Растау туралы белгі: _____________________ ___________ _________________
(лауазымы) (қолы) (тегі мен инициалдары)
Мөр орны 20__ жылғы "___" _______ 25-қосымшаның сыртқы жағы
9. Әскери қызметшінің деректемесі:
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болса)
ЖСН
ЖСК
Екінші деңгейлі банк
Растау туралы белгі: _________________________ ___________ _____________
(лауазымы) (қолы) (тегі мен инициалдары)
Мөр орны 20__ жылғы "___" _______
Ескертпе:
1. РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
2. ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
3. ЖСК – жеке сәйкестендіру коды.
Бұйрыққа 22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
26-қосымша
Нысан
_____________________________________________ (РММ атауы)
20___ жылғы _________ үшін атқарушылық құжаттарды есепке алу ведомосы
Р/с
Борышкер тегі мен инициалдары
Өндіріп алушының тегі мен инициалдары
(деректері)
Түскен атқару құжатының күні және кіріс нөмірі
Өндіріп алушының деректемесі (ЖСН, БСН, ЖСК, банк атауы)
Атқарушылық құжат деректемесі (қашан және кім берген)
Сот орындаушысы қаулысының деректемесі
1
2
3
4
5
6
7
Ұстау көлемі (%, теңге)
Ай басында қалған қарыз
Ағымдағы айда ұсталғаны
Ай соңында қалған қарыз
Төлеу туралы белгі (құжат нөмірі және күні)
8
9
10
11
12
Орындаушы _________________________________________
(лауазымы, қолы, тегі мен инициалдары)
Қаржы бөлімшесінің бастығы ______________________________________
(лауазымы, қолы, тегі мен инициалдары)
Ескертпе:

1. РГУ – республиканское государственное учреждение.
2. ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
3. БИН – бизнес идентификационный номер.
4. ИИК – индивидуальный идентификационный код.
Приложение 23 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 27 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
______________________________________________
(наименование РГУ)
Журнал учета полученной и переданной документации финансовым подразделением
№ п/п
Дата и время
Вид документа
Фамилия, инициалы и подпись лица сдавшего документ
Количество листов/приложений
Фамилия, инициалы и подпись лица получившего документ
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Примечание:
1. РГУ – республиканское государственное учреждение.
2. В журнале учета полученной документации ставятся подписи сдающего и принимающего лиц. Данная книга должна быть в установленном порядке пронумерована, прошнурована и зарегистрирована в делопроизводстве.
Приложение 24 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 28 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Расчет эмиссии за ___ квартал 20___ года
______________________________________________
(наименование РГУ)
Разрешение № _______________ от "___" ______ ____ года
Срок действия с "___" _______ ____ года по "___" _______ ____ год
Категория объекта _______________
Вид загрязняющего имущества
Установленный годовой лимит по разрешению
На начало
Расход за квартал (тонн)
На конец периода (тонн)
тонн/в год
тонн/в квартал
1
2
3
4
5
Итого:
Ставка платы
Поправочный коэффициент
Сумма
МРП
Установленный коэффициент
Всего:
6
7
8
9
10
Материальный бухгалтер финансового подразделения ___________________________
(воинское звание, подпись, фамилия, инициалы)
Примечание:
1. МРП – месячный расчетный показатель.
2. РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 25 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 30 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Утверждаю
Руководитель РГУ
____________________________
(воинское звание, подпись,
фамилия и инициалы)
"____" _____________ 20__года
Акт приема-передачи дел и должности материально-ответственного лица
"____" _______________ 20__года населенный пункт ____________________________
Внутренняя проверочная комиссия в составе председателя
________________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, фамилия и инициалы)
и членов ________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, фамилия и инициалы)
на основании приказа _____________________________________________________________
(номер и дата приказа)
произвела прием-передачу дел и должности __________________________________________
(наименование должности)
Результаты приема-передачи дел и должности:
Раздел 1. Обеспеченность руководящими документами, книгами и бланками учета.
Раздел 2. Правильность оформления и хранения учетных документов, состояние первичной документации и архива.
Раздел 3. Результаты инвентаризации (оформляются в соответствии с Правилами проведения инвентаризации).
Дополнительно в акте освещаются и другие вопросы.
Приложения: инвентаризационные описи (сличительные ведомости), акт контрольной проверки инвентаризации ценностей, ведомость результатов, выявленных инвентаризацией.
Председатель комиссии ____________________________________________________
(подпись, воинское звание, фамилия и инициалы)
Члены комиссии: __________________________________________________________
(подпись, воинское звание, фамилия и инициалы)
Сдал: _____________________________________________________________________
(подпись, воинское звание, фамилия и инициалы)
Принял: __________________________________________________________________
(подпись, воинское звание, фамилия и инициалы)
"____" _______________ 20__года
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 26 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 31 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Действителен по "____" _______________ 20____ года
Наряд № _______
Регистрационный №
№ листа
№ документа
Дата документа
Основание (цель операции)
Дата операции
Орган управления
Грузоотправитель и его почтовый адрес
Грузополучатель и его почтовый адрес
Вид транспорта
№ транспорта
Наименование транспортного документа
№ транспортного документа
№ п/п
Наименование военного имущества
Код номенклатуры
Единица измерения
Категория (сорт)
Выдать (отгрузить)
Выдано (отгружено)
Заводской №
Дата выпуска
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Оборотная сторона приложения 31
№ п/п
Наименование военного имущества
Код номенклатуры
Единица измерения
Категория (сорт)
Выдать (отгрузить)
Выдано (отгружено)
Заводской №
Дата выпуска
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
__________________________________________________________________________
(указываются номера и даты накладных, по которым выдано военное имущество по наряду)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Место печати ______________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Выдал (сдал) ______________________________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Получил (принял) __________________________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"______" ______________________ 20____года
Пояснения к приложению 31
1. Наряд является распорядительным документом грузоотправителю на отпуск (отгрузку, отправку, передачу), а грузополучателю – на прием военного имущества.
2. Наряд подписывается начальником ОВУ (обеспечения) и лицом, ответственным за ведение учета. Эти подписи заверяются соответствующей печатью.

1. РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
2. ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
3. БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі.
4. ЖСК – жеке сәйкестендіру коды.
Бұйрыққа 23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
27-қосымша
Нысан
______________________________________________ (РММ атауы)
Қаржы бөлімшесі қабылдаған және тапсырған құжаттаманы есепке алу журналы
Р/с
Күні және уақыты
Құжат түрі
Құжатты тапсырған адамның тегі, инициалдары мен қолы
Парақ/қосымша саны
Құжатты қабылдаған адамның тегі, инициалдары мен қолы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Ескертпе:
1. РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
2. Қабылданған және тапсырылған құжаттаманы есепке алу журналында тапсырған және қабылдаған адамның қолы қойылады. Осы кітап белгіленген тәртіппен нөмірленуге, тігілу мен іс жүргізуде тіркелуге тиіс.
Бұйрыққа 24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
28-қосымша
Нысан
20___ жылғы ___ тоқсан үшін эмиссия есебі
______________________________________________ (РММ атауы)
____ жылғы __.__. № _______________ рұқсат "___" _______ ____ жылдан "___" _______ ____ дейін жарамды Нысан санаты _______________
Ластаушы зат түрі
Рұқсат бойынша белгіленген жылдық лимит
Басына
Тоқсандағы шығыс (тонна)
Кезең соңына (тонна)
тонна/жыл
тонна/тоқсан
1
2
3
4
5
Жиыны:
Төлемақы мөлшерлемесі
Түзету коэффициенті
Сомасы
АЕК
Бекітілген коэффициент
Барлығы:
6
7
8
9
10
Қаржы бөлімшесінің материалдық бухгалтері ________________________________________ (әскери атағы, қолы, тегі, инициалдары)
Ескертпе: 1. АЕК – айлық есептік көрсеткіш. 2. РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
30-қосымша
Нысан
Бекітемін
РММ басшысы
_________________________
(әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
20__жылғы "____" _______________
Материалдық-жауапты адамның ісі мен лауазымын қабылдау-тапсыру актісі
20__жылғы "____" _______________ _____________ елді мекен
Ішкі тексеру комиссиясы құрамында төрағасы__________________________________
(лауазымы, әскери атағы, тегі мен инициалдары)
және мүшелері _________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, тегі мен инициалдары)
__________________ бұйрығы негізінде (бұйрық нөмірі мен күні) _________________
ісі мен лауазымын қабылдау-тапсыруды жүргізді. (лауазым атауы)
Ісі мен лауазымын қабылдау-тапсыру нәтижесі:
1-тарау. Басшылық құжаттармен, кітаптармен және есеп бланкілерімен қамтамасыз етілуі.
2-тарау. Есеп құжаттамасын дұрыс ресімделуі мен сақталуы, бастапқы құжаттаманың және мұрағаттың жай-күйі.
3-тарау. Түгендеу нәтижесі (Түгендеу жүргізу қағидаларына сәйкес ресімделеді).
Қосымша актіде басқа да сұрақтар көрсетіледі.
Қосымша: түгендеу тізімдемесі (салыстырма ведомосы), құндылықты түгендеуді бақылап тексеру актісі, анықталған түгендеу нәтижесінің ведомосы.
Комиссия төрағасы __________________________________________
(қолы, әскери атағы, тегі мен инициалдары)
Комиссия мүшелері: _________________________________________
(қолы, әскери атағы, тегі мен инициалдары)
Тапсырды:__________________________________________________
(қолы, әскери атағы, тегі мен инициалдары)
Қабылдады:_________________________________________________
(қолы, әскери атағы, тегі мен инициалдары)
20__жылғы "__" _______________
Ескертпе:
РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
31-қосымша
Нысан
20____ жылғы "____" _______________ дейін жарамды
Наряд № _______
Тіркеу
Парақ
Құжат
Құжат күні
Негіздеме
(операция мақсаты)
Операция күні
Басқару органы
Жүк жіберуші және пошталық мекенжайы
Жүк алушы және пошталық мекенжайы
Көлік түрі
Көлік №
Көлік құжатының атауы
Көлік құжатының №
Р/с
Әскери мүлік атауы
Номенклатура коды
Өлшем бірлігі
Санаты (сұрпы)
Босату (тиеу)
Босатылды (тиелді)
Зауыттық №
Шығарылған күн
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
31-қосымшаның сыртқы жағы
Р/с
Әскери мүлік атауы
Номенклатура коды
Өлшем бірлігі
Санаты (сұрпы)
Босату (тиеу)
Босатылды (тиелді)
Зауыттық №
Шығарылған күн
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
_______________________________________________________________________
(наряд бойынша босатылған әскери мүлік жүкқұжатының нөмірі және күні көрсетіледі)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
Мөр орны _____________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
Босатты (тапсырды) ____________________________________________________
(қолы, тегі мен инициалдары)
Алды (қабылдады) _____________________________________________________
(қолы, тегі мен инициалдары)
20____жылғы "______" ______________________
31-қосымшаға түсіндірме:
1. Наряд жүкті жіберушіге әскери мүлікті босатуға (түсіруге, жіберуге, тапсыруға), ал жүкті алушыға оны қабылдауға өкімдік құжат болып табылады.
2. Нарядқа ӘБО (қамтамасыз ету) бастығы және есепті жүргізуге жауапты адам қол қояды. Бұл қолтаңба тиісті мөрмен расталады.

3. При отгрузке военного имущества железнодорожным (воздушным, морским) транспортом в заголовочной части наряда под реквизитом "Грузополучатель и его почтовый адрес", кроме этих данных записываются наименования станции (аэропорта, порта) назначения и железной дороги.
4. В содержательной части наряда в графе 10 по соответствующим строкам записываются реквизиты-основания, показывающие: категорию, сорт, плотность и иные характеристики качества военного имущества (в том числе крепость спирта), если их фактическое состояние не соответствует реквизитам основаниям, записанным в графе 5.
При отпуске служебной литературы (технической документации) номера ее экземпляров записываются в графе 8.
5. В конце содержания наряда указывается номер и дата накладной, по которым выдано военное имущество по наряду.
Примечание: ОВУ – орган военного управления.
Приложение 27 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 32 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Аттестат РГУ № ___
Наименование РГУ ________________________________
Основание ____________________________________________
№ п/п
Наименование военного имущества
Код номенклатуры
Единица измерения
Числится по учету по состоянию на "___"_____20__года
Примечание
категория (сорт)
количество
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
__________________________________________________________________________
(указываются номера накладных, по которым выдано военное имущество по наряду)
Остаток непогашенных начетов по утратам военного имущества___________ тенге _____тиын.
Дата проведения последней проверки "____" _______________ 20____года
________________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Место печати _____________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
С указанным в аттестате количеством и качеством военного имущества, числящегося за
РГУ, согласен ___________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
"_____" ____________________20 ___ года
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 28 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 33 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Действительна по "_____" _______________ 20 ___ года
Разнарядка № _____
Регистрационный №
№ листа
№ документа
Дата документа
Основание (цель) операции
Служба (орган управления)
Грузоотправитель
1
2
3
4
5
6
7
№ п/п
Наименование
военного имущества
Код номенклатуры
Единица измерения
Категория
(сорт)
Всего
Грузополучатели
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Итого:
Место печати ______________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
________________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
"____" ____________ 20 ___ года
Оборотная сторона приложения 33
Грузополучатель
Станция (порт, аэропорт)
назначения
Почтовый адрес грузополучателя
Вид транспорта
Срок отправки
Отметки грузоотправителя
№ накладной
№ транспортного документа
Дата транспортного документа
Пояснения к приложению 33

3. Әскери мүлікті теміржол (әуе, теңіз) көлігімен жеткізу кезінде нарядтың бастапқы бөлігінде "Жүк қабылдаушы және пошталық мекенжайы" деген баған астына осы мәліметтерден басқа тағайындалған бекет (әуежай, порт) және теміржол атауы жазылады.
4. Нарядтың негізгі бөлігінде 10-бағанда тиісті жолда мыналар көрсетілетін негіз-деректемелер жазылады: егер әскери мүліктің нақты жай-күйі 5-бағанда жазылған негіз-деректемелерге сәйкес келмеген жағдайда олардың санаты, сұрпы, тығыздығы мен сапа сипаттамасы (оның ішінде спирттің күштілігі).
Қызметтік әдебиетті (техникалық құжаттаманы) босату кезінде дана нөмірі 8-бағанда жазылады.
5. Нарядтың негізгі бөлігінің соңында наряд бойынша босатылған әскери мүлік жүкқұжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
Ескертпе: ӘБО – әскери басқару органы.
Бұйрыққа 27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
32-қосымша
Нысан
РММ аттестаты № ___
РММ атауы ________________________________
Негіздеме ____________________________________________
Р/с
Әскери мүлік атауы
Номенклатура коды
Өлшем бірлігі
20__жылғы "___"_____ жағдайына есеп бойынша бары
Ескертпе
санаты (сұрпы)
саны
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
______________________________________________________________________
(наряд бойынша босатылған әскери мүлік жүкқұжатының нөмірі көрсетіледі)
Әскери мүлікті жоғалту бойынша өтелмеген сома қалдығы _______ теңге ___тиын.
Соңғы тексеру күні 20____жылғы "____" _______________
______________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
Мөр орны _____________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
Аттестатта көрсетілген РММ-де есепте тұрған әскери мүлік санымен және сапасымен келісемін
_________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
20 ___ жылғы "_____" ____________________
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
33-қосымша
Нысан
20____ жылғы "____" _______________ дейін жарамды
Тәртіптеме № _____
Тіркеу №
Парақ №
Құжат №
Құжаттың күні
Операция негіздемесі (мақсаты)
Қызмет
(басқару органы)
Жүкті жіберуші
1
2
3
4
5
6
7
Р/с
Әскери мүлік атауы
Номенклатура коды
Өлшем бірлігі
Санаты (сұрпы)
Барлығы
Жүкті алушы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Жиыны:
Мөр орны_________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
__________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
20 ___ жылғы "____" ____________
33-қосымшаның сыртқы жағы
Жүкті қабылдаушы
Тағайындалу бекеті (порт, әуежай)
Жүкті алушының пошта мекенжайы
Көлік түрі
Жіберу мерзімі
Жүкті жіберуші белгісі
Жүкқұжат №
Көлік құжатының №
Көлік құжатының күні
33-қосымшаға түсіндірме

1. Разнарядка является распорядительным документом на отпуск (выдачу, отгрузку, отправку) одного и того же военного имущества нескольким грузополучателям.
2. Разнарядка составляется в ОВУ (обеспечения) в двух экземплярах и направляется грузоотправителю.
3. Разнарядка подписывается начальником ОВУ (обеспечения) и лицом, ответственным за ведение учета.
4. По исполнении разнарядки ее второй экземпляр возвращается в ОВУ (обеспечения), выдавший разнарядку.
5. Срок действия разнарядки не должен превышать трех месяцев.
Примечание: ОВУ – орган военного управления.
Приложение 29 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 34 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Действительна по "___" __________20__года
Утверждаю
Руководитель РГУ
____________________________
(воинское звание, подпись,
фамилия и инициалы)
"____" ____________ 20__года
Раздаточно-сдаточная ведомость №____ боеприпасов (ракет) на складе за ___________________ 20__года
Дата записи
Наименование подразделений
№ партии, год изготовления, завод-изготовитель
Выдано (штук)
Расписка в получении и дата
Израсходовано (штук)
боеприпасов
укупорки
количество (штук)
цена (тенге)
сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего:
Сдано обратно (штук)
Количество несданных (штук)
Расписка в сдаче и дата
неизрасходованных боеприпасов
неисправных боеприпасов (с осечками)
гильз стреляных, элементов ракет, огнеметов
всего
укупорки
дополнительных пучков, двигателей от огнеметов
боеприпасов
укупорки
двигателей огнеметов
контейнеров от огнеметов
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Отпуск (выдачу) разрешил _________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Указанные в ведомости боеприпасы (ракеты):
Выдал _________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Принял _________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Бухгалтер _______________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
"____" _______________ 20___года
Пояснения к приложению 34
1. Раздаточно-сдаточная ведомость предназначена для учета выданных складом РГУ на стрельбы артиллерийских и минометных выстрелов, ракет, зенитных ракет ближнего действия, ручных и противотанковых гранат, патронов стрелкового оружия, пиротехнических и имитационных средств, а также для контроля за их расходом и возвратом.

1. Тәртіптеме бірнеше жүкті алушыға сол бір тауарды босатуға (беруге, тиеуге, жөнелтуге) өкімдік құжат болып табылады.
2. Тәртіптеме ӘБО-да (қамтамасыз ету) екі данада жасалады және жүкті жіберушіге жіберіледі.
3. Тәртіптемеге ӘБО-ның (қамтамасыз ету) бастығы және есепке алу үшін жауапты адам қол қояды.
4. Тәртіптемені орындалғаннан кейін екінші данасы тәртіптеме берген ӘБО-ға (қамтамасыз ету) қайтарылады.
5. Тәртіптемені қолдану мерзімі үш айдан аспауға тиіс.
Ескертпе: ӘБО – әскери басқару органы.
Бұйрыққа 29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
34-қосымша
Нысан
20__жылғы "___" __________ жарамды
Бекітемін
РММ басшысы
____________________________
(әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
20__жылғы "____" _______________
20__жылғы ___________________ үшін қоймадан оқ-дәрілерді (зымыранды) тарату-тапсыру ведомосы №____
Жазба күні
Бөлімше атауы
Партия №, жасалған жылы, жасаушы зауыт
Берілгені (дана)
Алғаны туралы қолы және күні
Жұмсалғаны
(дана)
Оқ-дәрілер
Укупоркалар
Саны (дана)
Бағасы (теңге)
сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы:
Кері тапсырылғаны
(дана)
Тапсырылмаған саны (дана)
Тапсырғаны туралы қолы және күні
Жұмсалмаған оқ-дәрі
жөнделмеген (атылмаған)
оқ-дәрі
Атылған гильза, элементов, зымыран, отшашар
барлығы
қаптама
Отшашар қозғалтқышының қосымша шоғы
Оқ-дәрі
қаптама
Отшашар қозғалтқышы
Отшашар контейнері
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Босатуға (тапсыруға) рұқсат берді
_________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
Ведомостта көрсетілген оқ-дәрілер (зымыран):
Босатты _____________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
Қабылдады ___________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
Бухгалтер ____________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
20___жылғы "____" _______________
34-қосымшаға түсіндірме
1. Тарату-тапсыру ведомосы РММ қоймасы атуға берген артиллериялық және минаатқыш оғын, зымыранды, жақын әрекеттегі зениттік зымыранды, қол және танкке қарсы гранатаны, атыс қаруына патронды, пиротехникалық және имитациялық құралдарды есепке алуы, сондай-ақ олардың шығысы мен қайтарылуын бақылау үшін арналған.

2. Раздаточно-сдаточная ведется начальником склада. Записи о выдаче боеприпасов подразделениям производятся на основании письменных заявок их начальников с отметкой начальника подразделения ракетно-артиллерийского вооружения о количестве боеприпасов, разрешенных к выдаче.
3. Раздаточно-сдаточная ведомость составляется отдельно на каждую номенклатуру боеприпасов (в том числе ракет), зенитных ракет ближнего действия, пиротехнических и имитационных средств.
4. За полученное со склада военное имущество получатели расписываются в графе 6 ведомости.
В графе 3 ведомости при выдаче ракет и зенитных ракет ближнего действия записываются номер партии сборки (изготовления), год изготовления и завод-изготовитель, а в графах 4, 7, 10 и 16 – номера каждой единицы.
Количество израсходованных и сданных предметов, указанных в графах 7-19, подтверждается распиской сдающего в графе 20.
В одной ведомости разрешается вести записи в течении пяти дней, после чего подводится итог по всем подразделениям. Общее количество выданных и принятых обратно предметов подтверждается подписями начальника склада.
5. Начальник склада по итоговым данным графы 7 списывает израсходованные боеприпасы и зенитные ракеты ближнего действия по соответствующим карточкам учета и записывает на приход патроны с осечками, стреляные гильзы, пучки пороха и укупорку.
6. Стреляные гильзы, свободная укупорка и пучки пороха записываются на приход в отдельных карточках учета.
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 30 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 35 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Книга аттестатов военнослужащего
Серия ______________ № _________ _____________________________________________________
подразделение
_____________________________________________________
наименование РГУ
Начата "_____" ___________________20__года
Окончена "_____" _________________20__года
Талон аттестата №_________________
военнослужащего____________________________________________
(воинское звание, фамилия и инициалы)
РГУ _______________________________________________________
(отправитель)
РГУ ___________________________________________________________
(получатель)
Вид военного имущества_____________________________________
Корешок аттестата военнослужащего №______
Книжка № _______ Серия______
____________________________
(вооружение, техника, имущество) выданные_________________________
__________________________________
__________________________________
(воинское звание, фамилия и инициалы)
убывшему согласно
приказа____________________________
_________________________________
№ __ от "___" ________20__года
Карточка учета № ____________
Аттестат получил_____________
(подпись)
"___" ____________20___года
Указанное военное имущество списано
с учета, талон аттестата подшит в дело
№______
__________________________________
__________________________________
(должность, воинское звание,
__________________________________
__________________________________
подпись, фамилия и инициалы)
"__"________20___года
п/п
Наименование военного имущества
Код номенклатуры
Единица измерения
Категория
Количество
Цена
Сумма
Дата выдачи
Количество (дата выдачи) прописью
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Оборотная сторона талона аттестата Оборотная сторона корешка аттестата
№ п/п
Наименование военного имущества
Код номенклатуры
Единица измерения
Категория
Количество
Цена
Сумма
Дата выдачи
Количество (дата выдачи) прописью
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Перечисленное в аттестате военное имущество, его количество, качество и сроки выдачи показаны правильно
___________________________________________________________________
(подпись лица, которому выдан аттестат)
_____________________________________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Место печати _________________________ _______________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
"____" _____________20___года
Пояснения к приложению 35

2. Тарату-тапсыру ведомосын қойма бастығы жүргізеді. Бөлімшеге оқ-дәрі беру туралы жазба олардың бастықтарының зымыран-артиллериялық қару-жарақ бөлімшесі бастығы беруге рұқсат еткен оқ-дәрі саны туралы белгісі бар жазбаша өтінімі негізінде жүргізіледі.
3. Тарату-тапсыру ведомосын әрбір оқ-дәрі (оның ішінде зымыран), жақын әрекеттегі зениттік зымыран, пиротехникалық және имитациялық құралдар номенклатурасына бөлек жасалады.
4. Қоймадан алынған әскери мүлік үшін алушы ведомостың 6-бағанына қол қояды.
Ведомостың 3-бағанына зымыранды және жақын әрекеттегі зениттік зымыранды берген кезде жинау (жасау) партиясының нөмірі, жасалған жылы мен жасаушы зауыт, ал 4, 7, 10 және 16-бағандарда әрбір бірлігінің нөмірі жазылады.
7-19-бағанда көрсетілген жұмсалған және тапсырылған заттар саны 20-бағанда тапсырушының қолтаңбасымен расталады.
Бір ведомостта бес күн ішінде жазба жасауға рұқсат етіледі, одан кейін барлық бөлімше бойынша қорытынды жасалады. Берілген және қайта қабылданған жалпы зат саны қойма бастығының қолтаңбасымен расталады.
5. Қойма бастығы 7-бағанның қорытынды деректері бойынша жұмсалған оқ-дәрі мен жақын әрекеттегі зениттік зымыранды тиісті есеп карточкасы бойынша есептен шығарады және атылмаған патронды, атылған гильзаны, оқ қалдығы мен қаптаманы кіріске жазады.
6. Атылған гильза, бос қаптама мен оқ қалдығы жеке есеп карточкасында кіріске жазылады.
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
35-қосымша
Нысан
Әскери қызметші аттестатының кітабы
Сериясы __________ № ______ _________________________________ бөлімше ________________________ РММ атауы
20__ж. "_____" ___________________ басталды.
20__ж. "_____" ___________________ аяқталды.
Аттестат талоны №_________________ әскери қызметші
__________________________________________
(әскери атағы, тегі мен инициалдары) РММ
____________________________________________________ (жіберуші) РММ
__________________________________________________ (алушы)
Әскери мүлік түрі _______________________________________
Әскери қызметші аттестатының
түбіртегі
№______
Кітапша № _______ Сериясы______
___________________
(әскери атағы, тегі мен инициалдары)
________________ берген
____________________(қару-жарақ, техника, мүлік)
____20__жылғы "___"
________ № _______ бұйрығына сәйкес
кетті.
Есеп карточкасы № __________
Аттестатты алдым ____________
(қолы)
20___жылғы "___" ___________
Көрсетілген әскери мүлік есептен
шығарылды, аттестат талоны
№______ іске тігілді
________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы,
________________________
_______________________
қолы, тегі мен инициалдары)
20__жылғы "__" _______
Р/с№
Әскери мүлік атауы
Номенклатура коды
Өлшем бірлігі
Санаты
Саны
Бағасы
Сомасы
Берілген күн
Саны
(берілген күн) жазумен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Аттестат талонының сыртқы жағы Аттестат түбіртегінің сыртқы жағы
Р/с
Әскери мүлік атауы
Номенклатура коды
Өлшем бірлігі
Санаты
Саны
Бағасы
Сомасы
Берілген күн
Саны
(берілген күн) жазумен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Аттестатта аталған әскери мүлік, саны, сапасы мен берілген мерзімі дұрыс көрсетілген
___________________ (аттестат берілген адамның қолы) _________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
Мөр орны ______________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
20__жылғы "_" ___________
35-қосымшаға түсіндірме

1. Аттестат военнослужащего является документом, дающим право на зачисление военнослужащего или военнослужащих в составе подразделения (команды) на обеспечение военным имуществом и снятие с обеспечения.
В аттестате отражается обеспеченность военнослужащего (военнослужащих) военным имуществом при переводе к новому месту службы или убытии в командировку, отпуск и на лечение.
2. Заполненные, но неиспользованные, а также испорченные бланки аттестатов перечеркиваются и хранятся вместе с корешками.
По окончании года неиспользованные, а также испорченные бланки аттестатов уничтожаются с составлением об этом акта на уничтожение.
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 31 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 36 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Действителен по "____" _____________ 20 __ года
Наряд № _____ на ремонт (изготовление, обработку)
Регистрационный №
№ листа
№ документа
Дата документа
Основание (цель) операции
Дата операции
Служба (орган управления)
Сдатчик (отправитель)
Приемщик (ремонтное подразделение, государственное учреждение)
Исполнение
№ п/п
Наименование военного имущества (индекс, № чертежа)
Код номенклатуры
Единица измерения
Количество
Заводской №
Вид (код) ремонта (обработки)
Срок исполнения
Отметка о выполненных работах
1
2
3
4
5
6
7
8
9
__________________________________________________________________________
(указываются № накладных, по которым выдано военное имущество по наряду)
________________________________________________________________________________
Место печати (должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
________________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Перечисленное в наряде для ремонта (обработки) военное имущество:
сдал ____________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
принял ___________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
"____" ______________ 20 ___ года
Отремонтированное (обработанное, изготовленное) военное имущество:
сдал ______________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
принял ___________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
"____" ______________ 20 ___ года
Приложение 32 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 37 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
____________________________________________
(наименование РГУ)
Отчет о наличии и движении военного имущества
за __________________________________________________
(месяц, год)
______________________________________________________
(наименование подразделения)
_________________________________________________________________
(воинское звание, фамилия и инициалы материально-ответственного лица)
№ п/п
Субсчет
Наименование имущества
Инвентарный номер
Единица измерения
Цена (тенге)
Остаток на "__"___
количество
сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого по субсчету:
Итого по субсчету:
Всего:
Приход за месяц
Расход за месяц
Остаток на "__"___
количество
сумма (тенге)
количество
сумма (тенге)
количество
сумма (тенге)
9
10
11
12
13
14
Сдал:
Материально-ответственное лицо ____________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Принял: Начальник подразделения ___________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.
Приложение 33 к приказу
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от "29" июля 2017 года № 399
Приложение 38 к Правилам
организации финансовой и
хозяйственной деятельности в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
__________________________________________________
(наименование РГУ)
Сводный отчет о наличии и движении военного имущества
за _____________________________________________
(месяц, год)
______________________________________________
(наименование подразделения)
№ п/п
Субсчет
Наименование имущества
Инвентарный номер
Единица измерения
Цена (тенге)
Остаток на "__"___
количество
сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого по субсчету за подразделение:
Итого по субсчету за материально-ответственное лицо:
Всего за подразделение:
Приход за месяц
Расход за месяц
Остаток на "__"___
количество
сумма (тенге)
количество
сумма (тенге)
количество
сумма (тенге)
9
10
11
12
13
14
Сверено: Материально-ответственное лицо ___________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Сдал: Начальник подразделения _____________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Принял: Бухгалтер _________________________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Примечание: РГУ – республиканское государственное учреждение.

1. Әскери қызметшінің аттестаты әскери қызметші немесе әскери қызметшілерді бөлімше (команда) құрамында әскери мүлікпен қамтамасыз етуге және қамтамасыз етуден шығаруды есепке алуға құқық беретін құжат болып табылады.
Аттестатта жаңа қызмет орнына ауыстырылғанда немесе іссапарға, демалысқа және емделуге кеткен кезде әскери қызметшіні (әскери қызметшілерді) әскери мүлікпен қамтамасыз етуді көрсетеді.
2. Толтырылған, бірақ пайдаланылмаған, сондай-ақ бүлінген аттестат бланкісі сызылады және түбіртекпен бірге сақталады.
Жыл аяқталғаннан кейін пайдаланылмаған, сондай-ақ бүлінген аттестат бланкісі ол туралы жою актісін жасау арқылы жойылады.
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
36-қосымша
Нысан
20 __ жылғы "_" __________ дейін жарамды
Жөндеуге (жасауға, өңдеуге) наряд № _____
Тіркеу №
Парақ №
Құжат №
Құжат күні
Операция негізі (мақсаты)
Операциякүні
Қызмет (басқару органы)
Тапсырушы
(жіберуші)
Қабылдаушы (жөндеу бөлімшесі, мемлекеттік мекеме)
Орындалуы
Р/с
Әскери мүлік атауы
(индексі, сызба №)
Номенклатура коды
Өлшем бірлігі
Саны
Зауыттық №
Жөндеу түрі (коды)
(өңдеу)
Орындау мерзімі
Орындалған жұмыс туралы белгі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
__________________________________________________________________
(наряд бойынша әскери мүлік берілген жүкқұжат № көрсетіледі)
__________________________________________________________________
Мөр орны (лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
__________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
Жөндеу (өңдеу) үшін нарядта көрсетілген әскери мүлік: тапсырды
__________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары) қабылдады
__________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
20 ___ жылғы "__" ______________
Жөнделген (өңделген, жасалған) әскери мүлікті: тапсырды
__________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары) қабылдады
__________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, тегі мен инициалдары)
20 ___ жылғы "____" ______________
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
37-қосымша
Нысан
________________________ (РММ атауы) ______________ кезең үшін әскери мүліктің (жыл, ай) қолда бары және қозғалысы туралы есеп ______________________ (бөлімше атауы) _____________________________________________ (материалдық-жауапты адамның әскери атағы, тегі мен инициалдары)
Р/с
Қосалқы шот
Мүлік атауы
Түгендеу нөмірі
Өлшем бірлігі
Бағасы (теңге)
"__"___ жағдайдағы қалдық
саны
сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Қосалқы шот бойынша жиыны:
Қосалқы шот бойынша жиыны:
Барлығы:
Айына кіріс
Айына шығыс
"__"___ жағдайдағы қалдық
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
9
10
11
12
13
14
Тапсырды: Материалдық-жауапты адам _____________________________
(қолы, тегі мен инициалдары)
Қабылдады: Бөлімше бастығы _______________________________________
(қолы, тегі мен инициалдары)
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұйрыққа 33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 29 шілдедегі
№ 399 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде қаржылық
және шаруашылық қызметті
ұйымдастыру қағидаларына
38-қосымша
Нысан
____________________ (РММ атауы) ___________ кезең үшін әскери мүліктің (жыл, ай) қолда бары және қозғалысы туралы жинақталған есеп ________________ (бөлімше атауы)
Р/с
Қосалқы шот
Мүлік атауы
Түгендеу нөмірі
Өлшем бірлігі
Бағасы (теңге)
"__"___ жағдайдағы қалдық
саны
сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Бөлімше үшін қосалқы шот бойынша жиыны:
Материалдық-жауапты адам үшін қосалқы шот бойынша жиыны:
Бөлімше үшін барлығы:
Айына кіріс
Айына шығыс
"__"___ жағдайдағы қалдық
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
9
10
11
12
13
14
Салыстырылды: Материалдық-жауапты адам ____________________________
(қолы, тегі мен инициалдары)
Тапсырды: Бөлімше бастығы ________________________________________
(қолы, тегі мен инициалдары)
Қабылдады: Бухгалтер ______________________________________________
(қолы, тегі мен инициалдары)
Ескертпе: РММ – республикалық мемлекеттік мекеме.