О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 8С-7-2 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 25 сентября 2024 года № 8С-13-4
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" от 13 декабря 2023 года № 8С-7-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 603 549 759,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 76 739 919,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 850 928,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 507 958 911,3 тысяч тенге;
2) затраты – 606 546 335,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 093 272,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 637 796,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 544 523,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 089 847,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 089 847,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б.Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Акмолинской области
М.Ахметжанов
"25" сентября 2024 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
А.Шугурмакова
"25" сентября 2024 года
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 25 сентября 2024 года

"2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 8С-7-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 8С-13-4 шешімі
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 8С-7-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 603 549 759,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 76 739 919,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 850 928,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың тенге;
трансферттер түсімі – 507 958 911,3 мың теңге;
2) шығындар – 606 546 335,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 093 272,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 637 796,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 544 523,3 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 089 847,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 089 847,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық мәслихатының төрағасы Б.Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі М.Ахметжанов
2024 жылғы "25" қыркүйектегі
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
А.Шүгірмақова
2024 жылғы "25" қыркүйектегі
Ақмола облыстық
мәслихатының
2024 жылғы 25 қыркүйектегі

029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
3 392 303,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
906 735,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
5 721 051,4
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
559 223,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 606 051,9
081
Дошкольное воспитание и обучение
7 232 022,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
104 153 268,4
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 297 180,8
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 262,4
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
447 970,5
089
Организация профессионального обучения
244 610,0
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
26 001 048,1
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
38 351 804,6
285
Управление физической культуры и спорта области
7 914 915,4
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
7 144 625,3
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
770 290,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
40 157 568,5
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
870 030,6
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 910 199,2
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
2 253 256,7
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
35 124 082,0
05
Здравоохранение
21 576 573,4
253
Управление здравоохранения области
13 472 185,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
256 874,1
006
Услуги по охране материнства и детства
260 412,3
007
Пропаганда здорового образа жизни
41 437,7
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
3 392 303,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
906 735,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
5 721 051,4
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
559 223,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 606 051,9
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
7 232 022,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
104 153 268,4
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 297 180,8
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
5 262,4
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
447 970,5
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
244 610,0
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
26 001 048,1
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
38 351 804,6
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
7 914 915,4
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
7 144 625,3
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
770 290,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
40 157 568,5
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
870 030,6
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 910 199,2
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 253 256,7
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
35 124 082,0
05
Денсаулық сақтау
21 576 573,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
13 472 185,9
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
256 874,1
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
260 412,3
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
41 437,7
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

133 217,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 127,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 970,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
499 500,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 664 213,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
159 996,8
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 399 825,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
763 230,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
461 544,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 075,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 769 764,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 104 387,5
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
8 104 387,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 464 118,9
256
Управление координации занятости и социальных программ области
16 551 532,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
252 478,7
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 937 650,9
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
40 022,1
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 369 837,9
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

133 217,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 127,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 970,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
499 500,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 664 213,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
159 996,8
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 399 825,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
763 230,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
461 544,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 075,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 769 764,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 104 387,5
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
8 104 387,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 464 118,9
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
16 551 532,7
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
252 478,7
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 937 650,9
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
40 022,1
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 369 837,9
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

615 971,6
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
94 492,5
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
509 895,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 263 245,2
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
22 224,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
94 142,9
068
Программа занятости
3 152 458,7
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
21 630,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 177 483,2
261
Управление образования области
755 002,3
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
578 107,1
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
159 628,0
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
17 267,2
270
Управление по инспекции труда области
157 583,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
157 583,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 000 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
3 000 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
68 348 372,6
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
67 648 372,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
199 594,8
005
Капитальные расходы государственного органа
3 324,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 746 016,6
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
20 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 065 542,4
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
57 613 894,8
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
700 000,0
006
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
700 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

615 971,6
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
94 492,5
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
509 895,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 263 245,2
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
22 224,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
94 142,9
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 152 458,7
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
21 630,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 177 483,2
261
Облыстың білім басқармасы
755 002,3
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
578 107,1
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
159 628,0
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
17 267,2
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
157 583,9
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157 583,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 000 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
3 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
68 348 372,6
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
67 648 372,6
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
199 594,8
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 324,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 746 016,6
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
20 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 065 542,4
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
57 613 894,8
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
700 000,0
006
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
700 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

2 072 798,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 000,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
47 569,0
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
39 582,2
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
3 655,7
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
19 675,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
231 546,6
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
47 769 337,9
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
828 863,6
002
Субсидирование развития семеноводства
617 484,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 516,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 436 528,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
400 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
724,5
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
48 903,9
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
198 640,9
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
150 794,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
5 048 920,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
15 913 525,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
90 239,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 427 642,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 667 203,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

2 072 798,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 000,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
47 569,0
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
39 582,2
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
3 655,7
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
19 675,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкерлердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
231 546,6
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
47 769 337,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
828 863,6
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
617 484,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 516,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 436 528,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
400 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
724,5
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
48 903,9
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
198 640,9
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
150 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
5 048 920,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
15 913 525,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
90 239,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 427 642,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 667 203,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

1 309 468,0
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 309 468,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
500 000,0
025
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
500 000,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4 848 000,0
087
Кредитование на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
1 848 000,0
092
Кредитование инвестиционных проектов в агропромышленном комплексе
3 000 000,0
Погашение бюджетных кредитов
12 544 523,3
5
Погашение бюджетных кредитов
12 544 523,3
01
Погашение бюджетных кредитов
12 544 523,3
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
11 992 890,4
2
Возврат сумм бюджетных кредитов
551 632,9
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-15 089 847,9
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
15 089 847,9
Приложение 2 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 25 сентября 2024 года
№ 8С-13-4
Приложение 4 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 13 декабря 2023 года
№ 8С-7-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
116 137 810,0
в том числе:
Целевые текущие трансферты
19 058 502,0
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
224 069,0
Аппарат акима области
271 205,0
На обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
271 205,0
Управление образования области
6 540 161,0
На увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
3 590 553,0
На реализацию подушевого нормативного финансирования в государственных дневных общеобразовательных сельских полнокомплектных школах
489 352,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
2 460 256,0
Управление координации занятости и социальных программ области
750 747,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
623 639,0
На обеспечение деятельности центров трудовой мобильности
127 108,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
591 497,0
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
591 497,0
Управление ветеринарии области

1 309 468,0
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
1 309 468,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
500 000,0
025
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
500 000,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4 848 000,0
087
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге кредит беру
1 848 000,0
092
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру
3 000 000,0
Бюджеттік кредиттерді өтеу
12 544 523,3
5
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
12 544 523,3
01
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
12 544 523,3
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
11 992 890,4
2
Бюджеттік кредиттердің сомаларын қайтару
551 632,9
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-15 089 847,9
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
15 089 847,9
Ақмола облыстық
мәслихатының
2024 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 8С-13-4 шешіміне
2-қосымша
Ақмола облыстық
мәслихатының
2023 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 8С-7-2 шешіміне
4-қосымша
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы
116 137 810,0
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
19 058 502,0
оның iшiнде:
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
224 069,0
Облыс әкімінің аппараты
271 205,0
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге
271 205,0
Облыстың бiлiм басқармасы
6 540 161,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
3 590 553,0
Мемлекеттік күндізгі жалпы білім беретін ауылдық толық жинақталған мектептерде жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруға
489 352,0
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
2 460 256,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
750 747,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
623 639,0
Еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге
127 108,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
591 497,0
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
591 497,0
Облыстың ветеринария басқармасы

285 474,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
237 905,0
На приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
47 569,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
7 762 467,0
На ремонт транспортной инфраструктуры населҰнных пунктов, прилегающих к городу Астане
7 762 467,0
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 601 600,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
2 601 600,0
Управление туризма области
31 282,0
На возмещение части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса
31 282,0
Целевые трансферты на развитие
90 031 840,0
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
48 658 802,0
На строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения
3 000 000,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 021 726,0
На строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
35 124 082,0
На строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
2 831 896,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
5 869 542,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
811 556,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
33 818 435,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
5 112 915,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
16 991 401,0
На развитие теплоэнергетической системы
1 142 681,0
На развитие систем теплоснабжения
3 993 633,0
На развитие газотранспортной системы
3 900 000,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
98 776,0
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
346 170,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 232 859,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
7 384 300,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
6 589 668,0
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
431 176,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
363 456,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
170 303,0
На увеличение водности поверхностных водных ресурсов
170 303,0
Бюджетные кредиты

285 474,0
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
237 905,0
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға
47 569,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 762 467,0
Астана қаласына іргелес жатқан елді мекендердің көлік инфрақұрылымын жөндеуге
7 762 467,0
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 601 600,0
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
2 601 600,0
Облыстың туризм басқармасы
31 282,0
Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеуге
31 282,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
90 031 840,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
48 658 802,0
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға
3 000 000,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 021 726,0
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға
35 124 082,0
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға
2 831 896,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
5 869 542,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
811 556,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
33 818 435,0
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
5 112 915,0
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
16 991 401,0
Жылу-энергетика жүйесін дамытуға
1 142 681,0
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
3 993 633,0
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 900 000,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
98 776,0
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
346 170,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 232 859,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 384 300,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
6 589 668,0
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
431 176,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
363 456,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
170 303,0
Жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға
170 303,0
Бюджеттік несиелер

7 047 468,0
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 309 468,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 309 468,0
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4 848 000,0
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
1 848 000,0
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
3 000 000,0
Управление координации занятости и социальных программ области
890 000,0
На содействие предпринимательской инициативе молодежи
890 000,0
Приложение 3 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 25 сентября 2024 года
№ 8С-13-4
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 13 декабря 2023 года
№ 8С-7-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего

7 047 468,0
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 309 468,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 309 468,0
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4 848 000,0
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
1 848 000,0
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
3 000 000,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
890 000,0
Жастардың кәсiпкерлiк бастамашылығына жәрдемдесуге
890 000,0
Ақмола облыстық
мәслихатының
2024 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 8С-13-4 шешіміне
3-қосымша
Ақмола облыстық
мәслихатының
2023 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 8С-7-2 шешіміне
5-қосымша
2024 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы

81 209 478,2
в том числе:
Целевые текущие трансферты
38 208 095,1
в том числе:
Управление туризма области
31 500,0
На установку санитарно-гигиенических узлов в Бурабайском районе
31 500,0
Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области
275 294,0
На приобретение помещений, зданий, сооружений
275 294,0
Управление экономики и бюджетного планирования области
256 000,2
На содержание государственных органов Есильского района
256 000,2
Управление координации занятости и социальных программ области
4 553 053,2
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
625 957,6
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
1 671 193,4
На обеспечение льготного проезда
57 709,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
663 632,3
На создание и содержание центров по поддержке семей
103 499,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
778 696,4
На социальную помощь отдельным категориям граждан
210 984,1
На оказание специальных социальных услуг в области социальной защиты населения в условиях полустационара для дома малой вместимости в городе Кокшетау
28 572,0
На возмещение затрат по единовременным выплатам гражданам, пострадавшим вследствие паводков, содержанию государственного органа и оказанию социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
412 809,4
Управление культуры области
3 157 341,6
На ремонт объектов культуры
810 677,5
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
1 495 625,9
На материально-техническое оснащение организациям культуры
83 895,0
На содержание объектов культуры
767 143,2
Управление физической культуры и спорта области
102 044,0
На реализацию мероприятий в сфере спорта
102 044,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 065 542,4
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
4 553 684,7
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
90 428,0
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
473 968,1
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
2 947 461,6
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
18 562 977,8
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
15 888 605,5
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
2 674 372,3
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

81 209 478,2
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
38 208 095,1
оның iшiнде:
Облыстың туризм басқармасы
31 500,0
Бурабай ауданында санитарлық-гигиеналық тораптарды орнатуға
31 500,0
Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы
275 294,0
Үй-жайларды, ғимараттарды құрылыстарды сатып алуға
275 294,0
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
256 000,2
Есіл ауданының мемлекеттік органдарын ұстауға
256 000,2
Облыстың жұмыспен қамтуды және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
4 553 053,2
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
625 957,6
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
1 671 193,4
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
57 709,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
663 632,3
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға және ұстауға
103 499,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
778 696,4
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
210 984,1
Көкшетау қаласындағы сыйымдылығы аз үй үшін жартылай стационар жағдайында халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
28 572,0
Су тасқынынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы төлемдер, мемлекеттік органды ұстау және мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бойынша шығыстарды өтеуге
412 809,4
Облыстың мәдениет басқармасы
3 157 341,6
Мәдениет объектілерін жөндеуге
810 677,5
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 495 625,9
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
83 895,0
Мәдениет объектілерін ұстауға
767 143,2
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
102 044,0
Спорт саласындағы іс-шараларды іске асыруға
102 044,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 065 542,4
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
4 553 684,7
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
90 428,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
473 968,1
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
2 947 461,6
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
18 562 977,8
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
15 888 605,5
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
2 674 372,3
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

3 204 341,9
На разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей и плана детальной планировки индустриальной зоны
285 004,6
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
2 919 337,3
Целевые трансферты на развитие
43 001 383,1
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 861 187,6
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
1 968 743,3
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 113 240,5
На развитие объектов спорта
3 608 804,4
На развитие объектов государственных органов и обороны
181 822,8
На развитие объектов культуры и отдыха
1 435 346,1
На развитие объектов сельского хозяйства
125 334,0
На развитие информационных систем
1 000,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
426 896,5
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
23 795 459,8
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
5 972 507,3
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
2 713 486,7
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
6 576 835,6
На развитие газотранспортной системы
6 642 019,0
На развитие малых и моногородов
253 910,5
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 120 727,7
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
515 973,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 344 735,7
На развитие транспортной инфраструктуры
6 828 933,7
На развитие малых и моногородов
735 672,2
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 704 022,1
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
76 107,7

3 204 341,9
Даму және құрылыс жүргізу схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге және индустриялық аймақтық егжей-тегжейлі жоспарлау жоспары
285 004,6
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
2 919 337,3
Нысаналы даму трансферттерi
43 001 383,1
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 861 187,6
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
1 968 743,3
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 113 240,5
Спорт объектілерін дамытуға
3 608 804,4
Мемлекеттік органдар және қорғаныс объектілерін дамытуға
181 822,8
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
1 435 346,1
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға
125 334,0
Ақпараттық жүйелерді дамытуға
1 000,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
426 896,5
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
23 795 459,8
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
5 972 507,3
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
2 713 486,7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
6 576 835,6
Газ-көлік жүйесін дамытуға
6 642 019,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
253 910,5
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 120 727,7
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
515 973,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 344 735,7
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
6 828 933,7
Шағын және моноқалаларды дамытуға
735 672,2
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 704 022,1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
76 107,7