О внесении изменений в решение Аккольского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № С12-1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 16 июля 2024 года № С 24-1
Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккольского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № С 12-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 996 917,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 615 526,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 636,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 359 755,1 тысяч тенге;
2) затраты – 9 325 376,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2 302,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 384,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 686,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -326 156,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 326 156,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению;

Ақкөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № С 12-1 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 16 шілдедегі № С 24-1 шешімі
Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақкөл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № С 12-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 996 917,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 615 526,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 636,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 5 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 359 755,1 мың теңге;
2) шығындар – 9 325 376,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -2 302,6 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 384,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 686,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -326 156,4 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 326 156,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6, 7-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес, жаңа редакцияда жазылсын;

73 984,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 243,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
365,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
9 628,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 057 808,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
38 360,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
207 480,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
811 968,5
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
18 972,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
18 972,0
02
Оборона
63 707,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
63 707,7
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 518,1
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
30 366,6
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12 823,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 940,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 940,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 940,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
402 782,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
390 600,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 610,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 973,0
005
Государственная адресная социальная помощь
15 200,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74 431,2
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому

73 984,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 243,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
365,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
9 628,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 057 808,9
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 360,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
207 480,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
811 968,5
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
18 972,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 972,0
02
Қорғаныс
63 707,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
63 707,7
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 518,1
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
30 366,6
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12 823,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 940,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 940,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 940,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
402 782,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
390 600,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 610,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 973,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15 200,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74 431,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету

898,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
895,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
105 981,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
29 263,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
45 298,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16 551,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 182,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
12 182,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 119 970,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4 417 674,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
205 565,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
125 202,2
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
4 086 907,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
702 295,6
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
8 941,0
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
471 352,2
014
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 002,4
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
23 000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
150 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
48 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
693 542,3
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
478 955,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
12 598,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
211 026,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
108 736,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

898,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
895,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
105 981,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
29 263,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
45 298,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16 551,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 182,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
12 182,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 119 970,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 417 674,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
205 565,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
125 202,2
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
4 086 907,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
702 295,6
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
8 941,0
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
471 352,2
014
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 002,4
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
23 000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
150 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
48 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
693 542,3
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
478 955,2
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 598,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
211 026,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
108 736,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту

14 755,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
131 840,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
72 537,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
32 533,4
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28 004,2
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
117 359,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
17 288,5
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 500,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
96 570,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
16 690,5
008
Развитие объектов спорта
16 690,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 000,0
075
Строительство сетей связи
8 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
83 493,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 067,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7 067,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
51 080,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
51 080,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
23 771,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
21 771,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 575,0
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
1 575,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 237,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
17 281,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
17 281,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

14 755,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
131 840,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
72 537,6
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 533,4
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28 004,2
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
117 359,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 288,5
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 500,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
96 570,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
16 690,5
008
Cпорт объектілерін дамыту
16 690,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 000,0
075
Байланыс желілерін салу
8 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
83 493,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 067,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
7 067,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
51 080,5
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 080,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
23 771,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 771,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 575,0
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
1 575,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 237,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
17 281,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 281,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі

15 137,2
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8 383,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
9 700,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
31 300,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности.
25 973,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
8 863,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 370 816,0
На обеспечение льготного проезда
12 182,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
312 371,1
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
187 580,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства

15 137,2
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
8 383,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
9 700,0
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
31 300,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
25 973,0
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмек
8 863,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 370 816,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
12 182,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
312 371,1
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
187 580,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға