О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № С-18/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 и подпунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 036 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 889 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 52 147 тысяч тенге;
2) затраты – 112 036 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет села Аксу района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 418 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 402 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 016 тысяч тенге;
2) затраты – 23 418 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 824 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 554 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 270 тысяч тенге;
2) затраты – 49 824 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданының Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7 тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 112 036 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 889 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 52 147 мың теңге;
2) шығындар – 112 036 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Ақсу ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 418 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 016 мың теңге;
2) шығындар – 23 418 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 824 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 554 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 270 мың теңге;
2) шығындар – 49 824 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

поступления трансфертов – 23 587 тысяч тенге;
2) затраты – 29 834 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
16. Утвердить доходы бюджетов города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
плату за пользование земельными участками.
17. Учесть, что в бюджетах города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, в сумме 512 882 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
37 896 тысяч тенге;
селу Аксу
23 016 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
43 285 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
42 203 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу
31 547 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
34 685 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
57 189 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу
34 997 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
35 062 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
24 785 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
35 264 тысяч тенге;
селу Заозерное
32 342 тысяч тенге;
селу Кенащи

трансферттер түсімі – 23 587 мың теңге;
2) шығындар – 29 834 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
16. Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде;
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.
17. 2025 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдарға берілетін 512 882 мың теңге сомасында субвенциялар көледері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
37 896 мың теңге;
Ақсу ауылына
23 016 мың теңге;
Аңгал батыр ауылддық округіне
43 285 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
42 203 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне
31 547 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
34 685 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
57 189 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне
34 997 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
35 062 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
24 785 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
35 264 мың теңге;
Заозерный ауылына
32 342 мың теңге;
Кеңащы ауылына

32 994 тысяч тенге;
селу Краснофлотское
24 030 тысяч тенге;
селу Мамай
23 587 тысяч тенге.
18. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 46.
19. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 47.

32 994 мың теңге;
Краснофлот ауылына
24 030 мың теңге;
Мамай ауылына
23 587 мың теңге;
18. 2025 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 46-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
19. 2025 жылға арнал ған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 47-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.