"О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № 8С-31/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Есиль на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 314648,6 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 199018 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5040 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 110589,6 тысяча тенге;
2) затраты – 359871,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –(- 47722,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47722,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет села Аксай на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 28523,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8742 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19781,1 тысячи тенге;
2) затраты – 31649,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-3126,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3126,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Бузулукского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34671 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6221 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 174 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 28276 тысяч тенге;
2) затраты – 34694,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –(- 23,9) тысяч тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы"
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-31/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 314648,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 199018 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5040 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 110589,6 мың теңге;
2) шығындар – 359871,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-47722,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47722,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсай ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28523,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8742 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 19781,1 мың теңге;
2) шығындар – 31649,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3126,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3126,7 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34671 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6221 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 174 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 28276 мың теңге;
2) шығындар – 34694,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –(-23,9) мың теңге;

7. Утвердить бюджет села Знаменка на 2025-2027 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 23601 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9393 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 138 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14070 тысяч тенге;
2) затраты – 27222,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-3621,3) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3621,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Утвердить бюджет Интернационального сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 25910 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10935 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 115 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14860 тысяч тенге;
2) затраты – 27330,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1420,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1420,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Утвердить бюджет Каракольского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 31011 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8705 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22306 тысяч тенге;
2) затраты – 32566 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1555) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1555 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Утвердить бюджет Красивинского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 61683 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14262 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 471 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 46950 тысяч тенге;

7. 2025-2027 жылдарға арналған Знаменка ауылының бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23601 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9393 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 138 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14070 мың теңге;
2) шығындар – 27222,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3621,3) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3621,3 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2025-2027 жылдарға арналған Интернациональный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25910 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10935 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 115 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14860 мың теңге;
2) шығындар – 27330,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –(-1420,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1420,6 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Қаракөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31011 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8705 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 22306 мың теңге;
2) шығындар – 32566 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1555) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1555 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2025-2027 жылдарға арналған Красивинский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61683 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14262 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 471 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 46950 мың теңге;

Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить бюджет Свободненского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39120,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14234 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 177 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24709,1 тысяч тенге;
2) затраты – 40765,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1645,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1645,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет Юбилейного сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 24212 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8225 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15987 тысячи тенге;
2) затраты – 24447,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-235,8)тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 235,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-33/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Учесть, что в бюджетах поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 265170 тысяч тенге, в том числе:
селу Аксай – 19380 тысяч тенге;
Бузулукскому сельскому округу – 28276 тысяч тенге;
Двуреченскому сельскому округу – 13575 тысяч тенге;
Жаныспайскому сельскому округу – 14692 тысячи тенге;
Зареченскому сельскому округу – 16378 тысяч тенге;
Знаменка сельскому округу – 14070 тысяч тенге;
Интернациональному сельскому округу – 13848 тысяч тенге;
Каракольскому сельскому округу – 13513 тысяч тенге;
Красивинскому сельскому округу – 34950 тысяч тенге;
поселку Красногорский – 20849 тысяч тенге;
селу Московское – 20119 тысяч тенге;
селу Орловка – 17158 тысяч тенге;
Свободненскому сельскому округу – 23296 тысяч тенге;
Юбилейному сельскому округу – 15066 тысяч тенге.

Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2025-2027 жылдарға арналған Свободный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39120,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14234 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 177 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 24709,1 мың теңге;
2) шығындар – 40765,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1645,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1645,8 мың теңге.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2025-2027 жылдарға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24212 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8225 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15987 мың теңге;
2) шығындар – 24447,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-235,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –235,8 мың теңге.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-33/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2025 жылға арналған Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 265170 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Ақсай ауылына – 19380 мың теңге;
Бұзылық ауылдық округіне – 28276 мың теңге;
Двуречный ауылдық округіне – 13575 мың теңге;
Жаныспай ауылдық округіне – 14692 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне – 16378 мың теңге;
Знаменка ауылына – 14070 мың теңге;
Интернациональный ауылдық округіне – 13848 мың тенге;
Қаракөл ауылдық округіне – 13513 мың теңге;
Красивинский ауылдық округіне – 34950 мың теңге;
Красногорский кентіне – 20849 мың теңге;
Московский ауылына – 20119 мың теңге;
Орловка ауылына – 17158 мың теңге;
Свободный ауылдық округіне – 23296 мың теңге;
Юбилейный ауылдық округіне – 15066 мың теңге.

17. Учесть, что в бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025 год предусмотрены трансферты из районного бюджета в сумме 34648 тысяч тенге, в том числе:
городу Есиль – 19648 тысяч тенге;
Красивинскому сельскому округу – 12000 тысяч тенге;
селу Орловка – 15000 тысяч тенге.
18. Учесть, что в бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 60000 тысяч тенге городу Есиль.

17. 2025 жылға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 34648 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Есіл қаласына – 19648 мың теңге;
Красивинский ауылдық округіне - 12000 мың теңге;
Орловка ауылына – 15000 мың тенге.
18. 2025 жылға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне облыстық бюджеттен 60000мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін Есіл қаласына.