О бюджете Зерендинского района на 2025-2027 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2024 года № 26-185.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 701 868,7 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 030 489,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 15 436,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 655 943,7 тысячи тенге;
2) затраты – 8 018 956,8 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 110 270,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 226 090,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 115 820,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -427 358,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 427 358,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 28-205 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено изъятие, передаваемое из районного бюджета в сумме 767 630 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, села и бюджету поселка в сумме 739 203 тысячи тенге, в том числе:
Аккольский сельский округ – 33 626 тысяч тенге;
поселок Алексеевка – 40 388 тысяч тенге;
Булакский сельский округ – 38 041 тысяча тенге;
Зерендинский сельский округ – 53 997 тысяч тенге;
Конысбайский сельский округ – 31 160 тысяч тенге;
Кусепский сельский округ – 40 708 тысяч тенге;
Чаглинский сельский округ – 35 927 тысяч тенге;
село Айдабол – 44 524 тысячи тенге;
Байтерекский сельский округ – 22 546 тысяч тенге;
Викторовский сельский округ – 28 408 тысяч тенге;
Исаковский сельский округ – 32 933 тысячи тенге;
сельский округ имени Канай би – 27 304 тысячи тенге;
Кызылегисский сельский округ – 26 588 тысяч тенге;
Кызылсаянский сельский округ – 26 488 тысяч тенге;
сельский округ Малика Габдуллина – 32 118 тысяч тенге;

Зеренді ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 26-185 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді ауданының 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 701 868,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 030 489,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 436,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 655 943,7 мың теңге;
2) шығындар – 8 018 956,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 110 270,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 226 090,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 115 820,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -427 358,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 427 358,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 28-205 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аударылғандарды 767 630 мың теңге көлемінде алып қою көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен 739 203 мың теңге сомасында ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне және кент бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 2025 жылға арналған аудандық бюджетте қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Ақкөл ауылдық округі – 33 626 мың теңге;
Алексеевка кенті – 40 388 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округі – 38 041 мың теңге;
Зеренді ауылдық округі – 53 997 мың теңге;
Қонысбай ауылдық округі – 31 160 мың теңге;
Күсеп ауылдық округі – 40 708 мың теңге;
Чаглинка ауылдық округі – 35 927 мың теңге;
Айдабол ауылы – 44 524 мың теңге;
Бәйтерек ауылдық округі – 22 546 мың теңге;
Викторовка ауылдық округі – 28 408 мың теңге;
Исаковка ауылдық округі – 32 933 мың теңге;
Қанай би атындағы ауылдық округі – 27 304 мың теңге;
Қызылегіс ауылдық округі – 26 588 мың теңге;
Қызылсая ауылдық округі – 26 488 мың теңге;
Мәлік Ғабдуллин ауылдық округі – 32 118 мың теңге;

Ортакский сельский округ – 30 425 тысяч тенге;
Приреченский сельский округ – 21 863 тысячи тенге;
Садовый сельский округ – 33 383 тысячи тенге;
Сарыозекский сельский округ – 26 858 тысяч тенге;
сельский округ имени Сакена Сейфуллина – 51 027 тысяч тенге;
Симферопольский сельский округ – 29 825 тысяч тенге;
Троицкий сельский округ – 31 066 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 и 2024 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 115 820 тысяч тенге.

Ортақ ауылдық округі – 30 425 мың теңге;
Приречен ауылдық округі – 21 863 мың теңге;
Садовый ауылдық округі – 33 383 мың теңге;
Сарыөзек ауылдық округі – 26 858 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин атындағы ауылдық округі – 51 027 мың теңге;
Симферополь ауылдық округі – 29 825 мың теңге;
Троицк ауылдық округі – 31 066 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 115 820 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 және 2024 жылдарда бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарыздардың өтеуі көзделгені ескерiлсiн.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 92 700 тысяч тенге.
6. Учесть специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2025 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 92 700 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер ескерілсін.

123231,8
067
Капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций
461007,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
268612,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
124820,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
121538,4
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1600,3
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1182,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
37162,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
37162,0
02
Оборона
15484,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15484,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7882,4
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуций масштаба района (города областного значения)
7446,6
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
155,9
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5496,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5496,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5496,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
869553,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
869553,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72680,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71660,8
005
Государственная адресная социальная помощь
101669,0
006
Оказание жилищной помощи
200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
244167,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому

123231,8
067
Ведомстволық бағынысты мекемелер күрделі шығыстары
461007,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
268612,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
124820,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
121538,4
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1600,3
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1182,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
37162,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37162,0
02
Қорғаныс
15484,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15484,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7882,4
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7446,6
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
155,9
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5496,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5496,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5496,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
869553,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
869553,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72680,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71660,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
101669,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
244167,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету

1697,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
166577,3
015
Территориальные центры пенсионеров и лиц с инвалидностью
23496,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
148712,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16439,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21754,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1455364,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
83940,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
80000,0
027
Организация эксплуатации сетей газофикации находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
3930,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1371424,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
11500,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
20000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1332924,5
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
7000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
903712,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
695880,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
21933,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
528811,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
120829,3
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
24307,4
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
126749,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
75154,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
27100,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
24495,9
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)

1697,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
166577,3
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
23496,0
017
Абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектiгі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
148712,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16439,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21754,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1455364,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
83940,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
80000,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газдандыру жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
3930,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1371424,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
11500,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
20000,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1332924,5
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
7000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
903712,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
695880,7
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21933,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
528811,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
120829,3
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
24307,4
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
126749,9
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75154,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
27100,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
24495,9
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі

81081,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
50476,4
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
13600,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
17000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
222470,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
151035,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
151035,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
71435,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
55435,6
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
16000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
94287,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
94287,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
58685,8
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
33667,5
015
Капитальные расходы государственного органа
1934,2
12
Транспорт и коммуникации
657582,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
657582,6
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
34970,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
622612,6
13
Прочие
308200,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
107700,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
107700,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
200000,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

81081,4
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50476,4
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
13600,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
17000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
222470,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
151035,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
151035,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
71435,6
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55435,6
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
16000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
94287,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
94287,5
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
58685,8
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
33667,5
015
Мемлекеттік органның негізгі шығындары
1934,2
12
Көлiк және коммуникация
657582,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
657582,6
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
34970,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
622612,6
13
Басқалар
308200,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
107700,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
107700,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
200000,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

67919
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
3600
Бюджетные кредиты
378940
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
378940
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
226090
Распределение сумм погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022,2023 и 2024 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов
115820
Распределение сумм вознаграждений по бюджетным кредитам и внутренним займам
37030
На реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
112
На реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости
36892
На приобретение жилья
26
Приложение 5 к решению
Зерендинского районного маслихата
от 26 декабря 2024 года
№ 26-185
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
1365961
Целевые трансферты
1365961
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
998264
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
607257
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Кокшетау-Рузаевка"-Жылымды-Акан-Уголки-Баратай" с 10 по 24 километр Зерендинского района
407257
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения КС-ZR-21"Кокшетау-Атбасар"-Кошкарбай-Троицкое-Карсак-Ульгули" с 14 по 28 километр Зерендинского района
200000
Укрепление материально-технической базы государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Зеренда-Сервис"
391007
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
281632
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21754
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на социальное обеспечение лиц с инвалидностью
92330
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности.

67919
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
3600
Бюджеттік кредиттер
378940
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
378940
Республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
226090
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022,2023 және 2024 жылдарда бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарыздарды өтеу сомаларын бөлу
115820
Бюджеттік кредиттер және ішкі қарыздар бойынша сыйақылардың сомаларын бөлу
37030
Мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету бойынша шараларын іске асыру үшін
112
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға
36892
Тұрғын үй сатып алуға
26
Зеренді аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 26-185 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
1365961
Нысаналы трансферттер
1365961
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
998264
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
607257
Зеренді ауданының 10-нан 24-ші шақырымға дейін аралығындағы "Көкшетау-Рузаевка" - Жылымды-Ақан-Уголки-Баратай" аудандық маңызы бар автокөлік жолын орташа жөндеу
407257
Зеренді ауданының 14-ден 28-ші шақырымға дейін аралығындағы KC-ZR-21 "Көкшетау-Атбасар" - Кошкарбай-Троицкое-Карсак-Ульгули аудандық маңызы бар автокөлік жолын орташа жөндеу
200000
"Зеренді-Сервис" Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның материалдық-техникалық базасын бекіту
391007
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
281632
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес ұйымдарда орналастыруға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
21754
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
92330
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге ауылдық жерде тұратын педагогтар үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу.

61929
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям граждан
4364
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
26000
На создание и содержание центров по поддержке семей
16439
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на социальную поддержку пожилых людей
58816
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
86065

61929
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
4364
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
26000
Отбасыларды қолдау орталықтарын құруға және ұстауға
16439
Қарттарды әлеуметтік қолдауға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
58816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
86065

Строительство 45-ти квартирного жилого дома по улице Садовая 9 Б в селе Зеренда Зерендинского района (привязка). Позиция 1.
5000
Реконструкция сетей канализации в поселке Гранитное
5765
Реконструкция водопроводных сетей в поселке Бирлестик
19346
Строительство водовода и разводящих сетей в селе Сейфуллина
55954
Поступления трансфертов из районного бюджета на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением законодательства

Зеренді ауданының Зеренді ауылында Садовая көшесі 9 Б бойынша 45 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы (байлау). 1-Позиция.
5000
Гранитное кентіндегі кәріз желілерін қайта жаңарту
5765
Бірлестік кентіндегі су құбыры желілерін қайта жаңарту
19346
Сейфуллин ауылда су құбыры мен тарату желілерін салу
55954
Заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге арналған трансферттердің түсімдері

294285
Приложение 6 к решению
Зерендинского районного маслихата
от 26 декабря 2024 года
№ 26-185
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

294285
Зеренді аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 26-185 шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру