О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 1/11 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 23 октября 2024 года № 1/23
Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 1/11 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 006 627,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 349 437,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55 297,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 261,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 597 630,5 тысяч тенге;
2) затраты – 2 520 077,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 028,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 69 494,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 465,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 538 378,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 538 378,7 тысяч тенге:
поступление займов – 516 450,0 тысяч тенге;

Қорғалжын аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/11 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 қазандағы № 1/23 шешімі
Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/11 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 006 627,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 349 437,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 297,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 261,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 597 630,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 520 077,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 028,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 69 494,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 465,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 538 378,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –538 378,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 516 450,0 мың теңге;

погашение займов – 44 640,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 66 569,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Коргалжынского районного маслихата Б.Рыспаев
Приложение 1 к решению
Коргалжынского районного маслихата
от 23 октября 2024 года
№ 1/23
Приложение 1 к решению
Коргалжынского районного маслихата

қарыздарды өтеу – 44 640,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -66 569,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қорғалжын аудандық мәслихатының төрағасы Б.Рыспаев
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 23 қазандағы
№ 1/23 шешіміне
1-қосымша
Қорғалжын аудандық
мәслихатының

4 070,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
161 433,1
1
Социальное обеспечение
22 714,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22 714,0
005
Государственная адресная социальная помощь
22 714,0
2
Социальная помощь
93 819,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93 819,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 804,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18 590,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
189,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
18 584,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
29 652,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
44 900,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 900,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42 990,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
110,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 800,0
07
Жилищно-комму нальное хозяйство
506 500,0
1
Жилищное хозяйство
502 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
502 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
502 000,0
2
Коммунальное хозяйство
4 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 500,0
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
4 500,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
809 476,6
1
Деятельность в области культуры
189 618,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

4 070,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
161 433,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
22 714,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22 714,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
22 714,0
2
Әлеуметтiк көмек
93 819,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93 819,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 804,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18 590,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
189,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
18 584,1
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
29 652,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
44 900,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 900,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 990,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
110,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 800,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
506 500,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
502 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
502 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
502 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
4 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 500,0
018
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
4 500,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
809 476,6
1
Мәдениет саласындағы қызмет
189 618,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

3 515,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
585,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских
служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств
государственного бюджета, работников казенных предприятий
585,0
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
209,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских
служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств
государственного бюджета, работников казенных предприятий
209,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 721,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в
Республике Казахстан
2 716,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских
служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств
государственного бюджета, работников казенных предприятий
5,0
Бюджетные кредиты
69 494,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
69 494,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
69 494,0
Приложение 3 к решению
Коргалжынского районного маслихата
от 23 октября 2024 года
№ 1/23
Приложение 5 к решению
Коргалжынского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 1/11
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
863 900,3
Целевые текущие трансферты
203 324,6
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63 330,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 800,0
на социальное обеспечение лиц с инвалидностью
16 714,0
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
26 804,0
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
554,0
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
462,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
296,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
16 700,0
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
39 990,0
на ремонт объектов культуры
39 990,0
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100 004,6
на разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
15 939,6
на приобретение, выкуп жилья и (или) квартир жилья коммунального
жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения

3 515,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
585,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
585,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
209,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
209,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 721,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
2 716,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
5,0
Бюджеттік кредиттер
69 494,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
69 494,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
69 494,0
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 23 қазандағы
№ 1/23 шешіміне
3-қосымша
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 1/11 шешіміне
5-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
863 900,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
203 324,6
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63 330,0
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
1 800,0
мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
16 714,0
ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
26 804,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек толеуге
554,0
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
462,0
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
296,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
16 700,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
39 990,0
Мәдениет объектілерінің жөндеуіне
39 990,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100 004,6
даму және құрылыс жүргізу схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге
15 939,6
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйді және (немесе) пәтерлерді, сатып алуға

55 044,0
Средний ремонт улицы Абая в селе Абай Коргалжынского района
29 021,0
Целевые трансферты на развитие
213 619,7
в том числе:
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
213 619,7
Строительство линий освещения в селе Шалкар
62 552,0
Строительство линий освещения в селе Коргалжын
23 957,0
Строительство линий освещения в селе Жантеке улицы (Жамбыла Жабаева,
Жакена Шаяхметова, Кенжебека Кумисбекова, Сакена Сейфулина)
35 107,0
Строительство освещения в селе Кенбидаик улиц Сакена Сейфуллина, Талгата
Бигельдинова, Куандыка Рахимжанова
64 476,7
Строительство скотомогильника в селе Коргалжын
27 527,0
Бюджетные кредиты
446 956,0
в том числе:
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного
значения)
446 956,0
поступлений от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых
местными исполнительными органами области, для обращения на внутреннем
рынке для финансирования строительства жилья и (или) приобретения, выкупа
жилья и (или) квартир в объектах долевого участия в жилищном строительстве
446 956,0

55 044,0
Қорғалжын ауданы Абай ауылындағы Абай көшесін орташа жөндеуге
29 021,0
Нысаналы даму трансферттерi
213 619,7
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
213 619,7
Шалқар ауылында жарықтандыру желілерін салуға
62 552,0
Қорғалжын ауылында жарықтандыру желілерін салуға
23 957,0
Жантеке ауылында жарықтандыру желілерін салуға (Жамбыл Жабаев, Жакен Шаяхметов, Кенжебек Күмісбеков, Сәкен Сейфулин көшелері)
35 107,0
Кенбидаик ауылында Сәкен Сейфуллин, Талғат Бигельдинов, Қуандық Рахимжанов көшелері жарықтандыру салуға
64 476,7
Қорғалжын ауданы Қорғалжын ауылында мал қорымын салу
27 527,0
Бюджеттік кредиттер
446 956,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
446 956,0
тұрғын үй құрылысын және (немесе) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу объектілерінде тұрғын үй және (немесе) пәтер, сатып алуды қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа енгізу үшiн шығарылатын мемлекеттiк құнды қағаздардың шығарылымынан түсетін түсімдері
446 956,0