О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 14 декабря 2023 года № 109 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 3 апреля 2024 года № 153
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2024 – 2026 годы" от 14 декабря 2023 года № 109 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 133 002 817 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 87 960 434 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 927 904 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 891 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 223 479 тысяч тенге;
2) затраты – 151 887 040,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 254 321 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 778 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 524 349 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 158 061,8 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 158 061,8 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 19 296 605,9 тысяч тенге;

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 109 "2024-2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 3 сәуірдегі № 153 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 109 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 133 002 817 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 87 960 434 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 927 904 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 891 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43 223 479 мың теңге;
2) шығындар – 151 887 040,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 254 321 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 778 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 524 349 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 158 061,8 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 158 061,8 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 19 296 605,9 мың теңге;

8 657 778,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8 315 642,6
006
Оказание жилищной помощи
1 231
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 334 148
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
220 052,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
453 009
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
4 307 202
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
342 136
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
342 136
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 571 352,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 571 352,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
171 136
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
19 238
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
177 899
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
617 327
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
535 824
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 128,6
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
42 800
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
49 067 759,7
1
Жилищное хозяйство
19 502 021
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
583 171
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
583 171
467
Отдел строительства района (города областного значения)
18 710 077,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
10 392 817,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

8 657 778,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8 315 642,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 231
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 334 148
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
220 052,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
453 009
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
4 307 202
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
342 136
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
342 136
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 571 352,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 571 352,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
171 136
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
19 238
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
177 899
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
617 327
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
535 824
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 128,6
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
42 800
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
49 067 759,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
19 502 021
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
583 171
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
583 171
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
18 710 077,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
10 392 817,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

14 453 577
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
10 853 294
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 408 431
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
7 444 863
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 600 283
Развитие транспортной инфраструктуры
3 516 646
Развитие коммунального хозяйства
83 637
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 3 апреля 2024 года № 153
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 14 декабря 2023 года № 109
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
33 995 421
Целевые текущие трансферты
8 884 641
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 566 018
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 233 708
Государственная адресная социальная помощь
1 190 425
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
141 885
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 318 623
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
553 532
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
500 000
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
5 265 091
Целевые трансферты на развитие
25 110 780
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
13 335 373
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 509 675
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 197 290
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 634 619
Развитие объектов культуры
500 000
Развитие объектов спорта
1 493 789
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 775 407
Развитие транспортной инфраструктуры
6 624 475
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 500 000
Развитие коммунального хозяйства
3 650 932

14 453 577
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 853 294
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 408 431
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
7 444 863
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 600 283
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 516 646
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
83 637
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 3 сәуірдегі
№ 153 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 109 шешіміне 5 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
33 995 421
Ағымдағы нысаналы трансферттер
8 884 641
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 566 018
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 233 708
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 190 425
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
141 885
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 318 623
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
553 532
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
500 000
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
5 265 091
Нысаналы даму трансферттері
25 110 780
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
13 335 373
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 509 675
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 197 290
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 634 619
Мәдениет объектілерін дамыту
500 000
Cпорт объектілерін дамыту
1 493 789
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 775 407
Көлік инфрақұрылымын дамыту
6 624 475
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 500 000
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
3 650 932