Об утверждении бюджета Тумабулакского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 16 января 2024 года № 161
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тумабулакского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 40118 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8353 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31765 тысяч тенге;
2) затраты – 42555,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2708,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2708,5 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 2708,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 23.04.2024 № 193 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства.
плата за пользование земельными участками
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной
собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 - 2026 годы" с 1 января 2024 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. Учесть в бюджете Тумабулакского сельского округа на 2024 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 2 825 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Тумабулакского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 15 918 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете Тумабулакского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 22 тысяч тенге.
Рапределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Тумабулакского сельского округа.

2024–2026 жылдарға арналған Тұмабұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 161 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6- бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Тұмабұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 40118 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8353 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31765 мың теңге;
2) шығындар – 42555,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2708,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2708,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2708,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 23.04.2024 № 193 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9 - бабына сәйкес, 2024 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған Тұмабұлақ ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 2 825 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Тұмабұлақ ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 15 918 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған Тұмабұлақ ауылдық округінің бюджетіне республикалық бюджеттен 22 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Тұмабұлақ ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.