О внесении изменений в решение Алгинского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 100 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 17 декабря 2024 года № 233. Прекращено действие в связи с истечением срока
Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 100 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 9 817 358,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 137 310 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 108 757 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 828 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 560 463,4 тысяч тенге;
2) затраты – 10 891 545,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 217 067 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 416 522 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 199 455 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36 718 тенге:
приобретение финансовых активов - 36 718 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 327 972,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
1 327 972,5 тенге:
поступление займов – 954 621 тысяч тенге;
погашение займов – 199 462,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 572 814,2 тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 100 "2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 233 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алға аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 100 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 817 358,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 137 310 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 108 757 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10 828 мың теңге;
трансферттер түсімі - 5 560 463,4 мың теңге;
2) шығындар – 10 891 545,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 217 067 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 416 522 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 199 455 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 36 718 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 36 718 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 327 972,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 327 972,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 954 621 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 199 462,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 572 814,2 теңге.";
көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

23 093,5
006
Оказание жилищной помощи
2 937
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
180 978
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30 888
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
54 676
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
356 129
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
104 312
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104 312
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 110
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
900
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
13 713
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 089
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 262 314,4
1
Жилищное хозяйство
1 654 259,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
206 394,3
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
658
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
155 261
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
4 193,3
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
46 282
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 447 865
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5 822
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
903 944
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
538 099
2
Коммунальное хозяйство
549 955,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
514 700,1
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов

23 093,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 937
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
180 978
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
30 888
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
54 676
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
356 129
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
104 312
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104 312
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 110
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
13 713
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52 089
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 262 314,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 654 259,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
206 394,3
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
658
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
155 261
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
4 193,3
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
46 282
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 447 865
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
5 822
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
903 944
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
538 099
2
Коммуналдық шаруашылық
549 955,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
514 700,1
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету

55 674
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
28 180
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
27 494
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
96 178,4
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
96 178,4
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
29 067,4
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29 067,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 300
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
2 300
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
64 811
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
64 811
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46 008
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46 008
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
46 008
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
43 806
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 202
12
Транспорт и коммуникации
2 777 561,3
1
Автомобильный транспорт
2 777 561,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 777 561,3
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 579 758,8
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
85 152
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 659
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 110 991,5
13
Прочие
280 294,9
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
891,3
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)

55 674
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 180
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
27 494
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
96 178,4
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
96 178,4
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
29 067,4
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29 067,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 300
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
2 300
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
64 811
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 811
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46 008
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46 008
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
46 008
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43 806
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 202
12
Көлік және коммуникация
2 777 561,3
1
Автомобиль көлігі
2 777 561,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 777 561,3
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 579 758,8
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
85 152
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 659
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 110 991,5
13
Басқалар
280 294,9
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
891,3
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі