О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 85 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 10 июня 2024 года № 136
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 85 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191234) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 856 213,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –928 735 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 890 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –2 625 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 913 963,5 тысячи тенге;
2) затраты –6 022 482,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–169 328 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –195 440 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 112 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 335 396,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 1 335 396,7 тысяч тенге;
поступление займов – 195440 тысяч тенге;
погашение займов – 26 112 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 166 268,7 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
59 366 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
22 289 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
364 476 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
147 609 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
323 648 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
25 430 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
6 736 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
29 568 тысяч тенге -на строительство линий связи;

Аудандық мәслихаттың 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 85 "2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2024 жылғы 10 маусымдағы № 136 шешімі
ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191234 болып тіркелген) № 85 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 856 213,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 928 735 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 890 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 625 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 913 963,5 мың теңге;
2) шығындар – 6 022 482,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –169 328 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 195440 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 112 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)_бюджет тапшылығы (профициті) – -1 335 396,7 мың теңге;
6)_бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 335 396,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 195440 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 112 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 166 268,7 мың теңге.".
8- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 59 366 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 22 289 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 364 476 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 147 609 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 323 648 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 25 430 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 6 736 мың теңге;
байланыс желілерінің құрылысына - 29 568 мың теңге;

3 920 тысяч тенге - на развитие объектов сельского хозяйства;
9 746 тысяч тенге - на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района;
131 435,6 тысяч тенге -на социальную помощь для нуждающихся граждан при наступлении трудной жизненной ситуации;
86 145 тысяч тенге – на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
130 609 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;
15 552 тысячи тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
11 760 тысяч тенге – на на капитальные расходы государственных органов;
19 850 тысяч тенге -на организацию водоснабжения населенных пунктов;
2 187,4 тысяч тенге - на проведение экспертизы качества работ и материалов при среднем ремонте автомобильных дорог;
1 446,2 тысяч тенге - на установку дорожных знаков.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:

ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға - 3 920 мың теңге;
ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға - 9 746 мың теңге;
өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке- 131 435,6 мың теңге;
аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға – 86 145 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.";
10- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
елді мекендерді абаттандыруға –130 609 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға – 15 552 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығындарына – 11760 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 19850 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуде жұмыстары мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуге– 2187,4 мың теңге;
жол белгілерін орнатуға –1446,2 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:

"10-1. Учесть в районном бюджете поступление займов для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа на 2024 год за счет выпуска государственных ценных бумаг 134 522 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Иргизского района на 2024 год в сумме 279 365 тысяч тенге.".

"10-1. Аудандықбюджеттемемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен 2024 жылға жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрған үйді сатып алуға 134 522 мың теңге қарыздар түсімікөзделсін.
Аталған қарыздар түсімінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.";
11- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға арналған Ырғыз ауданының жергілікті атқарушы органының резерві сомасы 279 365 мың теңге болып бекітілсін.".

167 348,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
59 815
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 086
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 086
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 213
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
292
021
Капитальные расходы государственного органа
960
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 266
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 355
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
931 760,3
1
Жилищное хозяйство
732 143
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
732 143
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
41 907
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
651 076
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
39 160
2
Коммунальное хозяйство
192 482,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
192 482,3
013
Развитие коммунального хозяйства
26 624,4
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
112883,9
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
27 544
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
25 430
3
Благоустройство населенных пунктов
7 135
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 135
025
Освещение улиц в населенных пунктах
7 135
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
532 592,4
1
Деятельность в области культуры
206 263
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
206 263
003
Поддержка культурно-досуговой работы

167 348,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
59 815
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 086
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 086
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 213
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
292
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
960
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 266
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 355
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
931 760,3
1
Тұрғын үй шаруалышығы
732 143
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
732 143
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
41 907
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
651 076
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
39 160
2
Коммуналдық шаруашылық
192 482,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
192 482,3
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
26 624,4
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
112 883,9
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
27 544
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
25 430
3
Елді- мекендерді көркейту
7 135
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 135
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
7 135
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
532 592,4
1
Мәдениет саласындағы қызмет
206 263
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
206 263
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

206 263
2
Cпорт
11 367
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11 367
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 667
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 700
3
Информационное пространство
193 584,4
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 658
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 658
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
152 358,4
006
Функционирование районных (городских) библиотек
151 822,4
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
536
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29 568
075
Строительство сетей связи
29 568
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
121 378
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
82 898
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
20 940
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
44 220
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 738
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 480
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
24 780
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 700
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
50 226,3
1
Сельское хозяйство
5 043,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 043,3
010
Развитие сельского хозяйства
5 043,3
6
Земельные отношения
31 520
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31 520
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 120
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел

206 263
2
Спорт
11 367
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11 367
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 667
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 700
3
Ақпараттық кеңiстiк
193 584,4
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 658
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 658
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
152 358,4
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
151 822,4
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
536
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29 568
075
Байланыс желілерін салу
29 568
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
121 378
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
82 898
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 940
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
44 220
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17 738
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 480
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 780
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 700
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
50 226,3
1
Ауыл шаруашылығы
5 043,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 043,3
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
5 043,3
6
Жер қатынастары
31 520
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31 520
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 120
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру