О внесении изменений в решение районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 85 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 13 декабря 2024 года № 175
Иргизский районный мәслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 85 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 904 081 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 903 439,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 877 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 625 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 987 139,9 тысяч тенге;
2) затраты – 6 070 349,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 149 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 58 261 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 112 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 198 417,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 198 417,7 тысяч тенге;
поступление займов – 58 261 тысяча тенге;
погашение займов – 26 112 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 166 268,7 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета и Национального Фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
5 500 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2 804 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
503 467 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
267 726 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
812 822 тысячи тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:

Аудандық мәслихаттың 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 85 "2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 175 шешімі
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың "2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 85 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 904 081 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 903 439,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 877 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 625 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 987 139,9 мың теңге;
2) шығындар – 6 070 349,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32 149 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 58 261 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 112 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 198 417,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 198 417,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 58 261 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 112 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 166 268,7 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 5 500 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 2 804 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 503 467 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 267 726 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 812 822 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады..";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:

18 288 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
28 732 тысячи тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
320 019 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
133 186 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
323 648 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
22 887 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
исключить;
26 612 тысячи тенге -на строительство линий связи;
33 556 тысяч тенге - на развитие объектов сельского хозяйства;
9 455 тысяч тенге - на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района;
37 429,6 тысяч тенге -на социальную помощь для нуждающихся граждан при наступлении трудной жизненной ситуации;
84 285,4 тысяч тенге – на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 11 изложить в новой редакции:

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 18 288 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 28 732 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 320 019 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 133 186 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 323 648 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 22 887 мың теңге;
байланыс желілерінің құрылысына – 26 612 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға – 33 556 мың теңге;
ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға - 9 455 мың теңге;
өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке - 37 429,6 мың теңге;
аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға – 84 285,4 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

84 192,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
58 593
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
43 626,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43 626,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 627,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
292
021
Капитальные расходы государственного органа
957,6
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 838,8
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 910,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
879 708,2
1
Жилищное хозяйство
677 670,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
677 670,7
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
41 017,7
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
636 653
2
Коммунальное хозяйство
195 433,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
195 433,5
013
Развитие коммунального хозяйства
26 013,2
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
119 893,9
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
26 639,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
22 887
3
Благоустройство населенных пунктов
6 604
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 604
025
Освещение улиц в населенных пунктах
6604
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
537 357,7
1
Деятельность в области культуры
206 263
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
206 263
003
Поддержка культурно-досуговой работы
206 263
2
Cпорт
11 058,8
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

84 192,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
58 593
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
43 626,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43 626,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 627,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
292
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
957,6
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 838,8
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 910,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
879 708,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
677 670,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
677 670,7
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
41 017,7
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
636 653
2
Коммуналдық шаруашылық
195 433,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
195 433,5
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
26 013,2
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
119 893,9
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
26 639,4
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
22 887
3
Елді- мекендерді көркейту
6 604
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 604
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
6 604
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
537 357,7
1
Мәдениет саласындағы қызмет
206 263
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
206 263
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
206 263
2
Спорт
11 058,8
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

11 058,8
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 654,5
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 404,3
3
Информационное пространство
190 397,4
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 658
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 658
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
152 127,4
006
Функционирование районных (городских) библиотек
151 822,4
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
305
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 612
075
Строительство сетей связи
26 612
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
129 638,5
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
84 158,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
21 498,6
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
44 893,1
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 766,8
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
45 480
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
24 780
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
55 531,8
1
Сельское хозяйство
3 150
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 150
010
Развитие сельского хозяйства
3 150
6
Земельные отношения
31 520
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31 520
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 964,3
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел

11 058,8
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 654,5
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 404,3
3
Ақпараттық кеңiстiк
190 397,4
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 658
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 658
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
152 127,4
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
151 822,4
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
305
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 612
075
Байланыс желілерін салу
26 612
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
129 638,5
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
84 158,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 498,6
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
44 893,1
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17 766,8
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
45 480
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 780
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
55 531,8
1
Ауыл шаруашылығы
3 150
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 150
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 150
6
Жер қатынастары
31 520
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31 520
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 964,3
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру