Об утверждении бюджета Енбекского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2024 года № 327
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан с статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Енбекского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 270 681 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 120 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 352 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 253 209 тысяч тенге;
2) затраты – 270 681 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Принять к сведению в руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932 тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Еңбек ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 327 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Еңбек ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 270 681 мың теңге:
салықтық түсімдер – 15 120 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 352 мың теңге;
трансферттер түсімі – 253 209 мың теңге;
2) шығындар – 270 681 мың теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленген еске және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 62 771 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 932 теңге;

4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –46 228 тенге.
3. Учесть на 2025 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджете Енбекского сельского округа в сумме 58 656 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Мугалжарского
районного маслихата
Ермагамбетов К.
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата от 30 декабря 2024
года № 327
Бюджет Енбекского сельского округа на 2025 год
категория
сумма (тысяч тенге)
класс
подкласс
наименование

4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.
3. 2024 жылға арналған Еңбек ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 58 656 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының төрағасы
К. Ермағамбетов
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы 30
желтоқсандағы № 327 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Еңбек ауылдық округ бюджеті
санаты
сомасы (мың теңге)
сыныбы
кіші сыныбы
атауы