О внесении изменений в решение Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 11 ноября 2024 года № 240. Прекращено действие в связи с истечением срока
Темирский районный маслихата РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 975 883,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 694 808 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 392 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 229 183,9 тысяч тенге;
2) затраты – 10 770 465,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 83 533 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 193 741 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 110 208 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -878 115 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 878 115 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 193 741 тысяч тенге;
погашение займов – 110 208 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 794 582 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном и областном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам города и сельских округов:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) на капитальные расходы государственного органа
3) на освещение улиц в населенных пунктах;
4) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
5) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
6) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
7) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городе районного значения, селах, поселках, сельских округах;
8) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог в городе районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 11 қарашадағы № 240 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 975 883,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 694 808 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 392 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 229 183,9 мың теңге;
2) шығындар – 10 770 465,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 83 533 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 193 741 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 110 208 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 878 115 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 878 115 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 193 741 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 110 208 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 794 582 мың теңге.";
8 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық және облыстық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
3) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
4) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
5) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
6) өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
7) аудандық маңызы бар қалада, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
8) аудандық маңызы бар қалада, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялауға.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.";
10 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) на развитие объектов спорта;
5) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
6) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
7) на развитие газотранспортной системы;
8) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
9) на развитие объектов сельского хозяйства;
10) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
11) на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района;
12) на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 150 703,5 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению
Темирского районного

"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) спорт объектілерін дамытуға;
5) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
6) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
7) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
9) ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға;
10) елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыруға;
11) ауданның коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға;
12) аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
11 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 150 703,5 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының

424705
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37461
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
163851
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33199
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
189694
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
84308
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
84308
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50074
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1847
021
Капитальные расходы государственного органа
888
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
31499
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
737023,6
1
Жилищное хозяйство
159337,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14319
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
9254
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
5065
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19860
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
19860
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
125158,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
72945,9
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
52213
2
Коммунальное хозяйство
281238,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
281238,7
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
127450,7
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

424705
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37461
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
163851
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
33199
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
189694
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
84308
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
84308
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50074
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1847
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
888
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
31499
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
737023,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
159337,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14319
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
9254
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
5065
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19860
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
19860
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
125158,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
72945,9
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
52213
2
Коммуналдық шаруашылық
281238,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
281238,7
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
127450,7
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық мешігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру