О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2023 года № 104 "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2024-2026 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 14 мая 2024 года № 139
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 104 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уилского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 201 014 тысяч тенге:
налоговые поступления – 29 896 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 651 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 170 467 тысяч тенге;
2) затраты – 205 046,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 032,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 032,2 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 4 032,2 тысяч тенге.".
Пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 80 870 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 019 тысяч тенге;
неналоговое поступления – 15 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 836 тысяч тенге;
2) затраты – 82 165,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 295,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 295,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1 295,3 тысяч тенге.".
Пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 494 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 770 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 287 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 67 437 тысяч тенге;
2) затраты – 69 759,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104 "2024-2026 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 14 мамырдағы № 139 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 201 014 мың теңге:
салықтық түсімдер – 29 896 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 651 мың теңге;
трансферттер түсімі – 170 467 мың теңге;
2) шығындар – 205 046,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 032,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 032,2 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 032,2 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 80 870 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 019 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 мың теңге;
трансферттер түсімі – 76 836 мың теңге;
2) шығындар – 82 165,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 295,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 295,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 295,3 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024-2026 жылдарға арналған Қараой ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 69 494 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 770 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 287 мың теңге;
трансферттер түсімі – 67 437 мың теңге;
2) шығындар – 69 759,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -265,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 265,6 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 265,6 тысяч тенге.".
Пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Коптогайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 90 606,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 914 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 808 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 85 884,8 тысяч тенге;
2) затраты – 91 207,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -600,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 600,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 600,9 тысяч тенге.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Сарбийского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 826 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 798 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 436 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 592 тысяч тенге;
2) затраты – 51 060,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 234,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 234,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1 234,3 тысяч тенге.".
Пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Кайындинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 141 785 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 555 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 140 030 тысяч тенге;
2) затраты – 142 249,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -464,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 464,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 464,8 тысяч тенге.".
Пункт 13 изложить в новой редакции:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -265,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 265,6 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 265,6 мың теңге.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024-2026 жылдарға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 90 606,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 914 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 808 мың теңге;
трансферттер түсімі – 85 884,8 мың теңге;
2) шығындар – 91 207,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -600,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 600,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 600,9 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024-2026 жылдарға арналған Сарбие ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 49 826 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 798 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 436 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 592 мың теңге;
2) шығындар – 51 060,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 234,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 234,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 234,3 мың теңге.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024-2026 жылдарға арналған Кайынды ауылдық округ бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 141 785 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 555 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 140 030 мың теңге;
2) шығындар – 142 249,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -464,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 464,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 464,8 мың теңге.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"13. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 98 193 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 672 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 693 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 93 828 тысяч тенге;
2) затраты – 98 779,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -586,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 586,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 586,7 тысяч тенге.".
Пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Учесть в бюджетах сельских округов на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 10 472,8 тысяч тенге, в том числе:
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 2 000 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 5 907,8 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 2 565 тысяч тенге.
2) на освещение улиц в населенных пунктах – 59 639 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 29 016 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 2 320 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 3 164 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 14 245 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 779 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 3 315 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 4 800 тысяч тенге.
3) на обеспечение санитарии населенных пунктов – 8 660 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 1 800 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 800 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 1 700 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 1 010 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 750 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 1 200 тысяч тенге.
4) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 213 468 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 61 899 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 27 284 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 28 622 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 21 281 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 4 416 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 20 306 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 49 660 тысяч тенге.
5) на капитальные расходы государственного органа – 2 084 тысяч тенге, в том числе:

"13. 2024-2026 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 98 193 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 672 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 693 мың теңге;
трансферттер түсімі – 93 828 мың теңге;
2) шығындар – 98 779,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -586,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 586,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 586,7 мың теңге.".
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2024 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 10 472,8 мың теңге, оның ішінде:
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 5 907,8 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 2 565 мың теңге.
2) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 59 639 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 29 016 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 320 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 3 164 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 14 245 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 779 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 3 315 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 4 800 мың теңге.
3) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 8 660 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 1 800 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 1 400 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 1 700 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 1 010 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 750 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 1 200 мың теңге.
4) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 213 468 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 61 899 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 27 284 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 28 622 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 21 281 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 4 416 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 20 306 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 49 660 мың теңге.
5) мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 2 084 мың теңге, оның ішінде:

Уилскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 258 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 326 тысяч тенге.
6) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 26 737 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 6 237 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 10 500 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 5 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 5 000 тысяч тенге.
7) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 75 486 тысяч тенге, в том числе:

Ойыл ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 258 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 326 мың теңге.
6) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 26 737 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 6 237 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 10 500 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 5 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 5 000 мың теңге.
7) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 75 486 мың теңге, оның ішінде: