О внесении изменений и дополнений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2023 года № 92 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13 июня 2024 года № 150
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 92 следующие изменения и дополнение:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 401 909,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 870 656 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 310 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 90 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 502 853,3 тысяч тенге;
2) затраты – 6 072 388,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 139 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 688 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 549 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -681 617,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 681 617,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 216 105 тысяч тенге;
погашение займов – 40 549 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 506 061,8 тенге.".
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов:
164 417 тысяч тенге – для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 63 898 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 615 300 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
3) 12 983 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 10 изложить в новой редакции:

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 92 "2024-2026 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 маусымдағы № 150 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 92 шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 401 909,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 870 656 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 310 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 90 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 502 853,3 мың теңге;
2) шығындар – 6 072 388,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 139 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 688 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 549 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -681 617,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 681 617,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 216 105 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40 549 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 506 061,8 теңге.".
келесі мазмұндағы 6-1 тармағымен толықтырылсын:
"6-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен түсетіні ескерілсін:
жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алуға – 164 417 мың теңге.
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 63 898 мың теңге;
2) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 615 300 мың теңге;
3) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 12 983 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 125 613 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 60 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 14 601 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
4) 25 731 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) 12 259 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
6) 149 157 тысяч тенге – на социальную помощь для нуждающихся граждан при наступлении трудной жизненной ситуации;
7) 53 293 тысяч тенге – на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 10 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 282 235,6 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 125 613 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 60 000 мың теңге;
3) кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 14 601 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 25 731 мың теңге;
5) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 12 259 мың теңге;
6) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке – 149 157 мың теңге;
7) аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға – 53 293 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 282 235,6 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

214 345
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 710
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
78 925
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 617
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 617
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 535
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
951
021
Капитальные расходы государственного органа
9 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 126
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21 005
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
444 065
1
Жилищное хозяйство
355 977
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
355 977
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
98 020
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
800
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
52 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 580
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
203 577
2
Коммунальное хозяйство
88 088
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
88 088
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
16 070
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
8 120
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
63 898
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
416 508
1
Деятельность в области культуры
149 796
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
149 796
009
Поддержка культурно-досуговой работы
149 796
2
Спорт
12 855
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)

214 345
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23 710
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
78 925
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
69 617
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 617
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 535
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
951
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 126
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21 005
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
444 065
1
Тұрғын үй шаруашылығы
355 977
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
355 977
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
98 020
008
Мемлекеттік тұрғын үйқорын сақтауды ұйымдастыру
800
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
52 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 580
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
203 577
2
Коммуналдық шаруашылық
88 088
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушыларкөлігі және автомобиль жолдары бөлімі
88 088
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
16 070
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
8 120
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
63 898
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
416 508
1
Мәдениет саласындағы қызмет
149 796
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
149 796
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
149 796
2
Спорт
12 855
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі