О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2023 года № 92 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2024 года № 199
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 92 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 644 659,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 872 807 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 318 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 931 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 745 603,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4 886 091,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 525 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70 074 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 549 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 270 956,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 1 270 956,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 805 444 тысяч тенге;
погашение займов – 40 549 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 506 061,8 тысяч тенге.".
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 17 100 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) 1 637 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 121 226 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 29 488 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 6 048 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
4) 30 786 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 92 "2024-2026 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 199 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 92 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 644 659,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 872 807 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 318 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 2 931 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 745 603,6 мың теңге;
2) шығындар – 4 886 091,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 525 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70 074 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 549 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 270 956,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 270 956,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 805 444 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40 549 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 506 061,8 мың теңге.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 17 100 мың теңге;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 637 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 121 226 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 29 488 мың теңге;
3) кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 6 048 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 30 786 мың теңге;

5) 8 548 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
6) 138 789 тысяч тенге – на социальную помощь для нуждающихся граждан при наступлении трудной жизненной ситуации;
7) 49 569,3 тысяч тенге – на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 385 055,6 тысяч тенге.".
2. Признать утратившим силу пункта 7 решения Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 92.
3. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

5) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 8 548 мың теңге;
6) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке – 138 789 мың теңге;
7) аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға – 49 569,3 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 385 055,6 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 92 шешімінің 7-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

117 603,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
117 603,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
16 367
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
101 236,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
432 631
1
Социальное обеспечение
42 126
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 126
005
Государственная адресная социальная помощь
42 126
2
Социальная помощь
326 358
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326 358
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 389
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
201 282
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
24 710
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
76 977
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64 147
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 147
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 245
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
678
021
Капитальные расходы государственного органа
7 290
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 577
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16 357
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
875 972
1
Жилищное хозяйство
797 740
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
797 740
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

117 603,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
117 603,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
16 367
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
101 236,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
432 631
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
42 126
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 126
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42 126
2
Әлеуметтiк көмек
326 358
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326 358
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 389
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
201 282
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
24 710
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
76 977
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
64 147
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64 147
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 245
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
678
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 290
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 577
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16 357
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
875 972
1
Тұрғын үй шаруашылығы
797 740
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
797 740
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау