Об утверждении Уилского районного бюджета на 2025-2027 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2024 года № 200
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 623 363 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 895 483 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 345 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 706 442 тысяч тенге;
2) затраты – 3 623 363 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21 634 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 278 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21 634 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 21 634 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 62 912 тысяч тенге;
погашение займов – 41 278 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
3) социальный налог;
4) налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
5) единый земельный налог;
6) бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, газохол, бензахол, нефрас, смеси легких углеводородов и экологическое топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
7) Плата за пользование земельными участками
8) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
9) регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
10) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
11) государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
12) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;

2025-2027 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 200 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 623 363 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 895 483 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 345 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 93 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 706 442 мың теңге;
2) шығындар – 3 623 363 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 21 634 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 278 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21 634 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 634 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 62 912 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 278 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
3) әлеуметтік салық;
4) заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
5) бірыңғай жер салығы;
6) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынына, газохолға, бензанолға, нефрасқа, жеңіл көмірсутектер қоспаларына және экологиялық отынға акциздер;
7) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
8) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
9) жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
10) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
11) жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
12) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;

13) вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
14) вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
15) поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
16) штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам;
17) возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
18) другие неналоговые поступления в местный бюджет;
19) поступления от продажи земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1 771 506 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 360 221 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 91 894 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 43 748 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 38 451 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 55 475 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 42 723 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 36 776 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 51 154 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
1) 62 912 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) 100 000 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:

13) жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
14) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аппараттарына аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
15) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер;
16) мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
17) бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы;
18) жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
19) жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес, белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 1 771 506 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 360 221 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 91 894 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 43 748 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 38 451 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округке – 55 475 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 42 723 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 36 776 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 51 154 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 62 912 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 100 000 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:

1) 16 746 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
2) 1 637 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
3) 25 178 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
4) 109 976 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
9. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 616 769 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
2) 49 953 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
10. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 60 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) 15 356 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
3) 26 633 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
4) 12 688 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
11. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 2 487 тысяч тенге на компенсацию потерь республиканского бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

1) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 16 746 мың теңге;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 637 мың теңге;
3) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 25 178 мың теңге;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 109 976 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 616 769 мың теңге;
2) кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 49 953 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 60 000 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 15 356 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 26 633 мың теңге;
4) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 12 688 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
11. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен республикалық бюджеттің ысырабын өтеуге 2 487 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

12. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 74 668 тысяч тенге на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 20 070 тысяч тенге.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уилского
районного маслихата
С. Г. Займолдин
Приложение 1 к решению
Уилского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 200
Уилский районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

12. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге 74 668 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 20 070 мың теңге сомасында бекітілсін.
14. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Ғ. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 200 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Ойыл аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Атауы
І. Кірістер

75 602
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
60 029
015
Капитальные расходы государственного органа
15 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
573
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
551 229
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
49 213
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
76 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
426 016
02
Оборона
127 978
1
Военные нужды
22 970
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 970
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22 970
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
105 008
122
Аппарат акима района (города областного значения)
105 008
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
34 220
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
70 788
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
510 289
1
Социальное обеспечение
227 832
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
227 832
005
Государственная адресная социальная помощь
227 832
2
Социальная помощь
200 109
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
200 109
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 541
006
Оказание жилищной помощи
364
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73 281
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
22 884
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

75 602
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 029
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
573
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
551 229
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 213
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
76 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
426 016
02
Қорғаныс
127 978
1
Әскери мұқтаждар
22 970
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 970
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22 970
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
105 008
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
105 008
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
34 220
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
70 788
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
510 289
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
227 832
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
227 832
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
227 832
2
Әлеуметтiк көмек
200 109
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200 109
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 541
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
364
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73 281
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
22 884
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

11 359
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 359
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
88 979
122
Аппарат акима района (города областного значения)
88 979
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
17 677
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
71 302
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
260 303
1
Социальное обеспечение
44 625
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 625
005
Государственная адресная социальная помощь
44 625
2
Социальная помощь
163 592
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163 592
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27 869
006
Оказание жилищной помощи
383
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
76 945
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 052
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
35 343
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52 086
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 086
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 955
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 685
021
Капитальные расходы государственного органа
2 005
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 706
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 735
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
365 480
1
Жилищное хозяйство
338 602
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

11 359
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 359
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
88 979
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
88 979
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
17 677
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
71 302
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
260 303
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
44 625
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 625
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44 625
2
Әлеуметтiк көмек
163 592
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163 592
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27 869
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
383
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
76 945
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23 052
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
35 343
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
52 086
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 086
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 955
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 685
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 005
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 706
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты ораластыру
9 735
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
365 480
1
Тұрғын үй шаруашылығы
338 602
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі