О внесении изменений в решение Шалкарского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 159 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 1 марта 2024 года № 197
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 159 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2024-2026 годы" следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5547950,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 4282991,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 7941,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1257018,7 тысяч тенге;
2) затраты - 6283319,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -67676,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 7384,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 75060,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -667692,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 667692,7 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 7384,0 тысяч тенге;
погашение долга – 75060,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 735368,7 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в районном бюджете текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов на 2024 год в сумме 1303636,5 тысяч тенге, согласно приложения 4.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 1 марта 2024 года
№ 197
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 26 декабря 2023
года № 159
Шалкарский районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 159 "2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 1 наурыздағы № 197 шешімі
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 159 "2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5547950,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4282991,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7941,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1257018,7 мың теңге;
2) шығындар – 6283319,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – -67676,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7384,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75060,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -667692,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 667692,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 7384,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75060,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 735368,7 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2024 жылға аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 1303636,5 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Бигеев.
Шалқар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
1 наурыздағы № 197 шешіміне
1-қосымша
Шалқар аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 159
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Шалқар аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I.Кірістер

50138,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
49138,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1000,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
847978,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
60814,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
59990,2
007
Капитальные расходы государственного органа
824,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
787163,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
36326,7
013
Капитальные расходы государственного органа
1500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
749337,1
02
Оборона
127094,0
1
Военные нужды
15074,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15074,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15074,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
112020,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
112020,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
110020,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
741328,9
1
Социальное обеспечение
64717,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64717,0
005
Государственная адресная социальная помощь
64717,0
2
Социальная помощь
541618,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
541618,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21820,0
006
Оказание жилищной помощи
4000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
119590,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
151685,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специтальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

50138,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49138,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
847978,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
60814,2
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту смаласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59990,2
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
824,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
787163,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36326,7
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
749337,1
02
Қорғаныс
127094,0
1
Әскери мұқтаждар
15074,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15074,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15074,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
112020,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
112020,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
110020,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
741328,9
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
64717,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64717,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
64717,0
2
Әлеуметтік көмек
541618,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
541618,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21820,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
119590,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
151685,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету