О внесении изменений и дополнения в решение Шалкарского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 159 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 31 октября 2024 года № 323. Прекращено действие в связи с истечением срока
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 159 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2024-2026 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7838080,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 4409597,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 32373,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3396109,9 тысяч тенге;
2) затраты - 9081645,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -75060,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 75060,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1168504,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1168504,7 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашение долга – 75060,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 735368,7 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в районном бюджете текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов на 2024 год в сумме 1125353,5 тысяч тенге, согласно приложения 4.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Предусмотреть на 2024 год бюджетные изъятия из бюджетов города районного значения и сельских округов в районный бюджет согласно приложению 6 в сумме 74544,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2 к настоящему решению;
указанное решение дополнить приложением 6 согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
Ж. Шамбалаев.
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 31 октября
2024 года № 323
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 26 декабря
2023 года № 159
Шалкарский районный бюджет на 2024 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 159 "2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 31 қазандағы № 323 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 159 "2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7838080,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4409597,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32373,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3396109,9 мың теңге;
2) шығындар – 9081645,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – -75060,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75060,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1168504,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1168504,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 75060,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 735368,7 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2024 жылға аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 1125353,5 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
мынадай мазмұндағы 6-1 тармағымен толықтырылсын:
"6-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке аудандық маңызы бар қаланың және ауылдық округ бюджеттерінен 74544,2 мың теңге сомасында алып қоюлар 6 қосымшаға сәйкес көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес 6 қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Шамбалаев.
Шалқар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
31 қазандағы № 323 шешіміне
1-қосымша
Шалқар аудандық
Мәслихатының 2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 159
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Шалқар аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I.Кірістер

211510,0
03
Общественный порядок, безопасность, юридическая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
3362,8
9
Прочие услуги в сфере общественного порядка и безопасности
3362,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3362,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3362,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
742779,7
1
Социальное обеспечение
35217,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35217,0
005
Государственная адресная социальная помощь
35217,0
2
Социальная помощь
579824,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
579824,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22004,3
006
Оказание жилищной помощи
2500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
118090,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
146685,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
290545,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
127738,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127738,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61087,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
296,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1110,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
21179,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8539,2
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
29022,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6505,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

211510,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпісіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
3362,8
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3362,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3362,8
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
3362,8
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
742779,7
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
35217,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35217,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
35217,0
2
Әлеуметтік көмек
579824,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
579824,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22004,3
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
118090,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
146685,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық жәнетифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен,арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
290545,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
127738,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127738,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61087,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
296,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1110,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
21179,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8539,2
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
29022,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6505,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық