О бюджете города Қонаев на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Қонаев Алматинской области от 27 декабря 2024 года № 37-134
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Қонаев РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Қонаев на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы 35 227 441 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 23 169 802 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям 1 057 920 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 1 370 813 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 9 628 906 тысяч тенге;
2)затраты 34 024 330 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование 69 053 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 78 640 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 9 587 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-) 1 134 058 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 134 058 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 78 640 тысяч тенге;

Қонаев қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 37-134 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қонаев қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қонаев қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 35 227 441 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 23 169 802 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 057 920 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 370 813 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 628 906 мың теңге;
2)шығындар 34 024 330 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 69 053 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 78 640 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 9 587 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 134 058 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 134 058 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 78 640 мың теңге;

погашение займов 1 212 698 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить резерв акимата города Қонаев на 2025 год в сумме 305 773 тысячи тенге.
3. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету сельского округа, в том числе на:
благоустройство, освещение улиц, ремонт дорог населенных пунктов;
обеспечение деятельности акима сельского округа.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Қонаев.

қарыздарды өтеу 1 212 698 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Қонаев қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 305 773 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округтің бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді көркейтуге, көшелерді жарықтандыруға, жолдарды жөндеуге;
ауылдық округ әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтің бюджетіне бөлу Қонаев қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

225 500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
225 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 156 664
1
Социальное обеспечение
209 804
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
209 804
005
Государственная адресная социальная помощь
209 804
2
Социальная помощь
629 872
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
565 000
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 847
006
Оказание жилищной помощи
3 506
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
188 555
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 058
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75 685
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
284 349
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64 872
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
64 872
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
316 988
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
136 988
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 662
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 523
021
Капитальные расходы государственного органа
18 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
56 867
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 936
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
180 000

225 500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
225 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 156 664
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
209 804
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
209 804
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
209 804
2
Әлеуметтiк көмек
629 872
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
565 000
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 847
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 506
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
188 555
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 058
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75 685
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
284 349
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64 872
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
64 872
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
316 988
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
136 988
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 662
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 523
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
56 867
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 936
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
180 000