О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 05 января 2024 года № 13-61 "О бюджетах сельских округов Жамбылского районана 2024-2026 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 1 ноября 2024 года № 24-121
Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2024-2026 годы" от 05 января 2024 года №13-61 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192538) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 48 567 тысяч тенге:
налоговые поступления 13 636 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 34 931 тысячи тенге;
2) затраты 48 624 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 57 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 57 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 57 тысяча тенге.
2. Утвердить бюджет Аккайнарского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 49 757 тысяч тенге:
налоговые поступления 19 512 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 30 245 тысячи тенге;
2) затраты 50 333 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 576 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 576 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 576 тысяча тенге
3.Утвердить бюджет Аксенгирского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решениюсоответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 05 қаңтардағы № 13-61 "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 1 қарашадағы № 24-121 шешімі
Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. Жамбыл аудандық мәслихатының "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 05 қаңтардағы № 13-61 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192538 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Айдарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 48 567 мың теңге:
салықтық түсiмдер 13 636 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 34 931 мың теңге;
2) шығындар 48 624мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 57 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 57 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 57 мың теңге.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Аққайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 49 757 мың теңге:
салықтық түсiмдер 19 512 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 30 245 мың теңге;
2) шығындар 50 333 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 576 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 576 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 576 мың теңге.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Ақсеңгір ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы 67 980 тысяч тенге:
налоговые поступления 27 521 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 40 459 тысячи тенге;
2) затраты 71 621 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)3 641 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета3 641 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 641 тысяча тенге.
4. Утвердить бюджет Актерекского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 62 135 тысяч тенге:
налоговые поступления 29 622 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 32 513 тысячи тенге;
2) затраты 65 143 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)3 008 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 008 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 008 тысяча тенге.
5. Утвердить бюджет Бериктасского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 50 501 тысяч тенге:
налоговые поступления 14 683 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 35 818 тысяч тенге;
2) затраты 52 487 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 986 тысячтенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1 986 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 986 тысяч тенге.

1) кiрiстер 67 980 мың теңге:
салықтық түсiмдер 27 521 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 40 459 мың теңге;
2) шығындар 71 621 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 641 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 3 641 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 641 мың теңге.
4. 2024-2026 жылдарға арналған Ақтерек ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10,11,12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 62 135 мың теңге:
салықтық түсiмдер 29 622 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 32 513 мың теңге;
2) шығындар 65 143мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 008 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
3 008 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 008 мың теңге.
5. 2024-2026 жылдарға арналған Беріктас ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 50 501 мың теңге:
салықтық түсiмдер 14 683 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 35 818 мың теңге;
2) шығындар 52 487 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 986 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 986 мыңтеңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 986 мың теңге.

используемые остатки бюджетных средств 22 507 тысяча тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70 к указанному решению изложить в новой редакции согласно 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24-к настоящему решению соответственно.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 22 507 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Амиргалиев
Приложение 1к решению Жамбылского районного маслихата от "01" ноября 2024 года № 24-121 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 05 января 2024 года № 13-61 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2024-2026 годы"
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от 05 января 2024 года № 13-61
Бюджет Айдарлинского сельского округа на 2024 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
I.Доходы

4. Осы шешiм 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихаттың төрағасы М. Амиргалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 01 қарашадағы "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 05 қаңтардағы № 13-61 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 24-121 шешіміне 1-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 05 қаңтардағы № 13-61 шешіміне1-қосымша
Айдарлы ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
I.Кірістер

7 420
048
Возврат неиспользованн ы х ( недоиспользованных) целевых трансфертов
1
051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
7 419
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
5
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
V. Дефицит (профицит) бюджета
-57
VI. Финансирование дефицита (использование профицита)
57
8
Используемые остатки бюджетных средств
57
01
Остатки бюджетных средств
57
1
Свободные остатки бюджетных средств
57
01
Свободные остатки бюджетных средств
57
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
16
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Жамбылского районного маслихата от "01" ноября 2024 года № 24-121 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 05 января 2024 года № 13-61 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2024-2026 годы"
Приложение 4 к решению Жамбылского районного маслихата от 05 января 2024 года № 13-61
Бюджет Аккайнарского сельского округа на 2024 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
І. Доходы

7 420
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1
051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
7 419
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
IV. Қаржы активтерінің операциялары бойынша сальдо
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-57
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
57
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
57
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
57
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
57
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
57
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
16
Қарыздарды өтеу
0
Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 01 қарашадағы "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 05 қаңтардағы № 13-61 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 24-121 шешіміне 2-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 05 қаңтардағы № 13-61 шешіміне 4-қосымша
Аққайнар ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
І. Кірістер