О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 18-49 "О бюджете Илийского района на 2024-2026 годы"
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 11 декабря 2024 года № 35-115
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Илийского районного маслихата "О бюджете Илийского района на 2024-2026 годы" от 29 декабря 2023 года № 18-49 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под под № 191730) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно пунктам 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 259 658 978 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 242 759 696 тысяч тенге;
неналоговые поступления 405 459 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 118 072 тысячи тенге;
поступления трансфертов 14 375 751 тысяча тенге;
2) затраты 261 731 581 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 158 458 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 237 964 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 79 506 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

Іле аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы №18-49 "Іле ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 35-115 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 109-бабына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Іле аудандық мәслихатының "Іле ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 29 желтоқсандағы №18-49 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191730 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-тармақтарына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 259 658 978 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 242 759 696 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 405 459 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 2 118 072 мың теңге;
трансферттер түсiмі 14 375 751 мың теңге;
2) шығындар 261 731 581 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 158 458 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 237 964 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 79 506 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 231 061 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 231 061 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 2 986 444 тысячи тенге;
погашение займов 1 900 305 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 144 922 тысячи тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с момента подписания.
Председатель Илийского районного маслихата М. Карибаев

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 231 061 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 2 231 061 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 986 444 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 900 305 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 144 922 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі.
Іле аудандық мәслихатының төрағасы М. Карибаев

1 862 048
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
100 294
006
Оказание жилищной помощи
2 575
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
251 067
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14 418
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
295 833
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 197 861
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
190 389
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
189 389
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
107 901
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 225
021
Капитальные расходы государственного органа
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
64 806
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 957
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 147 315
1
Жилищное хозяйство
7 183 229
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 387 183
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 387 183
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 679 451
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
303 561
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
112 400
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
5 263 490
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

1 862 048
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
100 294
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 575
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
251 067
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14 418
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
295 833
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 197 861
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
190 389
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
189 389
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 901
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 225
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
64 806
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 957
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 147 315
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 183 229
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1 387 183
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 387 183
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 679 451
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
303 561
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
112 400
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
5 263 490
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

36 455
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
71 479
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
71 179
014
Капитальные расходы государственного органа
300
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 485 084
1
Топливо и энергетика
1 485 084
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 485 084
009
Развитие теплоэнергетической системы
1 485 084
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
624 378
1
Сельское хозяйство
67 796
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
67 796
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
67 296
006
Капитальные расходы государственного органа
500
6
Земельные отношения
499 648
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
60 822
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
60 822
007
Капитальные расходы государственного органа
500
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
438 326
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
56 934
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 934
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
56 934
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
121 681
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
121 681
467
Отдел строительства района (города областного значения)
81 403
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
80 903
017
Капитальные расходы государственного органа
500
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

36 455
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
71 479
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 179
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 485 084
1
Отын және энергетика
1 485 084
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 485 084
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1 485 084
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
624 378
1
Ауыл шаруашылығы
67 796
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
67 796
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 296
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
6
Жер қатынастары
499 648
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
60 822
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 822
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
438 326
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
56 934
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
56 934
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
56 934
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
121 681
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
121 681
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
81 403
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 903
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі