О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2025-2027 годы
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2024 года № 38-128.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Боралдай 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 1 528 604 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 507 504 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 21 100 тысяч тенге;
2) затраты 1 530 575 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 971 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 971 тысяча тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств бюджета 1 971 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 18 .03.2025 № 42-142 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Ащыбулакского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 1 246 630 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 217 126 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 29 504 тысячи тенге;
2) затраты 1 250 933 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 303 тысячи тенге;
6)финансирование дефицита(использование профицита) бюджета 4 303 тысячи тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 303 тысячи тенге.

Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 38-128 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Іле аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Боралдай кентінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 528 604 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 507 504 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 21 100 мың теңге;
2) шығындар 1 530 575 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 971 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 971 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 971 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 18.03.2025 № 42-142 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Ащыбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 246 630 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 1 217 126 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 29 504 мың теңге;
2) шығындар 1 250 933 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 303 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 303 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 303 мың теңге.

Сноска. Пункт 2 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 18 .03.2025 № 42-142 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Байсеркенского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 2 019 690 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 019 690 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 0 тенге;
2) затраты 2 2 031 910 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 12 220 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 12 220 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 12 220 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 18 .03.2025 № 42-142 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет сельского округа Аскара Токпанова на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 604 792 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 604 792 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 0 тенге;
2) затраты 610 249 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 457 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 457 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств бюджета 5 457 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 18 .03.2025 № 42-142 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 372 591 тысяча тенге, в том числе:

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 18.03.2025 № 42-142 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2025-2027 жылдарға арналған Байсерке ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 2 019 690 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 2 019 690 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 0 теңге;
2) шығындар 2 031 910 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 12 220 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 12 220 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 12 220 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 18.03.2025 № 42-142 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025-2027 жылдарға арналған Асқар Тоқпанов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 604 792 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 604 792 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 0 теңге;
2) шығындар 610 249 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 457 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 457 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 457 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 18.03.2025 № 42-142 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025-2027 жылдарға арналған Қараой ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 372 591 мың теңге, оның ішінде:

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 458 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 458 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 5 458 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 18 .03.2025 № 42-142 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Илийского районного маслихата М. Карибаев

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 458 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 458 мың теңге
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 458 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 18.03.2025 № 42-142 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Іле аудандық мәслихатының төрағасы М. Карибаев

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
054
Возврат, использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из районного (города областного значения) бюджета
0
Приложение 4 к решению Илийского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 38-128
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 18 .03.2025 № 42-142 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет Ащыбулакского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
054
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен бөлінген нысыналы мақсатқа сай пайдаланылмаған кредиттерді қайтару
0
Іле аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 38-128 шешіміне 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 18.03.2025 № 42-142 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ащыбұлақ ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер