О внесении изменений в решение Райымбекского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 16-90 "О бюджете Райымбекского района на 2024-2026 годы"
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 22 октября 2024 года № 32-174
Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Райымбекского районного маслихата "О бюджете Райымбекского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 16-90 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 192 231) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 5 076 729 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 554 087 тысяч тенге;
неналоговые поступления 136 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 522 506 тысяч тенге;
2) затраты 5 563 598 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 320 969 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 415 350 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 94 381 тысячa тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 807 838 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 807 838 тысяч тенге, в том числе:

Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-90 "Райымбек ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 қазандағы № 32-174 шешімі
Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Райымбек аудандық мәслихатының "Райымбек ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-90 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192 231 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 076 729 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 554 087 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 136 мың теңге;
трансферттер түсімдері 3 522 506 мың теңге;
2) шығындар 5 563 598 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 320 969 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 415 350 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 94 381 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 807 838 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 807 838 мың теңге, оның ішінде:

поступление займов 690 920 тысяч тенге;
погашение займов 94 381 тысячa тенге;
используемые остатки бюджетных средств 211 299 тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".

қарыздар түсімдері 690 920 мың теңге;
қарыздарды өтеу 94 381 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 211 299 теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата С. Мусирбаев
Приложение к решению Райымбекского районного маслихата от 22 октября 2024 года № 32-174
Приложение 1 к решению Райымбекского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 16-90 "О бюджете Райымбекского района на 2024-2026 годы"
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С.Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 қазандағы № 32-174 шешіміне қосымша
Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы "Райымбек ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" № 16-90 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

59 157
015
Капитальные расходы государственного органа
3 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
49 739
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
7 882
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
41 857
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
8 300
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
8 300
02
Оборона
412 212
1
Военные нужды
19 769
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 769
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 769
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
392 443
122
Аппарат акима района (города областного значения)
392 443
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций районного (города областного значения) масштаба
354 120
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
38 323
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
710
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
710
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
710
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
710
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
417 062
1
Социальное обеспечение
118 126
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
118 126
005
Государственная адресная социальная помощь
118 126
2
Социальная помощь
230 852
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
230 852
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 490
006
Оказание жилищной помощи
2 184
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29 795
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
3 190
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
89 179
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

59 157
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
49 739
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 882
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
41 857
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
8 300
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 300
02
Қорғаныс
412 212
1
Әскери мұқтаждар
19 769
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
19 769
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 769
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
392 443
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
392 443
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
354 120
007
Аудандық ( қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
38 323
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
710
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
710
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
710
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
710
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
417 062
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
118 126
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
118 126
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
118 126
2
Әлеуметтік көмек
230 852
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
230 852
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 490
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 184
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29 795
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 190
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
89 179
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету