О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 16-62 "О бюджете Талгарского района на 2024-2026 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 22 мая 2024 года № 23-90
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 16-62 следующие изменения:
пункты 1 и 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 643 743 тысячи тенге:
налоговые поступления – 8 674 867 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 337 907 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 882 774 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 9 748 195 тысяч тенге;
2) затраты – 23 295 806 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –113 683 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 162 448 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 48 765 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 3 765 746 тысяч тенге;

"Талғар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-62 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 мамырдағы № 23-90 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-62 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 және 4 тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 643 743 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 674 867 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 337 907 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 882 774 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 748 195 мың теңге;
2) шығындар – 23 295 806 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 113 683 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 162 448 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 48 765 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 3 765 746 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –3 765 746 тысяч тенге:
поступление займов – 3 254 617 тысяч тенге;
погашение займов – 77 382 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 588 976 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме – 149 100 тысяч тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 765 746 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 254 617 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 77 382 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 588 976 мың теңге.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 149 100 мың теңге сомада бекітілсін."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

727 260
005
Государственная адресная социальная помощь
727 260
2
Социальная помощь
1 655 842
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 655 842
002
Программа занятости
0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
63 041
006
Оказание жилищной помощи
8 349
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
345 890
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 646
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
135 297
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 089 619
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
236 053
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154 435
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 398
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 234
021
Капитальные расходы государственного органа
2 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия программ
69 806
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
27 997
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
81 618
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
81 618
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 012 883
1
Жилищное хозяйство
6 632 096
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
96 491
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
96 491
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

727 260
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
727 260
2
Әлеуметтiк көмек
1 655 842
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 655 842
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
63 041
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 349
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
345 890
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 646
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
135 297
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 089 619
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
236 053
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
154 435
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 398
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 234
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
69 806
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
27 997
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
81 618
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
81 618
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 012 883
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 632 096
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
96 491
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
96 491
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі