О бюджете Уйгурского района на 2025-2027 годы
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2024 года № 8-34-172.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", маслихат Уйгурского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 12 301 015 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 038 223 тысячи тенге;
неналоговые поступления 29 974 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 660 901 тысяча тенге;
поступления трансфертов 8 571 917 тысяч тенге;
2) затраты 12 416 144 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 81 985 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 155 314 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 73 329 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит)бюджета (-) 197 114 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 197 114 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 155 314 тысяч тенге;
погашение займов 73 329 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 115 129 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 19.03.2025 № 8-37-183 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 721 588 тысяч тенге, в том числе:
Шонжынскому сельскому округу 537 342 тысячи тенге;
Сумбинскому сельскому округу 86 327 тысяч тенге;
Киргизсайскому сельскому округу 74 101 тысяча тенге;
Больше-Аксускому сельскому округу 103 739 тысяч тенге;
Аватскому сельскому округу 77 217 тысяч тенге;
Тиирменскому сельскому округу 115 034 тысячи тенге;
Актамскому сельскому округу 93 102 тысяч тенге;
Дардамтинскому сельскому округу 106 367 тысяч тенге;
Кетпенскому сельскому округу 77 883 тысячи тенге;
Мало-Деханскому сельскому округу 100 796 тысяч тенге;
Калжатскому сельскому округу 84 232 тысячи тенге;
Бахарскому сельскому округу 77 714 тысяч тенге;

Ұйғыр ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 8-34-172 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылы келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 12 321 288 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 3 737 438 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 9 974 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 10 901 мың теңге;
трансферттер түсімдері 8 562 975 мың теңге;
2) шығындар 12 321 288 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 81 985 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 155 314 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 73 329 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 81 985 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 81 985 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 155 314 мың теңге;
қарыздарды өтеу 73 329 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 1 721 588 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Шонжы ауылдық округіне 537 342 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 86 327 мың теңге;
Қырғызсай ауылдық округіне 74 101 мың теңге;
Үлкен Ақсу ауылдық округіне 103 739 мың теңге;
Ават ауылдық округіне 77 217 мың теңге;
Тиірмен ауылдық округіне 115 034 мың теңге;
Ақтам ауылдық округіне 93 102 мың теңге;
Дардамты ауылдық округіне 106 367 мың теңге;
Кетпен ауылдық округіне 77 883 мың теңге;
Кіші Дихан ауылдық округіне 100 796 мың теңге;
Қалжат ауылдық округіне 84 232 мың теңге;
Бахар ауылдық округіне 77 714 мың теңге;

Таскарасускому сельскому округу 79 032 тысячи тенге;
Шарынскому сельскому округу108 702 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Уйгурского района.

Тасқарасу ауылдық округіне 79 032 мың теңге;
Шарын ауылдық округіне 108 702 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ұйғыр ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

50 342
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
37 638
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
37 638
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37 638
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
37 638
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 135 610
1
Социальное обеспечение
423 729
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
423 729
005
Государственная адресная социальная помощь
423 729
2
Социальная помощь
589 909
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
589 909
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
69 289
006
Оказание жилищной помощи
2 023
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
106 364
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 927
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
175 820
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
228 486
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
121 927
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
116 972
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 440
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 029
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
43 988
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 515
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

50 342
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
37 638
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
37 638
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37 638
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
37 638
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 135 610
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
423 729
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
423 729
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
423 729
2
Әлеуметтiк көмек
589 909
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
589 909
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
69 289
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 023
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
106 364
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 927
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
175 820
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
228 486
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
121 927
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
116 972
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 440
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 029
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
43 988
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 515
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық