"О бюджете города Алатау на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Алатау Алматинской области от 27 декабря 2024 года № 14-42
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алатау РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алатау на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 5 239 975 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 519 529 тысяча тенге;
неналоговые поступления 5 724 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 10 000 тысячи тенге;
поступления трансфертов 1 704 722 тысяч тенге;
2) затраты 5 239 975 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 144 989 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 147 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 2 461 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

"Алатау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-42 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қаланың бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 5 239 975 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 3 519 529 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 5 724 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 10 000 мың теңге;
трансферттер түсiмі 1 704 722 мың теңге;
2) шығындар 5 239 975 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 144 989 мың теңге, оның ішінде бюджеттік кредиттер 147 450 мың теңге;
бюджеттік кредитерді өтеу 2461 мың теңге.
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 144 989 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 144 989 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 147 450 тысяч тенге;
погашение займов 2 461 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме – 70 691 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Алатау Р. Абилова

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 144 989 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 144 989 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 147 450 мың теңге;
қарыздарды өтеу 2 461 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 70 691 мың теңге сомада бекітілсін.
3. Осы шешiм 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алатау қаласы мәслихатының төрағасы Р. Абилова

2 207
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 207
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
47 134
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
47 134
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
47 134
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
47 134
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
477 914
1
Социальное обеспечение
196 615
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
196 615
005
Государственная адресная социальная помощь
196 615
2
Социальная помощь
173 224
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
173 224
006
Оказание жилищной помощи
1 124
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58 228
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 831
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50 763
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
60 278
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
108 075
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108 075
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 646
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 348
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
56 867
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8 214
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 369 717
1
Жилищное хозяйство
448 081
467
Отдел строительства района (города областного значения)
412 488
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
412 488
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

2 207
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 207
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
47 134
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
47 134
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
47 134
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
47 134
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
477 914
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
196 615
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
196 615
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
196 615
2
Әлеуметтiк көмек
173 224
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
173 224
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 124
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58 228
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 831
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
50 763
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
60 278
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
108 075
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108 075
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 646
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 348
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
56 867
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 214
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 369 717
1
Тұрғын үй шаруашылығы
448 081
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
412 488
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
412 488
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі