О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года № 1143 "Об определении перечня аудиторских организаций (аудиторов), а также аудиторской организации (аудитора) из перечня аудиторских организаций (аудиторов) с соблюдением принципов очередности и региональной представленности для участия в проверке и дачи заключения по соответствующим требованию или запросу органа прокуратуры, постановлению, вынесенному в рамках начатого досудебного расследования, а также определению суда в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2024 года № 103
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года № 1143 "Об определении перечня аудиторских организаций (аудиторов), а также аудиторской организации (аудитора) из перечня аудиторских организаций (аудиторов) с соблюдением принципов очередности и региональной представленности для участия в проверке и дачи заключения по соответствующим требованию или запросу органа прокуратуры, постановлению, вынесенному в рамках начатого досудебного расследования, а также определению суда в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об определении перечня аудиторских организаций (аудиторов), а также аудиторской организации (аудитора) из перечня аудиторских организаций (аудиторов) с соблюдением принципов очередности и региональной представленности для участия в проверке и дачи заключения по соответствующим требованию или запросу органа прокуратуры, уголовного преследования, постановлению, вынесенному в рамках начатого досудебного расследования, а также определению суда в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках"";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить перечень аудиторских организаций (аудиторов), а также аудиторской организации (аудитора) из перечня аудиторских организаций (аудиторов) с соблюдением принципов очередности и региональной представленности для участия в проверке и дачи заключения по соответствующим требованию или запросу органа прокуратуры, уголовного преследования, постановлению, вынесенному в рамках начатого досудебного расследования, а также определению суда в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" согласно приложению к настоящему приказу.";
перечень аудиторских организаций (аудиторов) с соблюдением принципов очередности и региональной представленности для участия в проверке и дачи заключения по соответствующим требованию или запросу органа прокуратуры, постановлению, вынесенному в рамках начатого досудебного расследования, а также определению суда в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, прокуратура органының тиісті талабы немесе сұрау салуы, сотқа дейінгі басталған тергеп-тексеру шеңберінде шығарылған қаулы, сондай-ақ соттың ұйғарымы бойынша тексеруге қатысу және қорытынды беру үшін кезектілік пен өңірлік ұсынылу қағидаттарын сақтай отырып, аудиторлық ұйымдарды (аудиторларды), аудиторлық ұйымдардың (аудиторлардың) тізбесінен аудиторлық ұйымды (аудиторды) айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 5 қарашадағы № 1143 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 23 ақпандағы № 103 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, прокуратура органының тиісті талабы немесе сұрау салуы, сотқа дейінгі басталған тергеп-тексеру шеңберінде шығарылған қаулы, сондай-ақ соттың ұйғарымы бойынша тексеруге қатысу және қорытынды беру үшін кезектілік пен өңірлік ұсынылу қағидаттарын сақтай отырып, аудиторлық ұйымдарды (аудиторларды), аудиторлық ұйымдардың (аудиторлардың) тізбесінен аудиторлық ұйымды (аудиторды) айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 5 қарашадағы № 1143 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 5 қарашадағы № 1143 бұйрығының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, прокуратура, қылмыстық қудалау органының тиісті талабы немесе сұрау салуы, сотқа дейінгі басталған тергеп-тексеру шеңберінде шығарылған қаулы, сондай-ақ соттың ұйғарымы бойынша тексеруге қатысу және қорытынды беру үшін кезектілік пен өңірлік ұсынылу қағидаттарын сақтай отырып, аудиторлық ұйымдардың (аудиторлардың) тізбесін, сондай-ақ аудиторлық ұйымдардың (аудиторлардың) тізбесінен аудиторлық ұйымды (аудиторды) айқындау туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, прокуратура, қылмыстық қудалау органдарының тиісті талабы немесе сұрау салуы, сотқа дейінгі басталған тергеп-тексеру шеңберінде шығарылған тиісті қаулы, сондай-ақ соттың тиісті ұйғарымы бойынша тексеруге қатысу және қорытынды беру үшін кезектілік және өңірлік ұсынылу қағидаттарын сақтай отырып, аудиторлық ұйымдардың (аудиторлардың) тізбесі, сондай-ақ аудиторлық ұйымдардың (аудиторлардың) тізбесінен аудиторлық ұйым (аудитор) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, прокуратура органының тиісті талабы немесе сұрау салуы, сотқа дейінгі басталған тергеп-тексеру шеңберінде шығарылған тиісті қаулы, сондай-ақ соттың тиісті ұйғарымы бойынша тексеруге қатысу және қорытынды беру үшін кезектілік және өңірлік ұсынылу қағидаттарын сақтай отырып, аудиторлық ұйымдардың (аудиторлардың) тізбесі осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра финансов Республики Казахстан Кенбеил Д.М.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2024 года № 103
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от "5" ноября 2021 года № 1143
Перечень аудиторских организаций (аудиторов), а также аудиторской организации (аудитора) из перечня аудиторских организаций (аудиторов) с соблюдением принципов очередности и региональной представленности для участия в проверке и дачи заключения по соответствующим требованию или запросу органа прокуратуры, уголовного преследования, постановлению, вынесенному в рамках начатого досудебного расследования, а также определению суда в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках""
Наименование
БИН
Место регистрации
Количество аудиторов
I. г.Алматы
1
ТОО "ПрайсуотерхаусКупер"

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі Д.М. Кеңбеилге жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2024 жылғы 23 ақпандағы
№ 103 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2021 жылғы 5 қарашадағы
№ 1143 бұйрығына
қосымша
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, прокуратура, қылмыстық қудалау органдарының тиісті талабы немесе сұрау салуы, сотқа дейінгі басталған тергеп-тексеру шеңберінде шығарылған тиісті қаулы, сондай-ақ соттың тиісті ұйғарымы бойынша тексеруге қатысу және қорытынды беру үшін кезектілік және өңірлік ұсынылу қағидаттарын сақтай отырып, аудиторлық ұйымдардың (аудиторлардың) тізбесі
Аты
БСН
Тіркеу орыны
Аудиторлардың саны
I. Алматы қаласы
1
ЖШС "ПрайсуотерхаусКупер"