О внесении изменений и дополнений в приказы Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" и от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, Фондом компенсации потерпевшим, Фондом поддержки инфраструктуры образования, Специальным государственным фондом и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 апреля 2024 года № 216. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие дополнения и изменение:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификацию поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 06 "Прочие неналоговые поступления":
в подклассе 1 "Прочие неналоговые поступления":
дополнить спецификой 02 следующего содержания:
"02 Доля Республики Казахстан при распределении дополнительной, добавочной и индивидуальной пошлины";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 3 "Внешнеполитическая деятельность":
по администратору бюджетных программ 627 "Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 159 следующего содержания:
"159 Обеспечение проведения исследований социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 3 "Судебная деятельность":
по администратору бюджетных программ 501 "Верховный Суд Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Обеспечение судебными органами судебной защиты прав, свобод и законных интересов граждан и организаций":
дополнить бюджетной подпрограммой 111 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы органов судебной системы";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 5 "Переподготовка и повышение квалификации специалистов":
по администратору бюджетных программ 501 "Верховный Суд Республики Казахстан":
по бюджетной программе 017 "Организация послевузовского образования, переподготовка и повышение квалификации судейских кадров":
дополнить бюджетной подпрограммой 111 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 және "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты, Жәбірленушілерге өтемақы қоры, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры, Арнаулы мемлекеттік қор және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 бұйрықтарына өзгертулер және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 17 сәуірдегі № 216 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерту және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында:
06 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" сыныбында:
1 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 02 ерекшелікпен толықтырылсын:
"02 Қазақстан Республикасының қосымша, үстеме және жеке бажды бөлу кезіндегі үлесі";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтері" функционалдық тобында:
3 "Сыртқы саяси қызмет" функционалдық кіші тобында:
627 "Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 159 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"159 Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізуді қамтамасыз ету";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
3 "Сот қызметi" функционалдық кіші тобында:
501 "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Сот органдарының азаматтардың және ұйымдардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін сотта қорғауды қамтамасыз етуі" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"111 Сот жүйесі органдарының күрделі шығыстары";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
5 "Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру" функционалдық кіші тобында:
501 "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
017 "Сот кадрларына жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді ұйымдастыру, оларды қайта даярлау және біліктілігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"111 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 491 с бюджетной программой 094 с бюджетными подпрограммами 015 и 028 следующего содержания:
"491 Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
094 Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь 015 За счет средств местного бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 466 "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)":
наименование бюджетной программы 010 "Развитие объектов сельского хозяйстваv" изложить в следующей редакции:
"010 Развитие объектов сельского хозяйства";
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 472 "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 010 "Развитие объектов сельского хозяйства":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 4 "Рыбное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 742 "Управление рыбного хозяйства области":
дополнить бюджетной программой 006 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"006 Охрана животного мира
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета".
2. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 150.
3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев

мынадай мазмұндағы 094 бюджеттік бағдарламасы және 015, 028 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 491 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"491 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
094 Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
466 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
010 "Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту" бюджеттік бағдарламасының орыс тіліндегі атауына өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі атауы өзгермейді;
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
472 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
010 "Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
4 "Балық шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
742 "Облыстың балық шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 006 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"006 Жануарлар дүниесін қорғау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен".
2. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 150 бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев