О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2023 года № 11/93-VIII "О бюджете города Шымкент на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Шымкент от 11 июля 2024 года № 19/161-VIII
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "О бюджете города Шымкент на 2024-2026 годы" от 12 декабря 2023 года № 11/93-VIII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190099) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 703 357 048 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 362 241 725 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 630 425 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 439 903 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 300 044 995 тысяч тенге;
2) затраты – 742 235 524 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 785 707 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 10 865 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 079 293 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 602 059 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 2 661 595 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 59 536 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 51 266 242 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 51 266 242 тысяч тенге.";

"2024 – 2026 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 11/93-VIII Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2024 жылғы 11 шілдедегі № 19/161-VIII шешiмi
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 11/93-VIII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190099 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласының 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 703 357 048 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 362 241 725 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 17 630 425 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 439 903 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 300 044 995 мың теңге;
2) шығындар – 742 235 524 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 9 785 707 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 10 865 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 079 293 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 602 059 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 2 661 595 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 59 536 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 51 266 242 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51 266 242 мың теңге.";

341 740
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
311 022
003
Капитальные расходы государственного органа
30 718
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
770 152
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
766 826
005
Капитальные расходы государственного органа
3 326
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
287 115
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
157 016
003
Капитальные расходы государственного органа
835
004
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 000
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
106 264
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 469 677
061
Развитие объектов государственных органов
3 469 677
02
Оборона
9 773 831
1
Военные нужды
1 131 351
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
1 131 351
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
595 021
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
536 330
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8 642 480
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
4 663 929
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
4 663 929
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 815 518
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 815 518
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 310 039
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
765 551
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
544 488
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
852 994
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны

341 740
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
311 022
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 718
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
770 152
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
766 826
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 326
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
287 115
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157 016
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
835
004
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
23 000
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
106 264
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 469 677
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
3 469 677
02
Қорғаныс
9 773 831
1
Әскери мұқтаждар
1 131 351
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
1 131 351
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
595 021
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
536 330
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8 642 480
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
4 663 929
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
4 663 929
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 815 518
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 815 518
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 310 039
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
765 551
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
544 488
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
852 994
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
13 531 130
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
13 531 130
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
26 557 600
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
2 221 191
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
2 187 409
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
33 782
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
24 260 248
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
24 260 248
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
76 161
046
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
76 161
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
344 691
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
9 624
019
Обучение участников избирательного процесса
9 624
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
335 067
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
335 067
6
Высшее и послевузовское образование
15 207
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
15 207
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
15 207
9
Прочие услуги в области образования
8 577 651
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 577 651
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
355 850
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
676 498
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
227 557
011
Капитальные расходы государственного органа
6 325
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
2 303 758
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
436 885
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
279 115
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
13 531 130
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
13 531 130
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
26 557 600
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
2 221 191
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 187 409
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
33 782
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
24 260 248
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
24 260 248
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
76 161
046
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
76 161
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
344 691
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
9 624
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
9 624
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
335 067
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
335 067
6
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру
15 207
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
15 207
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
15 207
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
8 577 651
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 577 651
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
355 850
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
676 498
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
227 557
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 325
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
2 303 758
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
436 885
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
279 115
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

2 147 418
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 624 458
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 413 225
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 108
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
955 492
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
804 005
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
611 103
037
Социальная реабилитация
192 902
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 018 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 018 000
2
Социальная помощь
28 890 449
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
28 890 449
003
Программа занятости
9 339 774
004
Государственная адресная социальная помощь
7 078 351
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
162 943
007
Оказание жилищной помощи
34 864
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 253 000
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 244 442
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
5 502 210
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
274 865
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3 750 460
306
Управление государственной инспекции труда города республиканского значения, столицы
125 652
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
114 912
003
Капитальные расходы государственного органа
10 740
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
500 000
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

2 147 418
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 624 458
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 413 225
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 108
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
955 492
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
804 005
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
611 103
037
Әлеуметтік сауықтандыру
192 902
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 018 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 018 000
2
Әлеуметтiк көмек
28 890 449
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
28 890 449
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 339 774
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7 078 351
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
162 943
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 864
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 253 000
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
4 244 442
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
5 502 210
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
274 865
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3 750 460
306
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
125 652
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
114 912
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 740
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
500 000
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

500 000
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
3 124 808
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
535 799
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
21 439
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
276 759
026
Капитальные расходы государственного органа
6 051
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
149 738
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
210 814
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
78 423
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 583 074
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
231 420
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
31 291
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
148 217 267
1
Жилищное хозяйство
98 457 966
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
776 332
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
213 971
025
Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
10 000
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
552 361
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
7 614 389
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 614 389
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
90 067 245
011
Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
184 598
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
44 853 310
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 427 771
035
Развитие объектов сельского хозяйства
37 843
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
38 563 723
2
Коммунальное хозяйство
20 640 365
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы

500 000
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
3 124 808
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
535 799
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
21 439
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
276 759
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 051
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
149 738
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
210 814
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
78 423
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 583 074
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
231 420
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
31 291
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
148 217 267
1
Тұрғын үй шаруашылығы
98 457 966
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
776 332
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
213 971
025
Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
10 000
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
552 361
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
7 614 389
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 614 389
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
90 067 245
011
Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
184 598
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
44 853 310
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 427 771
035
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
37 843
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
38 563 723
2
Коммуналдық шаруашылық
20 640 365
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы

13 994
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
18 416 612
1
Топливо и энергетика
6 870 663
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
6 870 663
012
Развитие теплоэнергетической системы
6 870 663
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
11 545 949
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
11 545 949
029
Развитие газотранспортной системы
11 545 949
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
16 115 990
1
Сельское хозяйство
4 683 418
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
4 683 418
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
242 612
002
Субсидирование развития семеноводства
20 480
003
Капитальные расходы государственного органа
2 055
006
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
600
008
Организация санитарного убоя больных животных
454
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
876
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
326 407
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
70 487
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 582
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
767 831
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
98 285
027
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
671
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 488
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

13 994
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
18 416 612
1
Отын және энергетика
6 870 663
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
6 870 663
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
6 870 663
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
11 545 949
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
11 545 949
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
11 545 949
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
16 115 990
1
Ауыл шаруашылығы
4 683 418
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
4 683 418
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
242 612
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
20 480
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 055
006
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
600
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
454
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
876
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
326 407
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
70 487
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 582
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
767 831
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
98 285
027
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
671
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 488
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

165 870
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
14 594 220
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
14 594 220
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
4 380 246
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 380 246
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
37 347
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
37 347
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 035 015
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 035 015
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 000 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
4 000 000
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
16 788
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
16 788
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
212 255
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
212 255
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
446 486
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
446 486
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
340 698
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационного развития
328 425
003
Капитальные расходы государственного органа
12 273
14
Обслуживание долга
3 664 094
1
Обслуживание долга
3 664 094
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 664 094
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 661 727
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 367
15
Трансферты
53 974
1
Трансферты
53 974
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы

165 870
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
14 594 220
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
14 594 220
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
4 380 246
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 380 246
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
37 347
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
37 347
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
1 035 015
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 035 015
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 000 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
4 000 000
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
16 788
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
16 788
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
212 255
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
212 255
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
446 486
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
446 486
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
340 698
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
328 425
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 273
14
Борышқа қызмет көрсету
3 664 094
1
Борышқа қызмет көрсету
3 664 094
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 664 094
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 661 727
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 367
15
Трансферттер
53 974
1
Трансферттер
53 974
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы