О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 13 декабря 2023 года № 11/80-VIІІ "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение маслихата области Абай от 28 июня 2024 года № 16/113-VIII
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" от 13 декабря 2023 года № 11/80-VIІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 346 104 985,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10 797 790,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 715 760,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 323 591 435,9 тысяч тенге;
2) затраты – 348 473 336,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 226 248,6 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 33 953 732,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 727 483,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -24 594 598,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 594 598,9 тысяч тенге:
поступление займов – 33 638 732,0 тысяч тенге;

Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VIІI "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 16/113-VIII шешімі
Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VІII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 346 104 985,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 797 790,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 715 760,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 323 591 435,9 мың теңге;
2) шығындар – 348 473 336,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 22 226 248,6 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 33 953 732,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 727 483,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -24 594 598,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 594 598,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 33 638 732,0 мың теңге;

погашение займов – 11 751 224,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 707 091,1 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата области Абай К. Сулейменов
Приложение к решению
маслихата области Абай
от 28 июня 2024 года
№ 16/113-VIІІ
Приложение 1 к решению
маслихата области Абай

қарыздарды өтеу – 11 751 224,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 707 091,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы К. Сулейменов
Абай облысы мәслихатының
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 16/113-VIII шешімнің
қосымшасы
Абай облысы мәслихатының

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
901 328,6
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
497 049,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
448 194,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
217 856,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
458 533,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
56 000,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 130 794,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 105 189,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 989,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
257 142,0
5
Здравоохранение
10 916 999,4
2
Охрана здоровья населения
4 368 136,9
253
Управление здравоохранения области
1 311 473,1
006
Услуги по охране материнства и детства
369 031,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
37 560,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
614 090,1
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
968,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
289 824,0
271
Управление строительства области
3 056 663,8
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 056 663,8
3
Специализированная медицинская помощь
1 164 626,0
253
Управление здравоохранения области
1 164 626,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 164 626,0
4
Поликлиники
536 054,0
253
Управление здравоохранения области
536 054,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
536 054,0
5
Другие виды медицинской помощи
123 342,4
253
Управление здравоохранения области

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
901 328,6
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
497 049,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
448 194,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
217 856,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
458 533,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
56 000,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 130 794,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 105 189,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
4 989,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
257 142,0
5
Денсаулық сақтау
10 916 999,4
2
Халықтың денсаулығын қорғау
4 368 136,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 311 473,1
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
369 031,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
37 560,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
614 090,1
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
968,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
289 824,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 056 663,8
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 056 663,8
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 164 626,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 164 626,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 164 626,0
4
Емханалар
536 054,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
536 054,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
536 054,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
123 342,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы

123 342,4
029
Областные базы специального медицинского снабжения
123 342,4
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 724 840,1
253
Управление здравоохранения области
4 724 840,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
195 371,2
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
78 816,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
21 631,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
59 038,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 369 983,9
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 478 830,2
1
Социальное обеспечение
7 051 130,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 824 139,8
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 278 940,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
308 602,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 312 960,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
966 413,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
836 785,8
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 109 363,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 076,0
261
Управление образования области
940 967,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей

123 342,4
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
123 342,4
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 724 840,1
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 724 840,1
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
195 371,2
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
78 816,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
21 631,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
59 038,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 369 983,9
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 478 830,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 051 130,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 824 139,8
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 278 940,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
308 602,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 312 960,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
966 413,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
836 785,8
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 109 363,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 076,0
261
Облыстың білім басқармасы
940 967,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру

3 401,1
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
1 365 560,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
141 366,4
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
261 768,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
962 425,0
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
416 470,0
1
Топливо и энергетика
416 470,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
416 470,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
416 470,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
24 159 185,6
1
Сельское хозяйство
23 310 861,0
255
Управление сельского хозяйства области
20 006 956,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
335 868,9
002
Субсидирование развития семеноводства
845 300,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 566 030,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
136 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 410,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
90 840,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 798,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
12 000,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 698 710,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 000 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 800 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 200 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
300 000,0
719
Управление ветеринарии области

3 401,1
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
1 365 560,3
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
141 366,4
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
261 768,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
962 425,0
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
416 470,0
1
Отын және энергетика
416 470,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
416 470,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
416 470,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
24 159 185,6
1
Ауыл шаруашылығы
23 310 861,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
20 006 956,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
335 868,9
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
845 300,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 566 030,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
136 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 410,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
90 840,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 798,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
12 000,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 698 710,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 000 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 800 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 200 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
300 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы

3 303 904,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
179 063,1
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
12 942,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
6 510,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
79 223,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
14 131,0
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
25 625,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
20 522,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 830 237,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 962,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
48 248,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
82 441,0
2
Водное хозяйство
51 205,3
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
51 205,3
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
51 205,3
3
Лесное хозяйство
264 207,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
264 207,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
264 207,0
4
Рыбное хозяйство
10 400,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
10 400,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
10 400,0
5
Охрана окружающей среды
508 399,8
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
508 299,8
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
118 036,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
231 739,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

3 303 904,1
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
179 063,1
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
12 942,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
6 510,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
79 223,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
14 131,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
25 625,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
20 522,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 830 237,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 962,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
48 248,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
82 441,0
2
Су шаруашылығы
51 205,3
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
51 205,3
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
51 205,3
3
Орман шаруашылығы
264 207,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
264 207,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
264 207,0
4
Балық шаруашылығы
10 400,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
10 400,0
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 400,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
508 399,8
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
508 299,8
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 036,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
231 739,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары