Об отмене некоторых решений маслихата области Абай
Решение маслихата области Абай от 26 сентября 2024 года № 19/134-VIII
В соответствии с пунктом 5 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев представление об устранении нарушений законности и.о. прокурора области Абай А.Валиева от 17.09.2024 года № 2-50-24-06476, маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Отменить решение маслихата области Абай от 28 июля 2023 года № 5/35-VIIІ "Об установлении Правил общего водопользования в области Абай" и решение маслихата области Абай от 28 июня 2024 года № 16/116-VIII "О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 28 июля 2023 года № 5/35-VIII "Об установлении правил общего водопользования в области Абай".
2. На основании представления об устранении нарушений законности от 17.09.2024 года № 2-50-24-06476 рекомендовать местному исполнительному органу области Абай (органу-разработчику):
1) в системе интранет портал государственных органов (далее – ИПГО) создать проект решения маслихата области Абай "Об установлении Правил общего водопользования в области Абай" (далее – Проект решения);
2) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О правовых актах" Проект решения согласовать в ИПГО с заинтересованными государственными органами и организациями;
3) по окончанию согласования с заинтересованными органами и организациями, направить проект решения через ИПГО на окончательное согласование в Департамент юстиции области Абай;
4) после окончательного согласования с Департаментом юстиции области Абай, органу-разработчику направить проект решения через ИПГО на рассмотрение в маслихат области Абай.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата области Абай по вопросам депутатских полномочий, этики и законности.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его принятия.
Председатель маслихата области Абай К. Сулейменов

Абай облысы мәслихатының кейбір шешімдерін жою туралы
Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 19/134-VIII шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабының 5-тармағына, Абай облысы прокурорынының м.а. А.Уәлиевтың 2024 жылғы 17 қыркүйектегі № 2-50-24-06476 заңдлықтың бұзылуын жою туралы ұсынуына сәйкес, Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 28 шілдедегі № 5/35-VIII "Абай облысында ортақ су пайдалану ережелерін белгілеу туралы" шешімі және Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 16/116-VIII "Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 28 шілдедегі № 5/35-VIII "Абай облысында ортақ су пайдалану ережелерін белгілеу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі жойылсын.
2. 2024 жылғы 17 қыркүйектегі № 2-50-24-06476 заңдылықтың бұзылуын жою туралы ұсыныс негізінде, Абай облысы жергілікті атқарушы органға (әзірлеуші-органға) ұсынылсын:
1) мемлекеттік органдардың интранет порталы жүйесінде (бұдан әрі – МОИП) "Абай облысында ортақ су пайдалану ережелерін белгілеу туралы" Абай облысы мәслихатының шешім жобасын (бұдан әрі – шешім жобасы) әзірлеуге;
2) "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес шешім жобасы мүдделі мемлекеттік органдармен және ұйымдармен МОИП-да келісуге;
3) мүдделі органдармен және ұйымдармен келісу аяқталғаннан кейін, шешім жобасы МОИП арқылы түпкілікті келісуге Абай облысының Әділет департаментіне жолдауға;
4) Абай облысының Әділет департаментімен түпкілікті келісілгеннен кейін, әзірлеуші-орган шешім жобасын МОИП арқылы Абай облысы мәслихатының қарауына жолдауға.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Абай облысы мәслихатының депутаттық өкілеттілік, этика және заңдылық мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім оның қабылданған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы К. Сулейменов