О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 13 декабря 2023 года № 11/80-VIІІ "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение маслихата области Абай от 15 ноября 2024 года № 21/146-VIII
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" от 13 декабря 2023 года № 11/80-VIІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 343 026 004,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 484 956,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 410 432,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 324 130 615,9 тысяч тенге;
2) затраты – 345 368 159,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 797 019,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 36 549 228,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 752 208,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 139 174,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 139 174,9 тысяч тенге:
поступление займов – 36 234 228,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 802 144,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 707 091,1 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2024 год:
нормативы распределения доходов в бюджет Бородулихинского района по социальному налогу – 56 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 58 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет города Семей по социальному налогу – 96 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет города Курчатов по социальному налогу – 96 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 92 процента;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VIІI "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 15 қарашадағы № 21/146-VIII шешімі
Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VІII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 343 026 004,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 484 956,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 410 432,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 324 130 615,9 мың теңге;
2) шығындар – 345 368 159,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 24 797 019,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 36 549 228,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 752 208,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 139 174,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 139 174,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 36 234 228,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 802 144,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 707 091,1 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға:
Бородулиха ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 56 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 58 пайыз;
Семей қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 96 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 96 пайыз;
Курчатов қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 96 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 92 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2024 год в сумме 377 535,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата области Абай К. Сулейменов
Приложение к решению
маслихата области Абай
от 15 ноября 2024 года
№ 21/146-VIІІ
Приложение 1 к решению
маслихата области Абай

"3. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 377 535,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы К. Сулейменов
Абай облысы мәслихатының
2024 жылғы 15 қарашадағы
№ 21/146-VIII шешімнің
қосымшасы
Абай облысы мәслихатының

4 954 591,9
253
Управление здравоохранения области
4 954 591,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
199 312,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
84 363,6
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 769,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
69 166,8
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 593 980,5
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
22 182 577,2
1
Социальное обеспечение
7 131 006,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 931 743,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 306 971,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
323 320,9
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 356 299,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
979 367,8
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
828 081,9
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 127 441,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
10 262,0
261
Управление образования области
933 239,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
759 831,0
037
Социальная реабилитация
98 628,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям

4 954 591,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 954 591,9
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
199 312,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
84 363,6
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 769,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
69 166,8
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 593 980,5
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
22 182 577,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 131 006,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 931 743,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 306 971,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
323 320,9
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 356 299,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
979 367,8
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
828 081,9
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 127 441,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
10 262,0
261
Облыстың білім басқармасы
933 239,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
759 831,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
98 628,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу

797 397,5
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
797 397,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
22 468 491,7
1
Сельское хозяйство
21 672 753,5
255
Управление сельского хозяйства области
18 399 463,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
342 266,5
002
Субсидирование развития семеноводства
845 300,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
566 030,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
145 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 090,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
90 434,4
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 798,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
11 888,8
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
698 710,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 000 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 177 945,4
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 200 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
300 000,0
719
Управление ветеринарии области
3 273 290,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
183 144,7
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
12 942,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
6 510,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
79 218,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

797 397,5
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
797 397,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
22 468 491,7
1
Ауыл шаруашылығы
21 672 753,5
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
18 399 463,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
342 266,5
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
845 300,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
566 030,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
145 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 090,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
90 434,4
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 798,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
11 888,8
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
698 710,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 000 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 177 945,4
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 200 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
300 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 273 290,4
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
183 144,7
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
12 942,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
6 510,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
79 218,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу