Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025–2027 годы", маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 358 639 121,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 248 478,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 084 173,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 342 306 470,0 тысяч тенге;
2) затраты – 357 797 196,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 677 612,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 10 219 382,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 541 770,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 835 687,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 835 687,0 тысяч тенге:
поступление займов – 9 888 632,0 тысяч тенге;
погашение займов – 5 052 945,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге.
2. Установить на 2025 год:
нормативы распределения доходов в бюджет Бородулихинского района по социальному налогу – 60 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 62 процента;
нормативы распределения доходов в бюджет города Семей по социальному налогу – 96 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет города Курчатов по социальному налогу – 95 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 94 процента;
нормативы распределения доходов в бюджет Жарминского района по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры – 60 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в размере 0 процентов.

2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 358 639 121,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 248 478,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 084 173,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 342 306 470,0 мың теңге;
2) шығындар – 357 797 196,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 5 677 612,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 219 382,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 541 770,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 835 687,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 835 687,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 888 632,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 052 945,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.
2. 2025 жылға:
Бородулиха ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері - 60 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы - 62 пайыз;
Семей қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 96 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 96 пайыз;
Курчатов қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 95 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 94 пайыз;
Жарма ауданының бюджетіне өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 60 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша кірістерді бөлу нормативтері 0 пайыз мөлшерінде белгіленсін.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2025 год в сумме 321 324,0 тысяч тенге.
4. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2025 год в размере 0,0 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в сумме 42 455 869 тысяч тенге, в том числе:
города Семей – 24 343 274 тысяч тенге;
города Курчатов – 1 222 922 тысяч тенге;
Аягозского района – 10 001 975 тысяч тенге;
Бородулихинского района – 758 624 тысяч тенге;
Жарминского района – 6 129 074 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 5 466 889 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 1 113 029 тысяч тенге;
району Ақсуат – 989 379 тысяч тенге;
Бескарагайскому району – 1 080 780 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 1 460 879 тысяч тенге;
Урджарскому району – 822 822 тысяч тенге.
9. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением акимата области Абай.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
развитие системы водоснабжения и водоотведения;
развитие систем теплоснабжения;
развитие транспортной инфраструктуры;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением акимата области Абай.
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на:
строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа";
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
развитие системы водоснабжения и водоотведения;
развитие систем теплоснабжения;
развитие транспортной инфраструктуры;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл–Ел бесігі".
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением акимата области Абай.

3. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 321 324,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Облыстың жергілікті атқарушы органына 2025 жылға 0,0 мың теңге көлемінде берешек лимиті белгіленсін.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
7. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 42 455 869 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Семей қаласы – 24 343 274 мың теңге;
Курчатов қаласы – 1 222 922 мың теңге;
Аягөз ауданы – 10 001 975 мың теңге;
Бородулиха ауданы – 758 624 мың теңге;
Жарма ауданы – 6 129 074 мың теңге.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 5 466 889 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Абай ауданына – 1 113 029 мың теңге;
Ақсуат ауданына – 989 379 мың теңге;
Бесқарағай ауданына – 1 080 780 мың теңге;
Көкпектi ауданына – 1 460 879 мың теңге;
Үржар ауданына – 822 822 мың теңге.
9. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылсын:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
"Ауыл–ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерді бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылсын:
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
"Ауыл–ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

12. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
проведение противоэпизоотических мероприятий;
приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
выплату государственной адресной социальной помощи;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования;
увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов;
приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта;
обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением акимата области Абай.

12. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар өткізуге;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға;
мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге.
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

13. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год кредиты из республиканского бюджета на:
инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе;
предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением акимата области Абай.

13. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер қарастырылсын:
агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға;
ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беруге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредиттер сомалардың бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

9 120 170,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
30 610 272,0
1
Социальное обеспечение
7 599 925,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 533 777,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 360 332,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
308 398,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 482 047,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 193 135,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
824 498,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 353 571,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 796,0
261
Управление образования области
988 153,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
719 605,0
037
Социальная реабилитация
144 834,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
123 714,0
271
Управление строительства области
77 995,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
77 995,0
2
Социальная помощь
9 009 106,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 009 106,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
249 908,0
068
Программа занятости
8 759 198,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
14 001 241,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
13 993 786,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

9 120 170,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30 610 272,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 599 925,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 533 777,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 360 332,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
308 398,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 482 047,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 193 135,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
824 498,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 353 571,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 796,0
261
Облыстың білім басқармасы
988 153,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
719 605,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
144 834,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
123 714,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
77 995,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
77 995,0
2
Әлеуметтiк көмек
9 009 106,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 009 106,0
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
249 908,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
8 759 198,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
14 001 241,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
13 993 786,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

14 958 318,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
361 258,0
002
Субсидирование развития семеноводства
960 000,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
566 000,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
145 256,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 160,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
140 434,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
22 150,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
12 780,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
699 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 000 280,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 850 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 100 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
100 000,0
719
Управление ветеринарии области
3 348 806,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
193 786,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
13 783,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
6 933,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
84 372,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
8 590,0
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
27 290,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
23 537,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 875 228,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения

14 958 318,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
361 258,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
960 000,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
566 000,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
145 256,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 160,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
140 434,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
22 150,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
12 780,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
699 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 000 280,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 850 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 100 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
100 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 348 806,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
193 786,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
13 783,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
6 933,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
84 372,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
8 590,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
27 290,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
23 537,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 875 228,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер

1 302 343,0
4
Поликлиники
420 796,0
253
Управление здравоохранения области
420 796,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
420 796,0
5
Другие виды медицинской помощи
137 583,0
253
Управление здравоохранения области
137 583,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
137 583,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
8 387 266,0
253
Управление здравоохранения области
8 387 266,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
237 539,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
87 399,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
24 225,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
68 880,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 969 223,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
28 543 235,0
1
Социальное обеспечение
7 754 015,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 862 150,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 328 057,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
341 245,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 364 422,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
981 872,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
789 251,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости

1 302 343,0
4
Емханалар
420 796,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
420 796,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
420 796,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
137 583,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
137 583,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
137 583,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
8 387 266,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
8 387 266,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
237 539,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
87 399,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
24 225,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
68 880,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 969 223,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
28 543 235,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 754 015,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 862 150,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 328 057,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
341 245,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 364 422,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
981 872,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
789 251,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету

396 816,0
261
Управление образования области
1 228 704,0
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 228 704,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
218 520,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
218 520,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 243 243,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 243 243,0
14
Обслуживание долга
1 746 528,0
1
Обслуживание долга
1 746 528,0
257
Управление финансов области
1 746 528,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 738 112,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
8 416,0
15
Трансферты
5 466 889,0
1
Трансферты
5 466 889,0
257
Управление финансов области
5 466 889,0
007
Субвенции
5 466 889,0
III. Чистое бюджетное кредитование
-651 835,0
Бюджетные кредиты
364 652,0
13
Прочие
364 652,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
364 652,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
364 652,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
364 652,0
Погашение бюджетных кредитов
1 016 487,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
2 849 831,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-2 849 831,0
Поступление займов
0,0
Погашение займов
2 849 831,0
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4 к решению
маслихата области Абай
от 13 декабря 2024 года
№ 23/154-VIІІ
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год
Наименование бюджетной программы
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Приложение 5 к решению
маслихата области Абай
от 13 декабря 2024 года
№ 23/154-VIІІ
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование бюджетной программы
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

396 816,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 228 704,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 228 704,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
218 520,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
218 520,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 243 243,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 243 243,0
14
Борышқа қызмет көрсету
1 746 528,0
1
Борышқа қызмет көрсету
1 746 528,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 746 528,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 738 112,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
8 416,0
15
Трансферттер
5 466 889,0
1
Трансферттер
5 466 889,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
5 466 889,0
007
Субвенциялар
5 466 889,0
ІII. Таза бюджеттік кредит беру
-651 835,0
Бюджеттік кредиттер
364 652,0
13
Басқалар
364 652,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
364 652,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
364 652,0
007
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруға "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
364 652,0
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1 016 487,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржылық активтерді сатып алу
0,0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
2 849 831,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-2 849 831,0
Қарыздар түсімі
0,0
Қарыздарды өтеу
2 849 831,0
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0,0
Абай облысы мәслихатының
2024 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 23/154-VIII шешімнің
4 қосымшасы
2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактиксы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Абай облысы мәслихатының
2024 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 23/154-VIII шешімнің
5 қосымшасы
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру