О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Семей от 22 декабря 2023 года № 16/93-VІII "О бюджете города Семей на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 19 января 2024 года № 20/113-VIII.
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 16/93 – VІII, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложению 1, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 85 330 909,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 56 039 773,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 221 761,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 288 995,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 780 380,0 тысяч тенге;
2) затраты – 80 313 724,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -434 233,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 14 768,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 449 001,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 5 451 417,3 тысяч тенге;

"Семей қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16/93-VIII шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 19 қаңтардағы № 20/113-VIII шешімі.
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16/93-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1- қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 85 330 909,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 56 039 773,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 221 761,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 288 995,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 18 780 380,0 мың теңге;
2) шығындар – 80 313 724,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -434 233,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 14 768,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 449 001,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 5 451 417,3 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 5 451 417,3 тысяч тенге:
поступление займов – 14 768,0 тысяч тенге;
погашение займов – 10 305 166,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 838 980,7 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата город Семей Д. Шакаримов
Приложение к решению
от 19 января 2024 года
№ 20/113-VIII
Приложение 1 к решению
от 22 декабря 2023 года

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 5 451 417,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 768,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 305 166,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 838 980,7 мың теңге.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы Д. Шакаримов
2024 жылғы 19 қаңтар
№ 20/113-VIII шешiмге
қосымша
2023 жылғы 22 желтоқсандағы

100 570,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
257 912,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
580 291,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
807 850,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 725 831,0
02
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
214 200,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
381 748,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
381 748,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
710 744,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
710 744,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
271 798,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
22 466,0
021
Капитальные расходы государственного органа
13 663,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
105 147,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
92 373,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
125 297,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
80 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
21 160 489,3
1
Жилищное хозяйство
9 801 935,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 111 221,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4 853 001,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 258 220,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
375 138,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
126 830,0
003
Капитальные расходы государственного органа

100 570,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
257 912,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
580 291,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
807 850,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 725 831,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
214 200,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
381 748,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
381 748,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
710 744,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
710 744,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
271 798,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
22 466,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 663,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
105 147,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
92 373,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
125 297,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
80 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
21 160 489,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9 801 935,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 111 221,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 853 001,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 258 220,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
375 138,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
126 830,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары