О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 22 декабря 2023 года № 16/93-VІII "О бюджете города Семей на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 13 декабря 2024 года № 36/186-VIII
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 16/93 – VІII, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложению 1, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 020 626,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 60 272 741,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 458 648,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 745 194,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 544 042,1 тысяч тенге;
2) затраты – 96 343 711,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -401 936,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 401 936,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 921 148,9 тысяч тенге;

"Семей қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16/93-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 36/186-VIII шешімі
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16/93-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1- қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88 020 626,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 60 272 741,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 458 648,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 745 194,5мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 17 544 042,1 мың теңге;
2) шығындар – 96 343 711,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -401 936,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 401 936,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 921 148,9 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 921 148,9 тысяч тенге:
поступление займов – 13 217 682,0 тысяч тенге;
погашение займов – 10 305 166,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 008 632,9 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата города Семей Д. Шакаримов
Приложение к решению

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 921 148,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 217 682,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 305 166,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 008 632,9 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы Д. Шакаримов

750 092,0
010
Материальное обеспечение детей с ивалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
101 899,2
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
260 153,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
557 299,3
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
814 168,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 506 772,9
02
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
130 200,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
321 236,9
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
321 236,9
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
737 332,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
665 572,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
272 493,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 100,0
021
Капитальные расходы государственного органа
11 657,3
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
105 675,3
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
153 794,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
81 621,2
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
37 230,6
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
71 760,4
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
71 760,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
41 771 621,7
1
Жилищное хозяйство
28 950 623,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
14 672 278,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 111 473,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

750 092,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
101 899,2
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
260 153,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
557 299,3
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
814 168,5
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 506 772,9
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
130 200,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
321 236,9
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
321 236,9
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
737 332,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
665 572,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
272 493,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 100,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 657,3
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
105 675,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
153 794,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
81 621,2
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
37 230,6
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
71 760,4
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
71 760,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
41 771 621,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
28 950 623,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
14 672 278,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
13 111 473,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру