"О бюджете города Семей на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 25 декабря 2024 года № 38/195-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 73 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 695 062,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 65 192 832,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 325 367,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 526 640,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 650 223,0 тысяч тенге;
2) затраты – 78 596 060,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -455 161,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 455 161,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 3 554 163,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -3 554 163,0 тысяч тенге:

"Семей қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 38/195-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 695 062,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 65 192 832,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 325 367,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 526 640,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 12 650 223,0 мың теңге;
2) шығындар – 78 596 060,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -455 161,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 455 161,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 3 554 163,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -3 554 163,0 мың теңге:

поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 554 163,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге;
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа (города областного значения) – 1 200 000,0 тыс. тенге.
3. Принять к исполнению на 2025 год:
нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу – 96,0 процента, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96,0 процента;
нормативы распределения доходов в бюджет города по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.

қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 554 163,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.
2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві – 1 200 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған:
әлеуметтік салық бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері – 96,0 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 96,0 пайыз орындалсын;
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден алынатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының кірістерінен алынатын жеке табыс салығы, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде орындалсын.

485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
585 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
585 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 408 446,0
1
Социальное обеспечение
1 618 146,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 618 146,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 618 146,0
2
Социальная помощь
6 116 002,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 766 002,0
006
Оказание жилищной помощи
16 898,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
738 540,0
010
Материальное обеспечение детей с ивалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
113 960,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
277 956,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
621 467,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
830 786,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 930 901,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
235 494,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
350 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
350 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
674 298,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
587 770,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
279 915,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 025,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
124 632,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
172 198,0

485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
585 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
585 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 408 446,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 618 146,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 618 146,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 618 146,0
2
Әлеуметтiк көмек
6 116 002,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 766 002,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 898,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
738 540,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
113 960,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
277 956,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
621 467,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
830 786,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 930 901,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
235 494,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
350 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
350 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
674 298,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
587 770,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
279 915,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 025,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
124 632,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
172 198,0