О внесении изменений в решение маслихата района Аксуат области Абай от 26 декабря 2023 года № 11/2-VIII "О бюджете района Аксуат на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Аксуат области Абай от 24 апреля 2024 года № 15/2-VIII
Маслихат района Ақсуат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аксуат области Абай "О бюджете района Аксуат на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 11/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192009) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Утвердить бюджет района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 196 941,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 626 784,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31 156,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –168,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 538 832,4 тысяч тенге;
2) затраты – 9 048 649,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 839,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –123 682,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 66 842,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 257 504,4 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 257 504,4 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -58 515,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 58 515,6 тысяч тенге;

Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2024 жылғы 24 сәуірдегі № 15/2-VIII шешімі
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/2-VII "2024-2026 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192009 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1-ші қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 196 941,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 626 784,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 156,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 168,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 538 832,4 мың теңге;
2) шығындар – 9 048 649,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 839,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 123 682,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 66 842,2 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 257 504,4 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 257 504,4 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 166 052,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 166 052,1 мың теңге;

поступление займов – 123 682,0 тысяч тенге;
погашение займов – 66 842,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 109 212,3 тысяч тенге."
приложения 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Аксуат Ж. Оразгалиев
`Приложение к решению
маслихата района Аксуат
от 24 апреля 2024 года
№15/2-VIII
Бюджет района Аксуат на 2024 год
Категория
Класс
Подкласс
Атауы
Сумма (тысячи теңге)
I. ДОХОДЫ

қарыздар түсімдері – 123 682,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 66 842,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 109 212,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсуат ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Оразғалиев
Ақсуат ауданы мәслихатының
2024 жылғы 24 сәуірдегі
№ 15/2-VIII шешіміне
қосымша
2024 жылға арналған Ақсуат ауданының бюджеті
Санат
Сынып
Iшкі сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I. КІРІСТЕР

1 181 597,3
1
Социальное обеспечение
603 075,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
603 075,0
005
Государственная адресная социальная помощь
603 075,0
2
Социальная помощь
505 848,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
505 848,3
002
Программа занятости
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65 606,0
006
Оказание жилищной помощи
1 449,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 129,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 135,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
209 248,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лий с инвалидностью
115 475,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
67 806,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
72 674,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
72 674,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61 343,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 612,0
021
Капитальные расходы государственного органа
3 873,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 846,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 653 487,7
1
Жилищное хозяйство
559 437,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
559 437,9
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
0,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан

1 181 597,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
603 075,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
603 075,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
603 075,0
2
Әлеуметтiк көмек
505 848,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
505 848,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65 606,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 449,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 129,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 135,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
209 248,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
115 475,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
67 806,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
72 674,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
72 674,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 343,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 612,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 873,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 846,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 653 487,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
559 437,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
559 437,9
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
0,0
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
194 365,0
1
Сельское хозяйство
62 100,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
62 100,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
62 100,0
6
Земельные отношения
0,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
0,0
004
Организация работ по зонированию земель
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
132 265,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36 728,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
36 728,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
95 537,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
70 212,0
017
Капитальные расходы государственного органа
2 825,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
22 500,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
152 640,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
152 640,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
152 640,0
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
152 640,0
12
Транспорт и коммуникации
1 618 765,4
1
Автомобильный транспорт
1 531 765,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 531 765,4
022
Развитие транспортной инфраструктуры
18 013,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
300 000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 213 752,4
4
Воздушный транспорт
76 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
76 500,0
051
Развитие инфраструктуры воздушного транспорта

113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
194 365,0
1
Ауыл шаруашылығы
62 100,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
62 100,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
62 100,0
6
Жер қатынастары
0,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
0,0
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
132 265,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36 728,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
36 728,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
95 537,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 212,0
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 825,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
22 500,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
152 640,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
152 640,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
152 640,0
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
152 640,0
12
Көлiк және коммуникация
1 618 765,4
1
Автомобиль көлiгi
1 531 765,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 531 765,4
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
18 013,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
300 000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 213 752,4
4
Әуе көлiгi
76 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
76 500,0
051
Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы

76 500,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
10 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 500,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
10 500,0
13
Прочие
372 852,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
550,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
550,0
012
Поддержка предпринимательской деятельности
550,0
9
Прочие
372 302,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 000,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
10 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
362 302,0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
362 302,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
14
Обслуживание долга
5 185,0
1
Обслуживание долга
5 185,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 185,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
5 185,0
15
Трансферты
408 831,8
1
Трансферты
408 831,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
408 831,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 679,8
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
84 880,0
038
Субвенции
322 272,0
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
III. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
56 839,8
Бюджетные кредиты
123 682,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
123 682,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
123 682,0

76 500,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
10 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 500,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы және ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
10 500,0
13
Басқалар
372 852,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
550,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
055
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
550,0
012
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
550,0
9
Басқалар
372 302,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 000,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жергілікті атқарушы органының резерві
10 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
362 302,0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
362 302,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
14
Борышқа қызмет көрсету
5 185,0
1
Борышқа қызмет көрсету
5 185,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 185,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
5 185,0
15
Трансферттер
408 831,8
1
Трансферттер
408 831,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
408 831,8
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 679,8
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
84 880,0
038
Субвенциялар
322 272,0
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
56 839,8
Бюджеттік кредиттер
123 682,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
123 682,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
123 682,0