О внесении изменений в решение Аягозского районного маслихата от 27 декабря 2023 года №10/165-VIІI "О бюджете Аягозского района на 2024-2026 годы"
Решение Аягозского районного маслихата области Абай от 17 июля 2024 года № 14/248-VIII
Аягозский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аягозского районного маслихата "О бюджете Аягозского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года №10/165-VІII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 22475773,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15644277,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 61117,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19875,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6750504,2 тысяч тенге;
2) затраты –24489161,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -766700,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59072,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 825772,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1246688,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1246688,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2045468,0 тысяч тенге;
погашение займов – 827479,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28699,5 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аягозского района на 2024 год в сумме 74000,0 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Аягөз аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 10/165-VШ "2024-2026 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 шілдедегі № 14/248-VIII шешімі
Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аягөз аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №10/165-VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 22475773,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15644277,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 61117,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19875,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –6750504,2 мың теңге;
2)шығындар – 24489161,7 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – -766700,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59072,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 825772,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1246688,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1246688,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 2045468,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 827479,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 28699,5 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған Аягөз ауданының атқарушы органының резерві 74000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.".
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
19049,5
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
19049,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1650761,3
1
Социальное обеспечение
471266,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
471266,0
005
Государственная адресная социальная помощь
471266,0
2
Социальная помощь
753434,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
753434,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56385,0
006
Оказание жилищной помощи
7020,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
161071,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9304,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
147461,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
207158,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
165035,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
426060,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
403458,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58680,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3758,0
021
Капитальные расходы государственного органа
10290,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
326587,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4143,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,0
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
0,0

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
19049,5
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
19049,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1650761,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
471266,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
471266,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
471266,0
2
Әлеуметтiк көмек
753434,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
753434,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56385,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7020,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
161071,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9304,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
147461,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
207158,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
165035,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
426060,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
403458,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58680,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3758,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10290,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
326587,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4143,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,0
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
0,0

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
22103,0
008
Развитие объектов спорта
22103,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
28217,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
18732,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9485,0
3
Информационное пространство
147081,4
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
147081,4
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
34200,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
112172,4
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
709,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
129873,5
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
129873,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
69219,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
43432,5
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17222,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
107093,6
6
Земельные отношения
8000,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
8000,0
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
99093,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14365,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14365,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
84728,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
82232,0
017
Капитальные расходы государственного органа
2496,6
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
72999,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
72999,1

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
22103,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
22103,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
28217,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
18732,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9485,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
147081,4
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
147081,4
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
34200,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
112172,4
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
709,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
129873,5
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
129873,5
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69219,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
43432,5
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17222,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
107093,6
6
Жер қатынастары
8000,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
8000,0
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
99093,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14365,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
14365,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
84728,6
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82232,0
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2496,6
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
72999,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
72999,1