О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 13-2-VIII "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 6 декабря 2024 года № 25-2-VIII
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 13-2-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5348758,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3044972,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24445 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 745 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2278596,1 тысяч тенге;
2) затраты – 5245114,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 587113 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 649228 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62115 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 65005 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 65005 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 548473,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 548473,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 510268 тысяч тенге;
погашение займов – 133331 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171536,6 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 1640061,2 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 219597,6 тысяч тенге.";

Бородулиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 25-2-VIII шешімі
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5348758,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3044972,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24445 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 745 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2278596,1 мың теңге;
2) шығындар – 5245114,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 587113 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 649228 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62115 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 65005 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 65005 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -548473,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 548473,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 510268 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 133331 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 171536,6 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 1640061,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 219597,6 мың теңге сомасында көзделсін.";

пункт 12-1 изложить в новой редакции:
"12-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год кредиты из областного бюджета на приобретение жилья в сумме 403200 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению, к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Приложение к решению
Бородулихинского районного
маслихата
от 6 декабря 2024 года

12-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен тұрғын үй сатып алуға 403200 мың теңге сомасында кредиттер көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Урашева
Бородулиха аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 6 желтоқсандағы

3043,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4679
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
870
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
870
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
870
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
870
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
627863,8
1
Социальное обеспечение
71472,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71472,8
005
Государственная адресная социальная помощь
71472,8
2
Социальная помощь
403398,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
403398,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
68089,6
006
Оказание жилищной помощи
18
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
68657,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4666,7
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
236782
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
25185
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
152992,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152992,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71344,3
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
756
021
Капитальные расходы государственного органа
398
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
9743,4
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

3043,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерге өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4679
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
870
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
870
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
870
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
870
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
627863,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
71472,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71472,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
71472,8
2
Әлеуметтік көмек
403398,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
403398,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
68089,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
68657,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4666,7
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
236782
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
25185
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
152992,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152992,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71344,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
756
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
398
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
9743,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
33918
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
40974,8
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
419,2
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
56198
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27405
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
28793
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
62560,4
1
Сельское хозяйство
9007
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9007
010
Развитие объектов сельского хозяйства
9007
6
Земельные отношения
25276,2
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25276,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24239,1
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1037,1
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
28277,2
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
28277,2
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28277,2
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
278438,3
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
278438,3
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
278438,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
68891
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
208547,3
015
Капитальные расходы государственного органа
1000
12
Транспорт и коммуникации
1154365,2
1
Автомобильный транспорт
1154365,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33918
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
40974,8
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
419,2
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
56198
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27405
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
28793
10
Ауыл, су орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
62560,4
1
Ауыл шаруашылығы
9007
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9007
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
9007
6
Жер қатынастары
25276,2
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
25276,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24239,1
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1037,1
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
28277,2
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
28277,2
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
28277,2
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
278438,3
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
278438,3
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
278438,3
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендердің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
68891
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
208547,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
12
Көлiк және коммуникация
1154365,2
1
Автомобиль көлiгi
1154365,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі