О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 24 декабря 2024 года № 27-2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5681732 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3050256 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8309 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 2623167 тысяч тенге;
2) затраты – 5681732 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34947 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 104198 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69251 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 34947 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34947 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 104198 тысяч тенге;
погашение займов – 69251 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу 60%, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 62%, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов, установленные решением маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 61171 тысяч тенге.
4. Учесть объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет на 2025 год в сумме 758624 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, села, поселка, сельского округа, в сумме 387603 тысяч тенге, в том числе:
Андреевскому сельскому округу
34389 тысяч тенге;
Бакинскому сельскому округу
16139 тысяч тенге
Бель-Агачскому сельскому округу
12988 тысяч тенге;
Дмитриевскому сельскому округу
19058 тысяч тенге;
Жерновскому сельскому округу
18912 тысяч тенге;
Зубаирскому сельскому округу
16367 тысяч тенге;
Кунарлинскому сельскому округу
21175 тысяч тенге;
Красноярскому сельскому округу
24197 тысяч тенге;
Новодворовскому сельскому округу
32762 тысяч тенге;
Новошульбинскому сельскому округу
73800 тысяч тенге;
Новопокровскому сельскому округу
39176 тысяч тенге;
Переменовскому сельскому округу
12155 тысяч тенге;
Подборному сельскому округу
19021 тысяч тенге;
Степному сельскому округу
19452 тысяч тенге;
Таврическому сельскому округу
28012 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5681732 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3050256 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8309 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 2623167 мың теңге;
2) шығындар – 5681732 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34947 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 104198 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69251 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 34947 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34947 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 104198 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69251 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIII шешімімен бекітілген, 2025 жылға аудан бюджетіне әлеуметтік салық 60%, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы 62%, төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының кірістерінен жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 100 пайыз мөлшерінде нормативтерді орындауға қабылдансын.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 61171 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қою көлемі 758624 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 387603 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Андреевка ауылдық округіне
34389 мың теңге;
Бақы ауылдық округіне
16139 мың теңге;
Белағаш ауылдық округіне
12988 мың теңге;
Дмитриевка ауылдық округіне
19058 мың теңге;
Жерновка ауылдық округіне
18912 мың теңге;
Зубаир ауылдық округіне
16367 мың теңге;
Құнарлы ауылдық округіне
21175 мың теңге;
Красный Яр ауылдық округіне
24197 мың теңге;
Новодворовка ауылдық округіне
32762 мың теңге;
Новошульба ауылдық округіне
73800 мың теңге;
Новопокровка ауылдық округіне
39176 мың теңге;
Переменовка ауылдық округіне
12155 мың теңге;
Подборный ауылдық округіне
19021 мың теңге;
Степной ауылдық округіне
19452 мың теңге;
Таврия ауылдық округіне
28012 мың теңге.

6. Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025 год определяется постановлением акимата Бородулихинского района.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год распределение целевых текущих трансфертов из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства 52314 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 2182576 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025 год определяется постановлением акимата Бородулихинского района.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 43164 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 127427 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025 год определяется постановлением акимата Бородулихинского района.

6. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Бородулиха ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу 52314 мың теңге сомасында көзделсін.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2182576 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Облыстық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне 2025 жылға арналған нысаналы трансферттерді бөлу Бородулиха ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 43164 мың теңге сомасында көзделсін.
10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 127427 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Республикалық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне 2025 жылға арналған нысаналы трансферттерді бөлу Бородулиха ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

11. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 270000 тысяч тенге.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 104198 тысяч тенге.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Приложение 1 к решению
Бородулихинского районного
маслихата

11. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 270 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделсін.
12. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 104198 мың теңге сомасында кредиттер көзделсін.
13. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Урашева
Бородулиха аудандық
мәслихатының

5662
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
239889
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
30510
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
170043
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170043
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59189
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1963
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
12523
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
96368
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
389711
1
Жилищное хозяйство
49074
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
48000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1074
004
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1074
2
Коммунальное хозяйство
340637
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
340637
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
2450
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
338187
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
423440
1
Деятельность в области культуры
148269
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
148269
003
Поддержка культурно-досуговой работы
148269
2
Спорт
6646
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
6646
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
2036
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2560
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

5662
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
239889
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
30510
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
170043
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170043
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59189
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1963
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
12523
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
96368
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
389711
1
Тұрғын үй шаруашылығы
49074
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
48000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1074
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1074
2
Коммуналдық шаруашылық
340637
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
340637
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
2450
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
338187
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
423440
1
Мәдениет саласындағы қызмет
148269
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
148269
003
Мәдени - демалыс жұмысын қолдау
148269
2
Спорт
6646
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
6646
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
2036
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2560
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

2050
3
Информационное пространство
145904
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
22000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
22000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
123904
006
Функционирование районных (городских) библиотек
94060
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
29844
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
122621
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
75783
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31478
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
44305
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
46838
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
30274
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
16564
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
82893
1
Сельское хозяйство
5550
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
5550
010
Развитие объектов сельского хозяйства
5550
6
Земельные отношения
30437
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30437
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26437
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
46906
453
Отдел экономики и бюджетного
планирования района (города областного значения)
46906
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
46906
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
124532
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
124532
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
124532
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

2050
3
Ақпараттық кеңістік
145904
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
22000
002
Мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргiзу жөніндегі қызметтер
22000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
123904
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
94060
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халықының басқа да тiлдерiн дамыту
29844
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
122621
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
75783
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31478
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
44305
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
46838
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30274
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
16564
10
Ауыл, су орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
82893
1
Ауыл шаруашылығы
5550
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
5550
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
5550
6
Жер қатынастары
30437
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
30437
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26437
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
46906
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
46906
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
46906
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
124532
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
124532
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
124532
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендердің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

110
5
Планирование и статистическая деятельность
37420
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
37420
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
37420
9
Прочие государственные услуги общего характера
497987
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
48707
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
48707
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
449280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
32516
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
416764
02
Оборона
27142
1
Военные нужды
14697
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14697
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14697
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
12445
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12445
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4859
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7586
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
342684
1
Социальное обеспечение
12134
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12134
005
Государственная адресная социальная помощь
12134
2
Социальная помощь
273466
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
273466
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65379
006
Оказание жилищной помощи
23820
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35780
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4334
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
110964
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

110
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
37420
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
37420
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37420
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
497987
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
48707
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48707
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
449280
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32516
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
416764
02
Қорғаныс
27142
1
Әскери мұқтаждар
14697
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
14697
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
14697
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
12445
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
12445
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4859
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерге өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7586
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
342684
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12134
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12134
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12134
2
Әлеуметтік көмек
273466
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
273466
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65379
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
23820
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
35780
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4334
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
110964
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету