О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 10/180-VIІI "О бюджете Жарминского района на 2024-2026 годы"
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 27 июня 2024 года № 14/270-VIII
Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жарминского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 10/180-VIІI "О бюджете Жарминского района на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 393 814,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 546 911,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 634,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 826 269,1 тысяч тенге;
2) затраты – 12 204 565,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -72,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 90 454,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 90 526,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 810 679,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 810 679,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 858 454,0 тысяч тенге;
погашение займов – 90 526,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 751,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жарминского районного маслихата М. Оспанбаев
Приложение 1 к решению
Жарминского районного
маслихата

Жарма аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 10/180-VIІI "2024-2026 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 маусымдағы № 14/270-VIII шешімі
Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жарма аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 10/180-VIІI "2024-2026 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 393 814,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 546 911,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 634,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 826 269,1 мың теңге;
2) шығындар – 12 204 565,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -72,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 90 454,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 90 526,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 810 679,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 810 679,4 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 858 454,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 90 526,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 42 751,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарма аудандық мәслихатының төрағасы М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының

10 134,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
0,0
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
0,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
10 105,0
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
105,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
10 000,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
29,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
29,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
500,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
500,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
500,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
0,0
06
Прочие неналоговые поступления
10 000,0
1
Прочие неналоговые поступления
10 000,0
05
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
0,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
0,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
10 000,0
3
Поступления от продажи основного капитала
0,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
0,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
0,0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
0,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
0,0
1
Продажа земли
0,0
01
Поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села, поселка
0,0
2
Продажа нематериальных активов
0,0
02
Плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка
0,0
4
Поступления трансфертов

10 134,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
0,0
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
0,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
10 105,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
105,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
10 000,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
29,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
29,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
500,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
500,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
500,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
10 000,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
10 000,0
05
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
0,0
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
0,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
10 000,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
0,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
0,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
0,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
0,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
0,0
1
Жерді сату
0,0
01
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
2
Материалдық емес активтерді сату
0,0
02
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы
0,0
4
Трансферттер түсімі

44 175,0
007
Капитальные расходы государственного органа
500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
626 808,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
94 918,0
013
Капитальные расходы государственного органа
430,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
531 460,2
02
Оборона
56 049,7
1
Военные нужды
27 381,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 381,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27 381,5
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
28 668,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 668,2
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 185,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
22 483,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 014 628,3
1
Социальное обеспечение
223 852,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
223 852,0
005
Государственная адресная социальная помощь
223 852,0
2
Социальная помощь
706 351,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
706 351,0
002
Программа занятости
0,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
74 604,0
006
Оказание жилищной помощи
7 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80 480,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 975,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
366 417,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

44 175,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
626 808,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 918,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
430,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
531 460,2
02
Қорғаныс
56 049,7
1
Әскери мұқтаждар
27 381,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27 381,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
27 381,5
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
28 668,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 668,2
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 185,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
22 483,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 000,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 014 628,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
223 852,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
223 852,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
223 852,0
2
Әлеуметтік көмек
706 351,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
706 351,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
74 604,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80 480,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 975,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
366 417,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

28 280,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
17 621,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
17 621,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17 621,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
270 749,3
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
270 749,3
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
270 749,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
32 934,3
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
236 657,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 158,0
12
Транспорт и коммуникации
939 627,8
1
Автомобильный транспорт
888 987,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
888 987,8
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
129 303,3
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
759 684,5
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
50 640,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 640,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских) пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
0,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским
50 640,0
13
Прочие
604 086,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
0,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
0,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
0,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,0
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
0,0
9
Прочие
604 086,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)

28 280,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
17 621,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
17 621,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
17 621,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
270 749,3
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
270 749,3
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
270 749,3
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
32 934,3
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
236 657,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 158,0
12
Көлiк және коммуникация
939 627,8
1
Автомобиль көлiгi
888 987,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
888 987,8
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
129 303,3
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
759 684,5
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
50 640,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 640,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
0,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
50 640,0
13
Басқалар
604 086,0
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
0,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
0,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,0
026
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының атуы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
0,0
9
Басқалар
604 086,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі