О бюджете Урджарского района на 2025-2027 годы
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 24 декабря 2024 года № 21-401/VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Урджарского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1) доходы – 7 726 937,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 480 877,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 297,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 400,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 204 363,9 тысяч тенге;
2) затраты – 7 760 832,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 212,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86 504,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 292,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 84 106,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 84 106,3 тысяч тенге:
поступление займов – 86 504,0 тысяч тенге;
погашение займов – 36 292,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 33 894,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Урджарского районного маслихата области Абай от 28.02.2025 № 23-441/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 384 394,0 тысяч тенге, в том числе:
Акжарскому сельскому округу – 13 120,0 тысяч тенге;
Алтыншокинскому сельскому округу – 29 465,0 тысяч тенге;
Баркытбельскому сельскому округу – 25 544,0 тысяч тенге;
Бестерекскому сельскому округу – 15 645,0 тысяч тенге;
Егинсуйскому сельскому округу – 28 346,0 тысяч тенге;
Ельтайскому сельскому округу – 23 592,0 тысяч тенге;
Жана Тилекскому сельскому округу – 23 435,0 тысяч тенге;
Жогаргы Егинсуйскому сельскому округу – 27 942,0 тысяч тенге;
Кокозекскому сельскому округу – 20 574,0 тысяч тенге;
Колдененскому сельскому округу – 26 479,0 тысяч тенге;
Қаракольскому сельскому округу – 32 314,0 тысяч тенге;

Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 21-401/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ :
1. Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1 тармак жаңа редакцияда жазылсын:
1) кірістер – 7 726 937,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 480 877,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –33 297,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 400,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 204 363,9 мың теңге;
2) шығындар – 7 760 832,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 212,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер –86 504,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 292,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 84 106,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 84 106,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 86 504,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 36 292,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 894,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 28.02.2025 № 23-441/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 384 394,0 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылдық округі – 13 120,0 мың теңге;
Алтыншоқы ауылдық округі – 29 465,0 мың теңге;
Барқытбел ауылдық округі – 25 544,0 мың теңге;
Бестерек ауылдық округі – 15 645,0 мың теңге;
Егинсу ауылдық округі – 28 346,0 мың теңге;
Елтай ауылдық округі – 23 592,0 мың теңге;
Жаңа Тілек ауылдық округі – 23 435,0 мың теңге;
Жоғарғы Егінсу ауылдық округі – 27 942,0 мың теңге;
Көкөзек ауылдық округі – 20 574,0 мың теңге;
Көлденен ауылдық округі – 26 479,0 мың теңге;
Қарақол ауылдық округі – 32 314,0 мың теңге;

Қоныршаулинскому сельскому округу – 32 002,0 тысяч тенге;
Науалинскому сельскому округу – 25 589,0 тысяч тенге;
Салкынбельскому сельскому округу – 32 172,0 тысяч тенге;
Шолпанскому сельскому округу – 28 175,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 48 000,0 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год кредиты из республиканского бюджета в сумме 86 504,0 тысяч тенге и подъемное пособие за счет районного бюджета в сумме 3 539,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

Қоныршаулі ауылдық округі – 32 002,0 мың теңге;
Науалы ауылдық округі – 25 589,0 мың теңге;
Салқынбел ауылдық округі – 32 172,0 мың теңге;
Шолпан ауылдық округі –28 175,0 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2025 жылға 48 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін 2025 жылға аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер көлемі 86 504,0 мың теңге және аудандық бюджеттен көтерме жәрдем ақы көлемі 3 539,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

5. Утвердить перечень программ развития бюджета Урджарского района на 2025-2027 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложения 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Урджарского районного маслихата А. Омаров
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата
от 24 декабря 2024 года
№21-401/VIII
Бюджет Урджарского района на 2025 год

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға бағытталған 2025-2027 жылдарға Үржар ауданы бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үржар аудандық мәслихатының төрағасы А. Омаров
Үржар аудандық мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№21-401/VIII шешіміне
1 қосымша
Үржар ауданының 2025 жылға арналған бюджеті

777 224,0
005
Государственная адресная социальная помощь
777 224,0
2
Социальная помощь
447 144,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
447 144,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
106 884,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81 934,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 016,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
212 595,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
39 415,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
199 560,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
199 560,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 264,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 660,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
123 036,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 600,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 188 203,0
1
Жилищное хозяйство
225 754,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
209 600,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
149 600,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
60 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16 154,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
16 154,0
2
Коммунальное хозяйство
1 903 949,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
123 649,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

777 224,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
777 224,0
2
Әлеуметтiк көмек
447 144,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
447 144,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
106 884,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81 934,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 016,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
212 595,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
39 415,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
199 560,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
199 560,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 264,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 660,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
123 036,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 600,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 188 203,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
225 754,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
209 600,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
149 600,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
60 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16 154,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
16 154,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 903 949,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
123 649,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

83 014,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
945 215,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
65 899,0
013
Капитальные расходы государственного органа
128 098,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
751 218,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
126 104,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
126 104,0
02
Оборона
28 414,0
1
Военные нужды
20 414,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 414,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 414,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8 000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 000,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
10 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 417 822,0
1
Социальное обеспечение
777 224,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
777 224,0
005
Государственная адресная социальная помощь
777 224,0
2
Социальная помощь
443 960,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
443 960,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
106 884,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81 934,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 832,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
212 595,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

83 014,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
945 215,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 899,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
128 098,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
751 218,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
126 104,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
126 104,0
02
Қорғаныс
28 414,0
1
Әскери мұқтаждар
20 414,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 414,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 414,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8 000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 000,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
10 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 417 822,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
777 224,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
777 224,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
777 224,0
2
Әлеуметтiк көмек
443 960,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
443 960,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
106 884,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81 934,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 832,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
212 595,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

18 290,0
3
Информационное пространство
84 016,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
63 916,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
63 195,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
721,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20 100,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
20 100,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
116 814,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
25 792,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
25 183,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
609,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
91 022,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
43 017,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
48 005,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
66 768,0
1
Сельское хозяйство
2 800,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 800,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
2 800,0
6
Земельные отношения
44 668,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
44 668,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
44 668,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
19 300,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 300,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 300,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
171 180,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
171 180,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
171 180,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
50 762,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

18 290,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
84 016,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
63 916,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
63 195,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
721,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20 100,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
20 100,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
116 814,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
25 792,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 183,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
609,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
91 022,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 017,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
48 005,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
66 768,0
1
Ауыл шаруашылығы
2 800,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
2 800,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2 800,0
6
Жер қатынастары
44 668,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
44 668,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 668,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
19 300,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 300,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19 300,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
171 180,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
171 180,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
171 180,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50 762,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу