О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2023 года №10-3 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жамбылского областного маслихата от 27 февраля 2024 года №12-2
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского областного маслихата "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" от 14 декабря 2023 года №10-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 590 069 905 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 57 502 360 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 737 395 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 524 805 150 тысяч тенге;
2) затраты – 604 690 570 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 475 639 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 44 550 188 тысяч тенге;

"2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы №10-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2024 жылғы 27 ақпандағы № 12-2 шешімі
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы №10-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 590 069 905 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 57 502 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 737 395 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 524 805 150 мың теңге;
2) шығындар – 604 690 570 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 475 639 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 44 550 188 мың теңге;

погашение бюджетных кредитов – 28 074 549 тысяч тенге;
4) cальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -31 096 304 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 31 096 304 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 074 549 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -31 096 304 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31 096 304 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

253
Управление здравоохранения области
2 524 611
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 524 611
253
Управление здравоохранения области
642 044
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
642 044
253
Управление здравоохранения области
92 143
029
Областные базы специального медицинского снабжения
92 143
253
Управление здравоохранения области
7 699 888
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
219 167
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
369 579
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
38 285
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
114 821
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
53 600
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 686 219
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
218 217
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
28 858 803
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 110 121
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 745 366
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 828 949
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 368 148
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
542 058
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 613 703
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью

253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 524 611
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 524 611
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
642 044
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
642 044
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
92 143
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
92 143
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 699 888
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
219 167
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
369 579
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
38 285
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
114 821
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
53 600
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 686 219
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
218 217
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
28 858 803
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 110 121
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 745 366
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 828 949
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 368 148
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
542 058
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 613 703
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау

50 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 000 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 778 449
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
32 215
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 356 125
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
8 460
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 603 851
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
857 000
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
5 356
271
Управление строительства области
367 681
020
Развитие объектов сельского хозяйства
367 681
719
Управление ветеринарии области
5 354 307
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
179 976
003
Капитальные расходы государственного органа
885
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
39 383
009
Организация санитарного убоя больных животных
8 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
69 998
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
15 000
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
70 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
18 207
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 169 886
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

50 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 000 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 778 449
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
32 215
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 356 125
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
8 460
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 603 851
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
857 000
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
5 356
271
Облыстың құрылыс басқармасы
367 681
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
367 681
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 354 307
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
179 976
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
885
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
39 383
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
8 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
69 998
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
70 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
18 207
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 169 886
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

22 172
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 694 400
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
15 237 863
272
Управление архитектуры и градостроительства области
248 680
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
248 432
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
248
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
91 615
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
91 615
12
Транспорт и коммуникации
14 586 684
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 380 713
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
850 000
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 530 713
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 205 971
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
152 293
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
492 158
011
Капитальные расходы государственного органа
22 554
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 916 743
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
2 622 223
13
Прочие
11 526 552
271
Управление строительства области
779 910
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
779 910
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
488 945
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
138 945
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
250 000
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
100 000
253
Управление здравоохранения области
7 992
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
7 992
257
Управление финансов области
1 103 206
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 103 206
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 573 150
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

22 172
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 694 400
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
15 237 863
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
248 680
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
248 432
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
248
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
91 615
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 615
12
Көлiк және коммуникация
14 586 684
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 380 713
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
850 000
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
3 530 713
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 205 971
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152 293
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
492 158
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
22 554
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 916 743
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
2 622 223
13
Басқалар
11 526 552
271
Облыстың құрылыс басқармасы
779 910
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
779 910
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
488 945
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
138 945
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
250 000
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
100 000
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 992
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
7 992
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 103 206
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 103 206
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 573 150
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу