О внесении изменений в решение Байзакского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 16-2 "О районном бюджете на 2024–2026 годы"
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 31 октября 2024 года № 35-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байзакского районного маслихата "О районном бюджете на 2024 – 2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 16-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192633) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 11157174 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3030504 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 62435 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 66809 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7997426 тысяч тенге;
2) затраты – 12201247 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 179389 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 228904 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49515 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –-1232590 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1232590 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1138455 тысяч тенге;
погашение займов – 49515 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134522 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2.Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Байзакского районного маслихата Б. Акбаев
Приложение к решению
Байзакского районного маслихата

Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-2 "2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 31 қазандағы № 35-2 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192633 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11157174 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3030504 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62435 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 66809 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7997426 мың теңге;
2) шығындар – 12201247мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 179389 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 228904 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49515 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1232590 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1232590 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1138455 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49515 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 134522 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық мәслихат төрағасы Б. Ақбаев
Байзақ аудандық мәслихатының

1500
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
44000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
44000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
26628
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
24627
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2001
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
167262
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
41329
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
124005
006
Капитальные расходы государственного органа
1928
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
250005
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
149334
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
50445
006
Капитальные затраты государственного органа
16523
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
82366
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7355
010
Развитие объектов сельского хозяйства
7355
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
55406
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38129
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8529
007
Капитальные расходы государственного органа
8748
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
29638
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29638
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8272
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
8272
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
136616
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
136616
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

1500
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
44000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
44000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
26628
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24627
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2001
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
167262
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41329
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
124005
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1928
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
250005
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
149334
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50445
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16523
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
82366
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7355
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
7355
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
55406
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38129
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8529
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8748
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
29638
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29638
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8272
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
8272
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
136616
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
136616
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер